خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١

Monday, October 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۶/۵ - ۱۳:۰۲ شناسه خبر : ۸۲۵۵۷۷
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:
ایجاد ۱۸۰۰ واحد بوم گردی در کشور
مونسان با بیان اینکه افزایش تعداد پروژه های اصولی و پروژه های جاذب گردشگر فضای تفریحی مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی ایجاد می کند، گفت: ۱۸۰۰ واحد بوم گردی به کمک گردشگری آمده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی اصغر مونسان» در مراسم افتتاح هتل ویستریا و افتتاح همزمان 226 پروژه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که همزمان با هفته دولت برگزار شد، گفت: امروز روند رشد هوشمندسازی باعث دگرگونی بسیاری از مشاغل شده است و تنها بخشی که همه کارشناسان پیش بینی می کنند فارغ از این تغییرات روند رو به رشدی داشته باشد، حوزه گردشگری است.

 

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در بسیاری از کشورها به دنبال آن هستند تا ساعت کار را کاهش دهند، حتی در کشور ژاپن به دنبال آن هستند تا 10 ساعت میزان کار هفتگی کارکنان را کاهش دهند و این به معنای تغییراتی هست که در حوزه IT‌ رخ می دهد؛ بنابراین افراد جامعه فرصت بیشتری برای تفریح و گردش و سفر با خانواده دارند که این موضوع موجب رونق گردشگری می شود.

 

مونسان با بیان اینکه کاهش ساعات کار و افزایش تعطیلات باعث شده تا گردشگری جزو سبد غذایی خانوار قرار بگیرد و مهم شده است، افزود: این رویکرد باعث می شود تا گردشگری داخلی و خارجی رشد کند.

 

وی با اشاره به جایگاه ایران از نظر پتانسیل های گردشگری گفت: سازمان جهانی ایران را جزو 10 کشور اول دارای پتانسیل های گردشگری اعلام کرده است و باید از این ظرفیت برای توسعه اقتصادی، تولید و ایجاد اشتغال استفاده کنیم.

 

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از یک میلیون سایت تاریخی شناخته شده و 600 موزه طبیعت متفاوت و زیبایی که کشور دارد و جایگاهی که ایران در منطقه دارد، همه پتانسیل های خوبی است که به رونق گردشگری در کشور کمک می کند.

 

مونسان با بیان اینکه بیش از 200 هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری سرمایه گذاری شده است، افزود: طی دو سال گذشته چهار هزار و 500 موافقت نامه اصولی نیز در حوزه گردشگری و در دولت صادر شده است.

 

وی تنوع پروژه های حوزه گردشگری را از مولفه های خوب در این عرصه برشمرد و گفت: پروژه های اصولی در حال افزایش است و پروژه های جاذب گردشگر نیز بخش عمده پروژه های جدید را تشکیل می دهد که این موضوع فضای تفریحی مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی ایجاد خواهد کرد.

 

وی با اشاره به نقش مراکز بوم گردی در توسعه گردشگری گفت: امروز بوم گردی ها به کمک گردشگری آمده اند، به طوری که تعداد واحدهای بوم گردی از 400 واحد به بیش از 1800 واحد افزایش یافته است.

 

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: ایجاد دو هزار واحد بوم گردی هدف گذاری ما در دولت بود که با اقدامات انجام شده در حال حاضر 1800 واحد بوم گردی داریم که پیش بینی می کنیم تا پایان دولت بیش از دو هزار واحد بوم گردی در کشور ایجاد کنیم.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران مطرح کرد:

ضرورت توجه جایزه مصطفی(ص) به ایجاد فضای گفتمانی در کشورهای جهان اسلام

جمال الدینی گفت: جایزه مصطفی(ص) با عنوان وحدت­بخش خود و طبق آنچه در اساسنامه آن تعریف شده، می‌تواند نقش عمده‌ای را ایفا کند و باید به ایجاد فضای گفتمانی در کشورهای جهان اسلام و ظرفیت‌های تخصصی در کشورهای اسلامی توجه کند.

اخبار برگزیده شبستان