خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

السبت ١ صفر ١٤٤٢

Saturday, September 19, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱ - ۱۳:۴۰ شناسه خبر : ۸۲۳۸۰۹
خطیب موقت نماز جمعه تهران:
باید اعمالمان را با ولایت تطبیق دهیم/صدا و سیما وقایع عاشورا را به شکل فیلم در بیاورد
آیت الله امامی کاشانی با تاکید بر اینکه باید از نعمت ولایت بهره گرفت، گفت: امامت و ولایت بزرگترین نعمت بوده و بهره نعمت، هماهنگ و در ارتباط بودن با ولی خداست. باید اعمالمان را با ولایت تطبیق دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت‌الله «محمد امامی کاشانی» امروز (جمعه اول شهریور) در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه دین مجموعه ای از اعتقادات اخلاق اعمال است، گفت: مسئله ولایت و امامت نعمت و تمام آثار خود را دارد که باید هم باشد، هر دو اینها یک حقیقت است. نبوت و ولایت و امامت یک حقیقت است. مسئله ولایت و امامت و نبوت در عالم بالا یک حقیقت است و به زمین که می آید پیامبر اکرم مامور ابلاغ وحی و امیرالمومنین مامور تبیین آن است؛ این حقیقت در روایت ما فراوان است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه باید از نعمت ولایت بهره گرفت، گفت: امامت و ولایت بزرگترین نعمت بوده و بهره نعمت، هماهنگ و در ارتباط بودن با ولی خداست. باید اعمالمان را با ولایت تطبیق دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه اقتصاد، اخلاق، کار، زندگی، رفتار، گفتار و اموال نامشروع خوردن و کار باطل داشتن و تمام آنچه خیر و شر است را باید با نعمتی که حجت خداست منطبق کنیم، افزود: باید ببینیم این نعمت است یا خیر یعنی اگر بخواهیم کارمان را تراز بگیریم و بسنجیم و رصد کنیم باید با ولی فقیه و ولی خدا تطبیق دهیم. این نعمت خداست، معنای عید غدیر هم همین است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خطاب به صدا و سیما گفت: صدا و سیما که دستش در گروه فیلم هنر باز است باید وقایع عاشورا را به شکل فیلم در بیاورد به عنوان مثال از حرکات و الفاظ و رفتار مسلم بن‌عقیل فیلم بسازد. اگر از اینکه دشمن چه کلماتی داشت و مسلم چه رفتاری، فیلم ساخته و تبدیل به هنر و نمایش شود، اثر این از سینه زدن‌ها و عزاداری‌ها بیشتر است، لذا باید زندگی اهل بیت را به نمایش گذاشت.

 

 

آیت الله امامی کاشانی در ادامه خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به رونق اقتصاد و نجات کشور از فقر توصیه کردندو فرمودند نه مثل کشورهای سرمایه داری مانند آمریکا که سرمایه داران یک طرف و فقرا و خاک نشینان یک طرف.

 

وی ادامه داد: نکته  اینجا است که سرمایه گذاشتن و تولید کردن کار ایجاد کردن البته که به دنبال کسب سود است اما باید دید سرمایه داشتن و ایجاد کار برای چه صرف می شود. به در آمد نگاه نکنید، به کار نگاه کنید.

 

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه دولت باید به سرمایه گذار توجه کند، گفت: دولت باید قوانین و مقررات دست و پا گیر و موانع را بردارد و امنیت در کشور زیاد شود در این صورت سرمایه دار از سرمایه اش استفاده می‌کند و کار و اشتغال زیاد می‌شود. از طرفی هم به دولت کمک می‌شود زیرا مالیات و خمس و زکات دادن کمک است. در اینجا همه کشور توانگر می شوند. اگر کسی که کارخانه دار بود و در سفره اش دو خورشت بود کارگر قطعا یک خورشت دارد. مقصود این است که در کشور فقر وجود نداشته باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید از اقتصاد کشور مراقبت کرد و جلوی احتکار را گرفت، گفت: اگر انسان ذره ای دین داشته باشد و ولایت داشته باشد و بویی از امام و ولی مومنین برده باشد پول را به خارج نمی فرستد و احتکار و گران فروشی نمی کند.

