خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سمنان - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۳۰ - ۰۹:۴۲ شناسه خبر : ۸۲۳۱۰۹
مديرکل امور مالياتي استان سمنان:
۱۳۱ ميليارد تومان اعتبار در بين شهرداري‌ها و دهياري‌هاي استان سمنان توزیع شد
بی نیاز، از توزیع بالغ‌بر ۱۳۱ ميليارد تومان اعتبار از محل درآمدهاي مالياتي در بين شهرداري‌ها و دهياري‌هاي استان سمنان دریکسال گذشته خبردادوگفت: اين رقم در مقايسه با سال قبل ۱۸درصد افزايش داشته است.

«عباس بی نیاز» درگفتگوباخبرنگارخبرگزاری شبستان درسمنان، با اعلام این خبرگفت: اعتبارات متناسب با ضريب جمعيتي شهرها و روستاهای استان سمنان توزیع شده است.

 

به گفته مديرکل امور مالياتي استان سمنان در سال 96 نيز بالغ‌بر ۱۱۱ ميليارد تومان از محل درآمدهاي مالياتي این استان صرف اجراي پروژه‌هاي عمراني در شهرها و روستاهاي استان شده است.

 

وي خواستار فرهنگ‌سازي در اين زمینه شد و اضافه کرد: اگر موديان به صورت عملي ببينند که ماليات آنها صرف ايجاد زيرساخت‌هاي شهري و روستايي و اجراي پروژه‌هاي عمراني مي‌شود بي‌ديد رغبت بيشتري به پرداخت به موقع ماليات خواهند داشت.

 

بی نیاز،از جذب و تحقق بيش از ۹۰ درصدي ماليات‌ها در استان سمنان طي هفت سال اخير خبر داد و با اشاره به رشد بالاي بودجه و افزايش هدفگذاري‌ها در بخش درآمدهاي مالياتي اظهار اميدواري کرد: امسال نيز شاهد جذب حداکثري درآمدهاي مالياتي در اين استان باشيم.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان از افزایش  پنج درصدی تعداد اظهارنامه های مالیاتی خرداد ماه در سالجاری خبر داد و گفت: با وجود تحریم های ظالمانه ای که در سال ۹۷ علیه اقتصاد ایران اعمال شد، بالغ بر ۳۰هزارو۲۱ فقره اظهارنامه مالیاتی از سوی صاحبان مشاغل در استان سمنان به ثبت رسید که از نظر مالیات ابرازی با رشد ۴۱درصدی روبرو بوده ایم.

 

وی با بیان اینکه در بخش اشخاص حقوقی تعداد چهارهزارو ۳۲۵ فقره اظهارنامه در تیرماه سالجاری از شرکتها و فعالان اقتصادی دریافت شد که نسبت به سال گذشته دو درصد رشد داشته افزود: از نظر مالیات ابرازی شاهد رشد ۱۰۳ درصدی در این بخش بوده ایم.

 

بی نیاز به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص عدم وابستگی بودجه به نفت اشاره داشت وگفت: امروزه کشورهای توسعه یافته از مالیات به عنوان یکی از ابزارهای اصلی تامین بودجه بهره می گیرند که این مهم در کشور ما نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان افزود: اجرای طرح نظام جامع مالیاتی و هوشمندسازی آن در اولویت سازمان امور مالیاتی قرار دارد.

 

وی با اشاره به افزایش تعداد اظهارنامه های دریافتی در منبع ارزش افزوده خاطرنشان کرد: تعداد اظهارنامه های ارزش افزوده دریافتی در فصل در بهار سالجاری نسبت به بهار سال ۹۷ هشت درصد افزایش یافته است.

 

بی نیازبا اشاره به عزم جدی سازمان امور مالیاتی کشور در مقابله با فرار مالیاتی افزود: سازمان امورمالیاتی کشور با استفاده از تمامی ظرفیتها اعم از دستگاههای اجرایی، نظارتی و قضایی می کوشد تا فرارهای مالیاتی را شناسایی و با متخلفین برخوردکند.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان دسترسی به تراکنشهای مالی مودیان را یکی از راهکارهای مبارزه با فرار مالیاتی و وصول مالیات نام برد و گفت: استفاده از فاکتورهای صوری از سوی شرکتهای کاغذی، اجاره کارتهای بازرگانی که به نام افراد ناتوان و سالخورده هستند به ثبت رسیده از جمله مشکلات حوزه مالیات در امر فرار مالیاتی است.

 

وی از حذف قاعده علی الراس در سال جدید خبر داد و گفت: در سال آینده، قاعده علی الراس حذف خواهد شد و تکمیل بانکهای اطلاعاتی از سوی مودیان محترم بسیار با اهمیت خواهد بود و مالیات مربوطه صرفا بر اساس ابراز مودی و تکمیل اطلاعات مربوطه خواهد بود مگر آنکه اسناد و مدارک مثبته دال برکتمان مودی بدست آید که در اینصورت علاوه بر دریافت اصل مالیات مالیات ، جرائم مربوطه اخذ خواهد شد.

