خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۸/۶/۴ - ۰۷:۰۹ شناسه خبر : ۸۲۴۸۱۱
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد:
تامین اعتبار استخدام ۳۰ هزار نفر/تا پایان هفته آزمون استخدام مرحله اول امسال آغاز می شود
انصاری با اشاره به اینکه امسال ۳۰ تا ۳۲ هزار نفر استخدام می شوند، گفت: امیدواریم تا پایان هفته آزمون استخدام مرحله اول آغاز شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «جمشید انصاری» شب گذشته (یکشنبه 3 شهریور) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تبریک روز کارمند درباره بحث اینکه آیا امسال استخدام داریم یا خیر؟ با اشاره به اینکه ما هر ساله برای جبران خروجی نیروی انسانی که بازنشستگان هستند یا برای تامین نیروی انسانی لازم در برخی طرح های دولتی که به بهره برداری می رسد استخدام داریم، گفت: امسال نیز حدود 30 تا 32 هزار نفر استخدام می شوند.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه مجوز استخدام را ما صادر می کنیم اما این دستگاه ها هستند که باید برای استخدام تامین اعتبار کنند، گفت: اکنون برای حدود 30 هزار نفر تامین اعتبار شده و امیدواریم تا پایان هفته آزمون استخدام مرحله اول امسال آغاز شود.
وی درباره نحوه نظارت بر استخدام ها و شایسته سالاری نیز با اشاره به اینکه تمامی استخدام ها اگر تعریف قانونی داشته باشد توسط این سازمان انجام می شود و مجری آن نیز سازمان سنجش و جهاد دانشگاهی است، گفت: برای تحقق عدالت استخدامی آزمون را برگزار می کنیم و معتقدیم باید بهترین نیروها جذب شوند. اکنون چهار سال است که تمامی استخدام های کشور از طریق آزمون استخدامی صورت می گیرد که مطابق قانون مدیریت کشوری است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره سیاست های کلی اصلاح نظام اداری نیز با بیان اینکه برنامه جامع اصلاح نظام اداری که سال 89 از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد درباره تمامی دستگاه ها و نظام اداری حاکم است، گفت: در این 9 سال نیز بخشی از آن از جمله رعایت عدالت استخدامی و شایسته سالاری تبدیل به قانون شده و بخشی نیز در دست اقدام است.
انصاری با اشاره به اینکه بر مبنای این سیاست سال 93 نقشه راه اصلاح نظام اداری را به تصویب رساندیم که از سال 94 تا 96 به مدت سه سال اجرا شد، گفت: برنامه اصلاح نظام اداری در 10 محور به تصویب رسید که سال 97 سال نخست اجرا بود و اکنون در سال دوم اجرا هستیم و هر سال نیز در جشنواره شهید رجایی عملکرد دستگاه ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم که مشخص می شود چه میزان دستگاه ها موفق عمل کرده اند در واقع ارتقاء سلامت نظام اداری و ارتقاء بهره وری در نظام اداری تا پایان سال 99 ادامه دارد و تا قبل از برنامه هفتم توسعه نسبت به آن اقدام می کنیم.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه این برنامه خبری درباره وجدان کاری، خود کنترلی، امانت داری و حفظ بیت المال در نظام اداری نیز گفت: یک بند دیگر از سیاست های کلی ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره ارتقاء فرهنگ کلی سازمانی است که فرهنگ مطلوب سازمانی را در دو محور تعریف کردیم که یک بخش مربوط به همه سازمان ها و دستگاه هاست که باید آن را مورد توجه قرار دهند اما بخش دوم مربوط به شاخص اختصاصی هر سازمان است در واقع برنامه ارتقاء فرهنگ سازمانی در شورای عالی اداری به تصویب رسیده است و هر ساله 10 درصد رشد در نهادینه شدن این شاخص ها باید شاهد باشیم که در این سازمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه سال نخست که این سیاست ها و شاخص ها را ابلاغ کردیم کاملا به صورت مطالعاتی انجام شد، افزود: از سال های بعد جایزه ارتقاء فرهنگ سازمانی نیز برای سازمان هایی که توسعه و ارتقاء فرهنگ سازمانی داشتند در نظر گرفته شد.
انصاری درباره تنبیهات نیز گفت: تنبیهات در قانون تعیین شده است و کسانی که به این شاخص ها عمل نکنند آن دستگاه را با قانون تطبیق می دهیم و در بحث تشویق نیز در جشنواره شهید رجایی دستگاه های برتر را معرفی می کنیم. نظام اداری ما خدوم و زحمتکش است اگر درصد ناراستی ها در یک نظام را به عموم نظام اداری تسری بدهیم جفا در حق کارمندان آن نظام اداری کرده ایم البته در هر ساختاری امکان انحراف افراد وجود دارد.
وی در ادامه توضیحات خود آورد که حتما در این خصوص قوانین و مقررات بی تقصیر نیستند و حتما در نظارت ها و گزینش نیروها و آماده سازی مسئولیت ها مشکل داریم و باید سیستم خود را آسیب شناسی کند تا ببیند کجای کار نقص دارد و کجاها را باید تقویت کند و این موضوع باید مستمر در دستور کار مدیران اعم از سه قوه و دستگاه های اجرایی قرار بگیرد و سعی کنند منافذ بروز و ظهور فساد را محدود تر کنند در واقع ما بیشتر از اینکه به مقابله با فساد اولویت دهیم باید به سلامت نظام اداری اهمیت بدهیم چرا که هر چه نظام به سمت سلامت برود فساد کمتر می شود./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رهبر انقلاب اسلامی به تبیین هدف آمریکا از مذاکره برای اثبات موفقیت فشار حداکثری پرداخت

همه مسئولان یکصدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نمی شود

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان