خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

الاثنين ١٦ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۱۶:۰۰ شناسه خبر : ۸۲۳۴۱۶
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد:
۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خطوط قطار شهری منتشر می شود
کاظمی با بیان اینکه عملیات اجرایی خط چهار قطار شهری نیز چندی قبل آغاز شد، گفت:سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر و به فروش رفت و برای امسال نیز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «خلیل الله کاظمی» امروز(۳۰ مرداد) در نشست خبری با خبرنگاران که در سالن شهدای شهرداری برگزار شد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵-۳۰ درصد ترددها از مبادی حرم مطهر عبوری است که اگر این ترددها محدود و از مسیرهای دیگری انجام شود، شاهد کاهش ترافیک در هسته مرکزی خواهیم بود البته قبل از محدودیت ترافیک باید اقداماتی از قبیل احداث پارکینگ و تقویت سیستم حمل و نقل عمومی دراین محدوده انجام شود لذا در طرح ترافیک هسته مرکزی شهر احداث پارکینگ در میدان شهدا، بسیج، شهید گمنام و نواب صفوی پیش بینی شده است، هر چند که باید در کنار استفاده از پارکینگ فرهنگ استفاده و محدودیت ترافیکی نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا اکنون پارکینگ آرمان با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰ خودرو در میدان ۱۷ شهریور وجود دارد اما به دلیل نبود محدودیت تردد خودرو شخصی بیشتر ظرفیت آن همیشه خالی است.

 

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه اینکه تقویت سیستم حمل و نقل عمومی در هسته مرکزی شهر از جمله قطارشهری، اتوبوس و تاکسی مدنظر قرار گرفته شده است، اظهارکرد: در مجموع احداث پارکینگ، تقویت حمل و نقل عمومی و ایجاد محدودیت تردد خودروها سه ضلع مثلث ترافیکی طرح ترافیک هسته مرکزی شهر هستند که دو هفته دیگر برای رفع نقص با حضور استاندار و سایر دستگاه های مرتبط بررسی خواهند شد.

 

وی به موضوع آبگرفتگی معابر در بارندگی های بهار امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به شدت و افزایش بارندگی های امسال، مکانهایی که سالهای قبل دچار آبگرفتگی نمی شدند با مشکل آبگرفتگی روبروشدند که در این رابطه ۲۵۹ نقطه شناسایی شده است.

 

کاظمی افزود: با توجه به اینکه بودجه در نظر گرفته شده در این خصوص قبل از بارندگی ها ۳۶ میلیارد تومان برای ۴۰ محل پیش بینی شده بود اما با توجه به افزایش محلهایی که دچار آبگرفتگی می شوند درخواست افزایش ۵۷ میلیارد تومان دیگر را به شورای شهر ارائه دادیم که مورد موافقت شورای شهر قرار گرفت.

 

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود:بر این اساس امسال مشکل ۱۵۹ محل از ۲۵۹ محل شناسایی شده که دچار آبگرفتگی شده اند را برطرف و مابقی را سال آینده انجام خواهیم داد، البته باید شهروندان به این موضوع توجه داشته باشند که رفع مشکل بسیاری از محلهایی که دچار آبگرفتگی شده اند در تعهد سازمانها و دستگاه های دیگر است که آن را انجام نداده اند.

 

وی به آغاز تعداد زیادی پروژه عمرانی طی چند ماه گذشته اشاره و اظهار کرد: شهردار مشهد بر رعایت زمانبندی و سرعت در اجرای پروژه تاکید دارد، لذا تمامی پروژه های جدید برای اولین بار در کشور با در نظر گرفتن زمان اجرا و با روشن شدن تابلو روزشمار آغاز می شود تا شهروندان در جریان روند کار قرار بگیرند.

 

کاظمی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از اقدامات برای اجرای پروژه ها مانند تملک و معارضات دست ما نیست اما خود را مقید به رعایت زمانبندی کرده ایم و خوشبختانه پروژه هایی که با تابلوی روزشمار آغاز شده نه تنها از زمانبندی عقب نیستند بلکه برخی مانند پروژه دوربرگردان غیرهمسطح آیت الله هاشمی رفسنجانی از زمانبندی جلو هستند.

