خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - غدیر زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۳ - ۱۲:۵۱ شناسه خبر : ۸۲۰۸۱۶
مدیرعامل موسسه رویش رسانه:
تلاش برای ایجاد جبهه فعالان غدیر در «ایده‌هایی با شال سبز»
مشرقی با بیان‌اینکه کتاب «ایده‌هایی با شال سبز» شروع ارتباطی تازه با فعالان غدیری امت اسلامی است، گفت: معتقدیم راه احیای معارف غدیر داشتن نگاه جبهه‌ای و ارتباط مستمر حرکت‌های هم‌افزا توسط تشکل‌های مردمی است.

«محسن مشرقی» در گفت وگو با خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان درباره کتاب «ایده هایی با شال سبز» اظهار کرد: این کتاب حاوی 300 ایده کاربردی در تکریم و ترویج غدیر است که در مصاحبه و ارتباطی مستمر با مجموعه های فعال غدیری به دست آمده است. برای تدوین کتاب به سراغ فعالان کارشناسان و خبرگان غدیری کشور رفتیم و با انجام مصاحبه عمیق شروع به گردآوری اطلاعات و تجربیات این مجموعه‌ها کردیم.

 

مدیرعامل موسسه رویش رسانه و مولف کتاب ایده هایی با شال سبز ادامه داد: ارائه دسته بندی از تجربیات و ایده های غدیری گردآمده قدم بعدی بود که فهرست کتاب ایده هایی با شال سبز را تشکیل می‌دهد. نماز جماعت غدیر، زیارت غدیر، اطعام غدیر، خطابه غدیر، غدیریه سرایی، تکریم سادات، شادمانه غدیری، کودکان غدیری، پژوهش های غدیری، هدیه های غدیری، ایده های ترویجی غدیر و تامین مالی غدیر فهرست اصلی کتاب ایده هایی با شال سبز است.

 

ارائه یک مدل عملیاتی برای مجموعه های غدیری

 

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد تشکل های غدیری باید با نگاهی بلندمدت، مستمر و نرم به طراحی نقشه خود بپردازند. از این رو شایسته است هر مجموعه با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود یک برنامه پنج ساله تدوین کند.

 

مشقری تاکید کرد: در کتاب ایده هایی با شال سبز با تکیه بر تجربیات گردآمده به استخراج یک مدل عملیاتی پنج ساله برای تشکل‌های غدیری پرداخته‌ایم .پنج گام که می‌تواند یک مجموعه فرهنگی را آرام آرام و با حداقل ظرفیت‌ها به یک تشکل فعال و موثر غدیری تبدیل کند. یکی از نقطه‌های شروع برای فعالیت می‌تواند شروع با یک ایده غدیری یا یک فصل از کتاب حاضر باشد.

 

نگران بودجه فعالیت های غدیری خود نباشید

 

وی اضافه کرد: با اندک بررسی در پیشینه حرکت‌های موثر و ماندگار مجموعه های غدیری این برداشت حاصل می‌شود که موفقیت همیشه نتیجه بودجه‌های کلان و آماده نیست بلکه در گرو سرمایه‌گزاری بر هسته‌های چابک، خالص و خلاق مردمی است که بدون هیچ پشتوانه دولتی تکیه اصلی خود را بر مردم نهاده‌اند.

 

مولف کتاب ایده هایی با شال سبز ابراز کرد: ئر فصل پایانی این کتاب برخی از این تجربیات با عنوان «تامین مالی غدیر»آمده است که برای راهنمایی فعالان غدیری به اشتراک گذاشته شده و می‌تواند متناسب با فضا و امکانات آن مجموعه بومی‌سازی شود.

 

شما هم سهمی در تکمیل بانک ایده های غدیری داشته باشید

 

وی در ادامه گفت: چاپ کتاب ایده هایی با شال سبز شروع ارتباط تازه با فعالان غدیری امت اسلامی است. معتقدیم راه احیای معارف غدیری داشتن نگاه جبهه‌ای و ارتباط مستمر حرکت‌های هم افزا توسط تشکل های مردمی است. یک مدل کاملا پیشنهادی و اولیه که امیدواریم افراد با به اشتراک‌گذاری تجربیات و ایده‌های خود در تکمیل آن ما را یاری رسانند.

 

گفتنی است، سایت ایده های غدیری به آدرس www.ghadiridea.ir محلی برای ثبت تجربیات و ایده های غدیری است که در ادامه کار کتاب مهیا شده است. همچنین علاقمندان می‌توانند برای خرید کتاب به وب سایت مسجدکالا به نشانی www.masjedkala.ir  مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک استاد حوزه علمیه:

ظهور امام عصر(عج) وقتی رخ می‌دهد که جامعه اهمیت غدیر را درک کرده باشد

حجت‌الاسلام مجدهاشمی با بیان‌اینکه غیبت امام زمان(عج) محصول فراموش کردن غدیر و غفلت از آن است، گفت: ظهور زمانی محقق می‌شود که جامعه واقعه غدیر را پذیرفته باشد اساساً برای مهدوی شدن باید غدیری شد.

اخبار برگزیده شبستان