خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

السبت ٨ صفر ١٤٤٢

Saturday, September 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱ - ۱۵:۳۹ شناسه خبر : ۸۲۳۷۹۷
امام جمعه موقت بیرجند انتقاد کرد؛
قانون حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پیچ و خم مجلس
حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصادی مقاومتی، گفت: شش سال از زمان ارائه سیاست های کلان اقتصادی به مجلس می گذرد اما متاسفانه قوانین لازم هنوز در پیچ و خم برنامه‌های مجلس مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی» امروز (1 شهریور) در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: عالم محضر خداوند است و آنچه می تواند خانواده ها را از آسیب های مختلف نگه دارد تقوا و عمل به دستورات خداوند است لذا باید بر اساس آموزه های مکتب اسلام خود و جامعه را از آسیب های مختلف مراقبت کنیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به شاخص های حکومت الهی، گفت: ایمان و معنویت و مسئله عدالت از جمله شاخص های حکومت الهی است.

 

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه اعتقادات و اعمال انسان با دین سنجیده می شود، افزود: مردم باید از نظر فکری و انگیزه های ایمانی به ظرفیتی برسند که به دنبال اقامه قسط و عدالت باشند.

 

وی ادامه داد: اسلام با کسانی که در مقابل نظام الهی می ایستند با قاطعیت برخورد می کنند چرا که با فلسفه رهبری و نظام الهی مقابله می کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره اینکه آزمایشات الهی برای این است تا کسانی که خدا و رهبران الهی را کمک می کنند شناخته شوند، عنوان کرد: در مسیر خداوند هرگز ذلت وجود ندارد و فلسفه رسالت همه انبیاء الهی اقامه قسط و عدل است.

 

وی با تاکید بر اجرا عدل و قسط در جامعه، بیان کرد: عدل به تعبیر شهید آیت الله مطهری هدف تشریع‌ نبوت، فلسفه زعامت و امامت، معیار کمال فرد و مقیاس سلامت اجتماع‌ است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به سالروز شهادت حضرت میثم تمار، شهید تندگویان، شهید لاجوردی و شهید عراقی در این هفته، گفت: دین و مکتب اسلام ناب محمدی در موج خون و ایثار مجاهدان به دست ما رسیده و همگان به عنوان تکلیف الهی باید راه شهدا را ادامه دهیم.

 

حجت الاسلام نوفرستی با گرامیداشت سالروز شهید رجایی و با هنر، افزود: هر چند دوره مسئولیت این دو شهید اندک است اما یاد این اولیای الهی را گرامی می داریم و به همه  دولتمردان و کسانی که در نظام الهی نقش ایفا می کنند یادآور می شویم شش سال از دوره دولت جدید را پشت سرگذاشتند لذا باید بین خود و خدا ملاحظه کنند آیا آنچه که به عنوان رسالت بر عهده آنان بوده را انجام دادند؟ باید آنجا که کوتاهی شده این فرصت باقی مانده دوساله را غنیمت بشمارند.

 

وی به تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری به دولتمردان توجه به مسئله تولید را توصیه می‌کنند، افزود: تولید کنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان هستند و و باید با این چشم به آنها نگاه کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری گاهی برای فعالیت یک واحد تولیدی باید نه از هفت خوان بلکه از 70 خوان عبور کرد که مسئولان باید این مشکل جدی را حل کنند و مقررات زائد و موانع تولید را رفع کرد.

 

حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری امروز از نظر نیروی انسانی در جایگاه رفیعی هستم که این واقعیت امروز مورد اذعان اندیشمندان برخی کشورهای دیگر نیز قرار دارد، گفت: نقدینگی و نیز فناوری قابل قبول در بسیاری از زمینه ها دو نهاده قابل قبول دیگر برای رونق تولید است.

 

وی با اشاره به اینکه مدیران باید از فرصت ها و توان صاحبنظران و برنامه ریزان استفاده کنند، افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان بیان کردند که عده ای می خواهند در جامعه تزریق کنند که ما به بن بست رسیدیم و این  اشتباه و مردود است و بی توجهی به انسانهای مومن و توانمند در این نظام الهی است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه « نترسیدن از دشمن» توصیه دیگر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسئولان دولت است، ادامه داد: برخی اوقات سخنانی را می شنوم که نشانه بیمناک بودن از دشمن است، در حالیکه از دشمن، واقعاً نباید ترسید زیرا این دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و هر کاری هم که توانسته کرده اما به موفقیت نرسیده است.

 


حجت الاسلام نوفرستی  با تاکید بر اینکه آمریکا، اروپا و اسرائیلی ها نمی توانند هیچ غلطی در مقابل نظام اسلامی کنند، افزود: چهل سال دوم انقلاب برای ما بهتر از چهل سال اول خواهد بود.

 

به گفته وی مسئله فرهنگی در کنار مسئله اقتصاد بسیار اهمیت دارد و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دشمنان با صراحت اعلام می کنند نظام اسلامی را با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی نمی شود مهار کرد و تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی نفوذ است لذا باید دستگاههای فرهنگی اعم از وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و صداوسیما و حتی دستگاههای اطلاعاتی بر روی مسائل  ضدفرهنگی سازمان یافته اما پنهان در جامعه به شدت حساس باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند به بخشی دیگری از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان اشاره کرد و بیان داشت: حجاب یک حکم شرعی و یک مسئله قانونی است و در این زمینه باید در درجه اول دستگاههای دولتی و حکومتی و مدیران آنها مراقبت کنند تا براساس قانون عمل شود و باید حرکت دینی در کشور تقویت شود.

 

حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر عدالت خواهی و مبارزه با فساد اخلاقی، اجتماعی و مالی در جامعه، افزود: با حضور آیت الله رئیسی در قوه قضاییه بارقه امیدی در جامعه رقم خورده است که امیدواریم در این جهت کمک شود تا شاهد توفیقاتی در مقابله با مفسدان اقتصادی و کسانی که  در مباحث فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن مسائل معنوی در جامعه هستند، باشیم.

 

وی  با اشاره به اینکه امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، گفت: باید مردم به این استعداد برسند که بر اساس شاخص های دینی، افرادی را که لیاقت دارد به مجلس  شورای اسلامی بفرستند.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی ها برای انتخاب  افراد، التزام عملی به شعار های انقلاب و حمایت از جریان انقلابی است، گفت: افراد دارای تفکرات  لیبرالی و سکولاری در مجلس شورای اسلامی نمی تواند در بحث گام دوم انقلاب توفیقی داشته باشد لذا نگاه انقلابی  و حمایت از جریان انقلاب بسیار مهم است و اگر بی توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه های تاریخ چهل ساله  نمی بود بی شک ما دستاوردهای بزرگی در پیشبرد انقلاب می داشتیم.

 

حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر خدمت گزاری، ادامه داد: شأن مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت است و نمایندگان مجلس باید برخورد جدی  و به موقع با افراد خاطی داشته باشند.

 

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصادی مقاومتی، گفت: شش سال از زمان ارائه سیاست های کلان اقتصادی به مجلس می گذرد اما متاسفانه قوانین لازم هنوز در پیچ و خم برنامه‌های مجلس مانده است  و زمینه های عملیاتی کردن آن هم در سیسم اجرایی دچار آسیب است.

 

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: با انتخابات کسانی به مجلس شورای اسلامی بفرستیم که تفکر انقلابی و شهدا را باور داشته باشند و در حل مشکلات مردم توفیقات لازم را در تدوین قوانین و نظارت دقیق و برخود با متخلفان را داشته باشند.

 

به گفته وی باید با بصیرت هم مشارکت کامل و هم انتخاب آگاهانه با شاخص های معین داشته باشیم.

 

 

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

مشق الفبای مهربانی در روزگار کرونایی/ توزیع ۱۰۰۰ بسته تحصیلی در روستاهای مرزی نهبندان و زیرکوه

بسته‌های تحصیلی «ایران همدل» به ۱۰۰۰ دانش آموز نیازمند روستاهای مناطق مرزی نهبندان و زیرکوه اهدا شد تا الفبای مهربانی در مدارس رونق گیرد و لبخند بر لب این علاقه مندان به علم و تحصیل نقش بندد.

اخبار برگزیده شبستان