 

امام جمعه موقت تهران فسادها را نشان دهنده غفلت انسان از خدا دانست و گفت: برای اینکه فرهنگ اسلام رشد کند باید قبلا یک کاری کرد و آن کار رصد کردن اخلاق ها و رفتار ها است یعنی مراکز علمی ای که می توانند آمار تهیه کنند بگوید امسال مسجدها چگونه بود. نمازهای جماعت در دانشگاه ها و دبیرستان ها و ... چطور بود؟ حجاب چطور بود؟ اگر به مساله حجاب توجه نشده است چه باید کرد و برای دادن تقوا به دختران و زنان اسلام چه باید کرد؟ یا بررسی شود ربا کاری کم شده یا زیاد؟ دروغ کم شده یا زیاد؟ کسانی که حکم باطل صادر می‌کنند در قضا و غیرقضا چطور است؟

 

وی تاکید کرد: یک آمار علمی و فنی لازم است که بشود روی آن تکیه کرد و مسئولان اخلاق روی این آمار کار کنند و بگویند چه باید کرد. صدا و سیما افراد بلد را بیاورند تا برای مردم صحبت کنند. الان باید در این کشور به اخلاق توجه کرد.

 

آیت الله امامی کاشانی به دیگر نکات مطرح در دیدار اعضای دولت با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: نکته دیگر در فرمایشات مقام معظم رهبری، اشاره به صنعت دفاعی است. وزارت دفاع و دست اندرکاران چند سال پیش محضر ایشان بودند و ایشان گفتند در مورد مسائل دفاعی فکر و طراحی کنید و دیدیم شب گذشته پدافند باور را، اسم این پدافند باور است تا باور کنید می توانید و قدرت دارید در برابر دشمن استقامت کنید.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن خیال می کند مردم دست از انقلاب بر می دارند، گفت: ملت ما به آینده نگاه امیدوارانه و با ایثار دارند. دست اندرکاران هم باید برای مردم فکر و تامل کنند. این مقاومت در نهج البلاغه امیرالمومنین است. آمده است لشکر موجب می شود طوایف در آرامش زندگی کنند و مردم در امنیت باشند.

 

خطب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز کشور با مقاومت به اینجا رسید خطاب به رییس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ! تو خودت ابله هستی. اقمارت ابله هستند ولی جمهوری اسلامی قوی و شجاع است. رهبر انقلاب و امام راحل این شجاعت را با پیروی از اهل بیت در ملت ما تزریق کردند.

 

وی با بیان اینکه نکته دیگر در فرمایشات مقام معظم رهبری بود در رابطه با خانه و اهل بیت(ع) به عنوان روز خانواده است، عنوان کرد: خانه باید آرام باشد. خانه جای امن است و زن و شوهر باید امنیت را در خانه زیاد کنند. خلاف گویی به یکدیگر حرام است.

 

آیت الله امامی کاشانی با تاکید بر اینکه باید امنیت باشد تا بچه ها تربیت شوند، گفت: داشتن فرزند موجب گرم شدن خانه است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند من افتخار می کنم به ملت ها و امت خودم بنابراین هرچه امت محکم تر و قوی تر و جمعیت بیشتری معترف به دین باشد در دنیا اثرگذاری بیشتری دارد. توصیه من به خانم ها این است که خانه داری و تربیت فرزند را فدای کار اداری و درس خواندن نکنید. نمی گویم درس نخوانید و کار نکنید ولی تربیت اولاد در اولویت است./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

آمریکا با شوی سازش به دنبال فروش تسلیحات سنگین خود به منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا با شوی سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به دنبال فروش تسلیحات سنگین خود به منطقه است، گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی منزوی و منفور در خاورمیانه است و هیچ گاه از این انزوا خارج نخواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان