خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١

Tuesday, March 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خوزستان - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۵ - ۱۸:۳۴ شناسه خبر : ۸۲۱۴۸۱
امام جمعه آبادان:
امروز ایران به بزرگترین چالش برای اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تبدیل شده است
حجت الاسلام ابراهیمی پور، گفت: روزی ایران حیاط خلوت اروپایی‌ها بود، اما امروز ایران به بزرگترین چالش برای اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تبدیل شده که این نیز به برکت مقاومت به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «حجت الاسلام علی ابراهیمی پور» امروز (جمعه 25 مرداد) در خطبه های نماز جمعه آبادان به آغاز بازگشت آزادگان سرافراز در سال ۶۹ به خاک وطن اشاره کرد و گفت: آزادگان به گردن ما بسیار حق دارند اگر اکنون عظمت، افتخار و اقتداری در سطح بین المللی برای ما وجود دارد همه این ها مرهون ایثارگری ایثارگران، مجاهدت مجاهدان و صبوری آزادگان است.

 

امام جمعه آبادان تصریح کرد: آزادگان ما مجاهدان صبوری هستند که در زندان های رژیم بعث عراق سالیان متمادی با تاثیر امام کاظم (ع) توانستند به تمام معنا رژیم صدام را در تصمیمات خود ناکام بگذارند و علیرغم اینکه بعثی ها تلاش کردند تا آزادگان ما کاری انجام دهند، بر علیه انقلاب حرف بزنند و از آنها سوء استفاده کنند اما این ایثارگران بودند که گاهی زیر شکنجه ها جان می‌دادند اما حاضر نبودند که تسلیم دستورات آنها شوند و فریاد هیهات من الذله سر می‌دادند.

                                                                                                   

وی به 28 مرداد سالروز حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان اشاره کرد و افزود: در آبادان حوادث متعدد و مهمی رخ داده که اگر یکی از این حوادث برای یکی از شهرهای مهم کشور رخ می داد برای آن سرمایه‌گذاری، مانور، برنامه‌ریزی و کنگره‌ها برگزار می کردند، اما در آبادان این اتفاقات نمی‌افتد که باید در این زمینه ها مردم کمک کنند و جوانان انقلابی نیز نسبت به این موضوع از خود حساسیت نشان دهند و همچنین ادارات دولتی نیز که اعتبارات فرهنگی دارند نسبت به مسئله سینما رکس به عنوان یک فاجعه‌ توجه ویژه ای داشته باشند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی پور با اشاره به روز جهانی مسجد و حادثه آتش سوزی مسجد القصی، مساجد را کانون محوری و مرکز جریان‌سازی فرهنگی دانست و تصریح کرد: هر جریان فرهنگی اگر بخواهد ماندگار، اثرگذار، راهبردی و همراه با اخلاص و تربیت دینی باشد باید در مساجد شکل بگیرد؛ بارها گفته شده که بیش از ۹۷ درصد شهدای هشت سال دفاع مقدس تربیت شده مسجد بودند و در دفاع از حرمین نیز همین حالت پیش آمده که باید قدر مساجد، جریان ها و برنامه های مسجد را بدانیم.

 

وی با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی ها علیه نهضت ملی مصدق و سرنگونی دولت مصدق اشاره کرد و اذعان داشت: ۲۸ مرداد نیاز به درک درست دارد، اگر انسان ها تحولات این روزها را خوب رصد و مطالعه کنند آن زمان با صدای بلند و با همه توان فریاد خواهد زد که آمریکایی‌ها دشمنی غیر قابل اعتماد هستند که اگر درک درستی از این حوادث داشته باشیم متوجه می شویم که آمریکایی‌ها نیز هیچگاه به دنبال استقلال و نفع برای نظام نخواهند بود.

 

امام جمعه آبادان آمریکایی ها را دولتی مستکبر و ظالم خواند و بیان کرد: در هر جا که اختلاف و مشکلی وجود دارد رد پای آمریکایی‌ها در آنجا خواهد بود، البته به برکت اقتدار، مقاومت و امت مقاوم امسال هیمنه آمریکایی ها و انگلیسی ها شکسته شده و اکنون آمریکایی ها پس از سقوط پهپاد جاسوسی خود توسط نیروهای سپاه به ایرانی ها التماس می کنند که با ما به گونه ای راه بیایید.

 

وی به مداخله آمریکایی ها در آزادسازی کشتی نفتی ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: آمریکایی ها برای آزادسازی کشتی نفتی ما بسیار مداخله کردند تا آزادی کشتی ما با تأخیر انجام شود، روزی بریتانیا به بهانه مبارزه با دزدان دریایی به بسیاری از مکان ها می آمد و وارد می‌شد، کسی هم نمی توانست به آنها حرفی بزند، در خرمشهر، بوشهر و جاهای مختلف وارد شدند و جنایت ها و فسادهایی را انجام دادند ولی اکنون بریتانیا به یک کشور ضعیف تبدیل شده است.

