خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۹ - ۰۹:۵۴ شناسه خبر : ۸۲۶۹۵۸
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:
حل مشکل اشتغال، ازدواج و مسکن بهترین نشاط و شادابی برای جوانان
خاضع ضمن تشریح موانع تحقق دولت اسلامی، گفت: اگر ما مشکلات اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان و مشکلات اقتصادی را حل کنیم، این بهترین نشاط و شادابی برای همه انسان ها به ویژه جوانان را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام «سیدجواد خاضع» با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما که در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید دارای اهداف و آرمان‌های بسیار بلندی است و یک فرایند تکاملی و مراحلی دارد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: هدف این نبوده که فقط یک نظام دیکتاتور، وابسته، ظالم و فاسد برچیده شود و نظام سیاسی دیگر جایگزین شود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انقلاب اسلامی پنج مرحله دارد که به تعبیر مقام معظم رهبری مرحله نخست آن پیروزی انقلاب است که در 22 بهمن سال 57 به سرانجام رسید، اظهار داشت: مرحله دوم تحقق نظام اسلامی است که این مرحله محقق شد و بعد از برچیده شدن نظام سلطنتی، استبدادی، موروثی و وابسته پهلوی و جایگزینی نظام دینی، اسلامی، مردمی به جای آن این مرحله نیز محقق شد.

 

وی مرحله سوم را تشکیل دولت اسلامی و مرحله چهارم را شکل‌گیری کشور اسلامی دانست و گفت: مرحله پنجم شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی یا ساختن دنیای اسلامی است.

 

خاضع با ذکر این سوال که اکنون ما در کدام یک از این مراحل قرار داریم، گفت: پاسخ را از زبان مقام معظم رهبری عرض می کنم که فرمودند:«ما در مرحله سوم هستیم، یعنی در مرحله تشکیل دولت اسلامی فرمودند ما هنوز به مرحله چهارم یعنی شکل گیری کشور اسلامی نرسیدیم و هنوز نمی توانیم ادعا کنیم که ما یک دولت اسلامی هستیم».

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت صرفا به معنای قوه مجریه نیست، بلکه دولت به معنای عام آن یعنی دولت، مجلس و قوه قضائیه و همه ارکان کشور است.

 

خاضع با طرح این سوال که چرا بعد از 40 سال هنوز به مرحله تحقق دولت اسلامی نرسیدیم؟مشکلات، موانع، آسیب ها و نقاط ضعفی که باعث شد ما هنوز به مرحله سوم از پنج مرحله انقلاب نرسیم چه چیزهایی هستند، گفت: از زبان مقام معظم رهبری فرمودند «یکی از مشکلات تحقق دولت اسلامی، سستی ایمان انقلابی است».

 

وی خاطرنشان کرد: در برخی از مسئولان ما بینش و ایمان انقلابی و اسلامی سست و ضعیف است و این عده از مسئولین سست عنصر مجذوب نسخه های غربی هستند، آنهم نه نسخه های به روز و تایید شده، بلکه نسخه های قدیمی و منسوخ شده که غلط از آب درآمده اند.

 

امام جمعه موقت یاسوج یاداور شد: تا زمانی که این انفعال و خودباختگی در برخی از مسئولین ما باشد، ما نمی توانیم مرحله دولت اسلامی را تحقق ببخشیم.

 

خاضع مانع دیگر را دنیازدگی برخی از مسئولین دانست و اضافه کرد: این گروه از افراد وقتی به پست، مقام و مسئولیت می رسند، پست و مقام را طعمه می دانند و به جای خدمت به عموم مردم، خدمت به باند و جناح سیاسی خود را اولویت می دانند، برخی از مسئولین خدمت به فامیل و طایفه را اولویت می دانند و این اشکال و مانع دوم برای تحقق دولت اسلامی است.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اشرافی گری را سومین مانع تحقق دولت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: وقتی که مسئولین در رده بالا اهل تجمل و اشرافی گری باشند، حرکت به سمت عدالت کند یا متوقف می شود.