 

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص وضعیت پارکینگ و پایانه اتوبوس غیر همسطح آزادی(پارک ملت) نیز گفت: این پروژه که سال گذشته کلنگ زنی و قرار بود تیرماه ۹۹ به بهره برداری برسد در اجرا با معارضاتی از جمله کابلهای مخابراتی، فیبر نوری و لوله های آب و گاز روبرو شد که انتقال آنها نیاز به دریافت مجوز از وزارتخانه های مربوطه داشت که این موضوع باعث تاخیر ۷ ماهه در اجرای پروژه شد.

 

وی در خصوص وضعیت اجرای خطوط قطارشهری مشهد نیز اظهار کرد: خوشبختانه روند اجرای خطوط قطارشهری مشهد طبق برنامه است و هر چند تحریم ها باعث سختی کار شده اما کار همچنان ادامه دارد و توانستیم ادامه خط دو را از میدان شریعتی تا شهید کاوه طبق وعده ای که داده بودیم به بهره برداری برسانیم.

 

کاظمی تصریح کرد: حفاری خط سه نیز که از میدان فردوسی در دو جبهه و با دو دستگاه حفار از میدان فردوسی تا پایانه امام رضا(ع) و از میدان فردوسی تا الهیه در حال انجام است که یک حفار اکنون در نزدیکی پایانه امام رضا (ع) و حفار دیگر در محدوده امامت ۴۹ مشغول حفر تونل هستند.

 

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: در فاز اول ۵.۳ کیلومتر از ۲۸ کیلومتر خط سه حدفاصل میدان شهدا تا پایانه امام رضا (ع) را تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهیم رساند که لایحه دریافت مجوز ساخت ایستگاه های باب الجواد(ع)، بسیج و پایانه امام رضا(ع) را به شورای شهر ارائه داده ایم.

 

کاظمی با بیان اینکه عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری نیز چندی پیش با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد، اظهار کرد: اکنون عملیات ایجاد شفت ورود دستگاه حفار در حال انجام است که حدود ۶-۷ ماه زمان خواهد برد و پس از اتمام کار حفاری تونل خط ۳ دستگاه های حفار اقدام به حفر تونل خط ۴ قطار شهری خواهند کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در خط دو و سه قطارشهری کمبود واگن نداریم، افزود: اکنون تعدادی واگن در انبار داریم که می توانیم پس از راه اندازی ۵.۳ کیلومتر خط سه از آن استفاده کنیم اما در خط یک با کمبود ۶۰ واگن روبه رو هستیم.

 

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: با توجه به کمبود ۶۰ واگن در خط یک در ساعات پیک مسافر زائران و مجاوران با مشکل روبرو هستند که به دنبال رفع کمبود واگن هستیم اما دولت مصوبه ای دارد که بر اساس آن شهرداریها به هیچ عنوان حق خرید واگن را ندارند و باید از ۲۰۰۰ واگنی که قرارداد ساخت آن را دولت با شرکت های داخلی بسته است استفاده کنند، این در حالی است که نوع واگن های خط یک متفاوت است لذا در سفر اخیر معاون اول این موضوع مطرح و موافقت شد که ۶۰ واگن را خودمان تامین کنیم که در حال پیگیری موضوع هستیم.

 

کاظمی به انتشار اوراق مشارکت برای خطوط قطارشهری اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر و به فروش رفت و برای امسال نیز ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در نظر گرفته شده است همچنین قرارداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد و ۳۰۰ دستگاه اتوبوس نیز در حال بازسازی و نصب کولر است.

 

 

 

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

تقویت رشد اجتماعی دانش آموزان در شکل گیری هویت اسلامی ایرانی آنها موثر است

خدابنده گفت: تقویت رشد اجتماعی دانش آموزان از سیاست های سازمان دانش آموزی است و برنامه ها و فعالیت های مختلفی که توسط این سازمان انجام می شود در جهت شکل گیری هویت اسلامی ایرانی دانش آموزان و کمک به رشد اجتماعی آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

اخبار برگزیده شبستان