 

حجت الاسلام ابراهیمی پور با بیان اینکه بریتانیا با همه قدرت و توانایی ها، حمایت کشورهای اروپایی، همراهی با آمریکایی ها و استفاده از همه مولفه های قدرت خود در مواجهه با انقلاب اسلامی به چالش جدی کشیده شده عنوان کرد: روزی ایران حیاط خلوت اروپایی‌ها بود، اما امروز ایران به بزرگترین چالش برای اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تبدیل شده که این نیز به برکت مقاومت به وجود آمده است.

 

وی با اشاره به اینکه همه باید قدر این مقاومت را بدانیم تصریح کرد: پیام مهم مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی و مردمی که بسیار زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند این است که همه باید کارهای جهادی را تا ده ها و صدها برابر بیشتر کنند و مردم منطقه در خدمت رسانی ها شریک شوند و ما نیز آمادگی داریم همه روزه در کنار یکدیگر به فرمان اماممان لبیک بگوییم و به سراغ مناطق محروم برویم.

 

امام جمعه آبادان ابراز کرد: هدف رهبر انقلاب از اقدامات جهادی این است که این کارها به دانشگاه معرفتی برای ما تبدیل شود، با این جریان سازی مهم می توان بخش عظیمی از مشکلات جامعه محروم که همیشه در صحنه حضور دارند و فدایی نظام هستند را جبران کنیم، باید همه کمک کنند و کارهای جهادی انجام دهند.

 

وی در بخشی از سخنان خود به روز صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و افزود: روزی در کشور از کمترین امکانات دفاعی نیز برخوردار نبودیم اما امروز این صنعت نماد موفقیت، خودباوری و اتکا به توان داخلی و خودکفایی است که به اینجا رسیدیم و ساخت انواع هواپیماها، جت های جنگنده، رادارگریز، بالگردها، تعمیر انواع هواپیماها، ساخت رادار های مختلف با ویژگی‌های خاص، زیردریایی ، ناو، ناوچه، انواع سلاح های سبک، نیمه سبک و سنگین، انواع سامانه‌های پدافند هوایی، انواع پهباد و انواع موشک های نقطه زن و ... به برکت خودکفایی و خودباوری به توان داخلی است.

 

حجت الاسلام ابراهیمی پور به سخنان دو روز گذشته رئیس دستگاه قضا کشور اشاره کرد و سخنان ایشان را باعث امیدواری بیشتر مومنین و متدینین و شادی عدالت خواهان دانست و اظهار کرد: رئیس قوه قضائیه در این سخنان گفت مفسدین بدانند که پایان عمر آنها فرارسیده و این امر مقطعی و موسمی نیست بلکه از آن دسته امواجی است که همه فساد را از بین خواهد برد.

 

وی خطاب به رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ضرورت مبارزه با ریشه فسادها مطالبه عمومی مردم است، اگر بناست عدالت که حق هر کسی است متناسب با شأن آن فرد داده شود، راه اجرای عدالت مبارزه با فساد است و تصمیمات رئیس دستگاه قضا کشور در مبارزه با مفدسین نیز امیدوار کننده بوده و اکنون طبقات مختلف مردم به ایجاد عدالت و مبارزه با فساد امیدوار شده اند.

 

وی خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به جوانان تاکید کردند شما پیشتاز و پیش قراول هستید و یکی از نکات این بیانیه این است که مردم باید از همه مسئولان مطالبه کنند از این رو بیانیه گام دوم باید به عنوان مطالبه گری عمومی جوان ها مورد توجه قرار گیرد.

 

امام جمعه آبادان یاد آور شد: مقام معظم رهبری چهارمین محور این بیانیه را عدالت و مبارزه با فساد نامگذاری کردند، حال فساد اقتصادی، اخلاقی و فساد سیاسی هیچ کدام فرق نمی کند و رئیس قوه قضائیه در همه این ها پیش قراول است.

 

وی فساد را مانند غده چرکین و زلزله ویرانگر دانست و عنوان کرد: فساد همه پیکره نظام را درگیر و از توسعه یافتگی کشور جلوگیری می کند؛ نظامی که می خواهد ثابت کند کار آمد است باید با فساد مبارزه کند و آن چیزی که ما در رئیس قوه قضائیه می‌بینیم این است که ایشان جرات، جسارت، سخت کوش و در حال مبارزه با فساد است.

 

پایان پیام/660

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد

افزایش مبتلایان ویروس کرونا در خوزستان به ۷۱۸ نفر

کاملی از افزایش مبتلایان ویروس کرونا در خوزستان به ۷۱۸ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ٢٥ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

اخبار برگزیده شبستان