 

وی مشکل دیگر را نفوذ صاحبان ثروت و قدرت در ارکان نظام اسلامی (دولت، مجلس، قوه قضائیه و دیگر مسئولیت ها) خواند و تصریح کرد: مشکل بعدی قرار گرفتن افراد بی اعتقاد به آرمان های نظام در راس برخی از مسئولیت هاست.

 

خاضع اظهار داشت: ما شاهد بودیم در بسیاری از این سال هایی که پشت سر گذاشتیم در برخی از مناصب و مسئولیت ها افرادی در مسئولیت ها قرار می گرفتند که به آرمان های انقلاب و نظام اسلامی اعتقادی ندارند.

 

این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: وقتی انسانی در یک دستگاهی مسئولیتی به او واگذار شده که به آن مسئولیت و نظام اعتقاد و باور نداشته باشد، حرکت کند می شود.

 

وی عنوان کرد: نیروی انسانی که نقش اثرگذار را در راس مسئولیت ها برعهده دارد باید انسان های امین، پاکدست، معتقد به اهداف و آرمان های انقلاب قرار گیرند که مردم و مسئولین باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

 

خاضع مشکل بعدی را عدم شناخت مشکلات مردم توسط برخی از مسئولین دانست و اضافه کرد: این افراد مشکلات اصلی و واقعی مردم را یا نمی شناسند یا درست مشکلات را نمی فهمند یا آنها را تحریف می کنند.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز مشکل اصلی مردم مسئله معیشت اقتصادی، گرانی و تورم، بیکاری، ازدواج و اشتغال جوانان است، گفت: برخی تلاش می کنند مشکلات را به عنوان مثال در کنسرت ها جا بزنند و بگویند کنسرت اجرا نمی شود و با شعار فریبنده مبنی بر اینکه نشاط در جامعه باشد، دنبال ترویج این گونه کارها هستند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه هیچ کس در نظام جمهوری اسلامی مخالف شادی و نشاط به ویژه برای جوانان نیست، اذعان داشت: اگر ما مشکلات اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان و مشکلات اقتصادی را حل کنیم، این بهترین نشاط و شادابی برای همه انسان ها به ویژه جوانان را به دنبال خواهد داشت.

 

خاضع یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی علیرغم همه فراز و نشیب ها دهه چهارم خود را پشت سر گذاشته و وارد دهه پنجم حیات پر خیر و برکت خود شده و گام نخست انقلاب را با همه سختی ها، تلخی ها و فشارها و البته شیرینی ها پشت سر گذاشته و گام دوم را آغاز کرد.

 

امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: انتظاری که از مردم و مسئولان می رود این است که همه باید تامل بیشتری کنیم و نگاه جدی به این مشکلات، موانع و آسیب هایی که باعث شده ما هنوز به مرحله تحقق دولت اسلامی نرسیم، داشته باشیم و برای برداشتن این موانع تلاش کنیم و راه را برای تحقق هرچه سریعتر دولت اسلامی هموار کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند و تاکید کردند: «اگر شما جوانان زمینه را برای روی کارآمدن دولت جوان و حزب اللهی فراهم کنید، غصه های شما تمام می شود». چون دانشجویان در این نشست گله و شکایت داشتند و رهبری فرمودند همت و تلاش خود را برای روی کارآمدن دولت حزب اللهی به کار ببرید.

 

خاضع پیش نیاز روی کارآمدن دولت جوان و حزب اللهی را روی کارآمدن مجلس جوان و حزب اللهی دانست و گفت: این نیازمند عزم عمومی است که به ویژه جوانان باید با اراده جدی و مصمم پای کار باشند.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه باید تلاش کنیم که در نظام مدیریت کشور یک تحول اساسی اتفاق بیافتد و بتوانیم مرحله سوم انقلاب اسلامی، یعنی مرحله تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی را محقق کنیم.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آغاز دوره آموزشی و تربیتی مدیران کانون‌های فرهنگی بویراحمد و دنا

دوره آموزشی و تربیتی ویژه مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان های بویراحمد و دنا در شهر سی سخت آغاز شد.

اخبار برگزیده شبستان