 

بی نیاز تصریح کرد: کلیه مشاغل پزشکی اعم پزشکارن، داروسازان و دامپزشکان تا پایان مرداد ماه سالجاری برای نصب کارتخوان فرصت دارند و براین اساس کلیه صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ ۳۱مردادماه برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و جهت ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود اقدام و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام کنند.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان با اشاره بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر بخشودگی جرائم قابل بخشش در راستای حمایت از فعالان اقتصادی،رعایت اصل تکریم ارباب رجوع وافزایش رضایتمندی مودیان عنوان کرد: طبق بخشنامه صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور، مودیان اشخاص حقیقی واشخاص حقوقی غیر دولتی می توانند درخصوص بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکررومواد۲۲و۲۳ قانون مالیات برارزش افزوده وهمچنین مواد ۱۶۹ ،۱۹۰ ،۱۹۳ ،۱۹۷ و۱۹۹ ق.م.م به عنوان مودی خوش حساب درراستای اجرای مقررات ماده ۱۹۱ ق.م.م ازمزایای آن استفاده کنند.

 

وی درادامه خاطر نشان کرد: استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی عملکرد ودوره های مالیاتی سالهای۹۵،۹۶ و۹۷ برای مودیانی که طبق مقررات ماده ۱۶۹ ق.م.م وآیین نامه اجرائی تبصره 3 این ماده مکلف به ارسال فهرست معاملات بوده ومنوط به ارسال فهرست معاملات هریک از سالهای مذکور تا پایان مهرماه است.

 

بی نیاز در ادامه افزود: مودیان اشخاص حقیقی واشخاص حقوقی غیر دولتی تنها در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود (اعم از اصل بدهی وجرائم غیر قابل بخشش )تا پایان سال جاری می توانند از مزایای این دستورالعمل بهره مند شوند.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان در مورد چگونگی تخصیص بخشودگی جرائم قابل بخشش برای مودیان اشخاص حقیقی واشخاص حقوقی غیر دولتی یادآور شد: مودیان یاد شده در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده تا 30مهرماه سالجاری معادل ۱۰۰ درصد جرائم قابل بخشش خواهدبود.

 

وی،همچنین خاطر نشان کرد: درصورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ اول آذرتا پایان سالجاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری وپروانه کسب تولیدی از مراجع ذیربط به ازای هرماه معادل دو درصد وبرای سایر مودیان معادل چهار درصد و جمعا برای واحدهای تولیدی تا پایان اسفند ۹۰درصد و برای سایر اشخاص حقیقی و حقوقی ۸۰درصد قابل بخشش است.

 

بی نیاز تاکید کرد:حدود اختیارات استان سمنان در بحث بخشودگی جریمه در سال آینده صرفا ۵۰ درصد خواهد بود لذا از این دسته مودیان نیز دعوت می کنیم تا پایان مهرماه نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به تعیین مالیات عملکرد سال ۹۷ دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد : کلیه خریدارانی که در سال گذشته نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰سکه از سیستم بانکی اقدام کرده اند مشمول این دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیاتهای مستقیم خواهند بود.

 

وی تصریح کرد: خریداران حداکثر ۲۰۰ سکه مشمول دستورالعمل صادره از سوی سازمان امور مالیاتی کشور خواهند بود و از نگهداری اسناد ومدارک موضوع قانون فوق و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.

 

بی نیازدر ادامه با اشاره به چگونگی ونحوه تعیین مالیات مقطوع این دسته از خریداران سکه افزود : خریداران سکه تا بیست سکه دریافتی مشمول مالیات نبوده ونسبت به مازاد بیست تا ۶۰ سکه به ازای هر سکه 150 هزارتومان و از 60 تا100 سکه به ازای هرسکه 200 هزارتومان و از ۱۰۰ تا۲۰۰ سکه به ازای هرسکه ۲۵۰ تومان مالیات مقطوع خود را می بایست پرداخت کنند.

 

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد: اشخاصی که درسال ۹۷ بیش از ۲۰۰ سکه دریافت کرده اند مشمول این دستورالعمل نبوده ومی بایست اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت را درموعد مقرر قانونی تسلیم کنند.

 

پایان پیام/276

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در اولین روز از هفته دفاع مقدس؛

رژه نيروهاي مسلح استان سمنان برگزار شد

در اولین روز از هفته دفاع مقدس، نیروهای نظامی و انتظامی استان سمنان، در یک رژه باشکوه اقتدار و صلابت خود را در دفاع از ایران اسلامی و نیز تبعیت از فرامین فرمانده کل قوا به نمایش گذاشتند.

اخبار برگزیده شبستان