خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲ - ۱۴:۴۰ شناسه خبر : ۸۲۴۱۵۹
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:
مدیران باید معاملات قبل از انتخابات را کنار بگذارند
آیت الله ملک حسینی ضمن تاکید بر اینکه مدیران باید باندبازی، یارگیری و معاملات قبل از انتخابات را کنار بگذارند، گفت: در زمینه استخدام ها باید درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، «آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی» امروز (۲ شهریور) در جمع اعضای شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد که به مناسبت هفته دولت به دیدار وی رفته بودند ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، گفت:  برای همه کسانی که به مردم خدمت می کنند آرزوی توفیق می کنم و امیدوارم که این نظام بتواند برای دیگر کشورها و نظام ها بدرخشد و الگو باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، با بیان اینکه معاون سیاسی استاندار زمانی آمدند که فضای انتخابات بوده و فضای طبیعی و سیاسی استان به سمت التهاب می رود، اظهار داشت: این معاونت باید فضا را مدیریت کنند، اما هیجان حفظ شود، فضای امید را در جامعه حفظ کرده اما یاس در انتخابات را کنار بزنند.

 

وی با اشاره به اینکه انسان بدون شک آزاد بوده و با توجه به عقل خود انتخاب می کند و امکان ندارد موضوعی بر عقل انسان حاکم‌ شود، اضافه کرد: در دین، انسان باید عقل و احساس خود را به خداوند متعال بسپارد تا رفتار و عملی الهی داشته باشد.

 

آیت الله ملک حسینی ضمن تاکید بر اینکه اشاره دین به عدم اجبار در دین نشات گرفته از مسیر حق و باطل است، یادآور شد: در این بین اگر‌ کسی طاغوت و مدیریت شیطان را نفی کرد، تمسک به ائمه اطهار علیهم السلام و نظام امامت کرده است.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر انسان ولایت الهی را برگزید و ولایت طاغوت را نفی کرد از آن زمان به بعد، خداوند ولایت او را بر عهده گرفته و او را از ظلمات، دروغ، تهمت و پلشتی ها خارج خواهد کرد و به نور، یعنی علم، تلاش، رفاه و عدالت هدایت خواهد کرد.

 

وی ابراز داشت: اگر‌ این موضوع معکوس شد، یعنی طاغوت را برگزید، شیطان ولایت او را بر عهده خواهد گرفت و آن زمان دچار عذاب ابدی خواهد بود.

 

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه نظام مقدس انقلاب اسلامی بر اساس ولایت الهی شکل گرفته و به معنای نفی طاغوت و پذیرش ولایت الهی است، تاکید کرد: باید دید اگر موفق نمی شویم نباید آیه الهی و حکمت خداوند را نادیده گرفت، زیرا تمسک و توسل ما به اهل بیت علیهم السلام و آیات قرآن کاهش یافته است.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران حاضر در این دیدار با بیان اینکه شما مدیر شدید که ظرفیت ها را به شکوفایی برسانید و می توانید با تدبیر خود آنچه که هست و آنچه که باید، تغییر دهید، ادامه داد: در شرایط سخت پذیرش مدیریت سخت و در کام مدیر تلخ بوده است.

 

وی ضمن بیان اینکه سنت الهی این است که با شدت یافتن سختی ها، نصرت الهی فراخواهد رسید، اظهار داشت: به عنوان نمونه در دوران مختلف از سختی های فراوانی عبور کردیم و امروز با اتکای به خداوند متعال، اعتقاد به سنت الهی و تدبیر از مشکلات عبور خواهیم کرد، بنابراین باید گفت در شرایط سخت مدیریت کردن بر پایه عقل است.

 

آیت الله ملک حسینی اذعان داشت: شما مدیران نباید بیان کنید بودجه نیست، زیرا مردم می گویند آن زمان که پول بود شما چه کار‌کردید و باید تدبیر و فکر داشته و عبور از شرایط سخت را رقم‌ بزنید.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری ضمن تاکید بر اینکه هرکس مدیریت عقل را جایگزین مدیریت پول کرد درک درستی از مدیریت ندارد، یادآور شد: در این راستا نیاز به حرکت جهادی است و حرکت جهادی، یعنی نخوابیدن، مبارزه و حرکت بالقوه به بالفعل است.

 

وی با اذعان به اینکه امروز صدای فساد بلند اما فساد سیستمی و نظامند نیست، اضافه کرد: اگر کسی ادعا کند نظام فاسد است، به طور کلی نمی داند فساد یعنی گذر و عبور از قانون، پنجره در کنار قانون بازکردن، حرکت به سمت تبعیض است.

 

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه اگر‌ مدیری به وقت حرکت نکرد نوعی فساد است، گفت: اگر حرکت خلاف قانونی دیده شود و شما مسئولان برخورد نرم داشته با کسی که لحظاتی را سپری می کند و برخورد تند داشته باشید، نوعی تبعیض و فساد وجود دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنصر نخست مبارزه با فساد را به هنگام بودن و برخورد با عامل آن دانست و تصریح کرد: هرکسی هم که باشد فرقی ندارد، تناسب با جریمه فساد است که باید فساد کوچک را جریمه کوچک و فساد بزرگ را جریمه بزرگ داشت.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه در مبارزه با فساد، فرد باید خود صالح و همچنین فاسد نباشد، یادآور شد: اگر در مدیریت و قضاوت ها، تبعیض اتفاق افتد فاسد نیستیم، بلکه مفسد خواهیم بود و اگر امروز با فساد مبارزه نشود و به فردا موکول شد، یعنی حقی ضایع شد، نظام تخریب شد و آبروی مسئولیت و جایگاه رفته است.

 

آیت الله ملک حسینی  خاطرنشان کرد: گوهر مبارزه با فساد به وقت بودن، بدون تبعیض بودن، بدوم بغض بودن را باید در نظر گرفت و مسیر سیاسی، قومی و تبعیض ارتباطی با مبارزه با فساد ندارد.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری از استاندار خواست، بازرسی ها و نظارت ها را آنچنان توسعه دهد که نیاز به بازرسی های بعدی نباشد.

 

وی با بیان اینکه سه حوزه نظارتی مربوط به سه قوه خوب است اما خطر و بدی آن مسئولیت گریزی است، گفت: باید یک نظارت واحد باشد که نظارت ها و بهانه ها به بخش دیگری هدایت نشود.

 

آیت الله ملک حسینی ار استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست، حوزه نظارتی را تقویت و مطالبه کنند که نیاز به حوزه های بعدی نباشد، مگر امری تو در تو بوده و نیاز به نظارت بعدی باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران با بیان اینکه در استخدام ها برخی اوقات شما مدیران مورد حمله قرار می گیرید که باید درست عمل کنید تا مورد حمله قرار نگیرید، گفت: شما را متهم به خویشاوندبازی می کنند و شما باید از این‌کار دوری کنید.

 

وی ضمن تاکید به مدیران مبنی بر اینکه از باندبازی، یارگیری و اینکه معاملات قبل از انتخابات را کنار بگذارند، گفت: از اصحاب رسانه می خواهم در حوزه اختیارات قانون متناسب با آن و با رحم استخدام ها و دیگر موضوعات را نقد کنند،  زیرا گاهی اوقات خویشاوندی نیست، بلکه معامله یا از این اداره به آن اداره استخدام صورت می گیرد.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

ارزش مسئولان در خدمتگزاری به مردم/ایستادگی محور مقاومت برگرفته از مکتب عاشوراست

کلانتری ایستادگی محور مقاومت را برگرفته از مکتب عاشورا دانست و گفت: نیروهای مسلح ما سبب شکسته شدن پیشرفته ترین سلاح های آمریکایی ها شده اند.

اخبار برگزیده شبستان