خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خوزستان - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۲ - ۱۵:۴۲ شناسه خبر : ۸۲۰۴۲۱
مشاور فرهنگی هنری استاندار خوزستان در بازدید از خبرگزاری شبستان
همگرایی و همدلی میان اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ها بیش از پیش تقویت شود
کیانی بر ایجاد روحیه اتحاد، اعتماد و امید در جامعه توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم همگرایی و همدلی میان اهالی فرهنگ و هنری و رسانه بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «رضا کیانی» مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری شبستان بازدید و از فعالیت های خبرنگاران این رسانه تقدیر کرد.

 

«رضا کیانی» در این دیدار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اهواز بر ارتباط میان اهالی رسانه و اهال هنر تاکید کرد و گفت: بی تردید ارج نهادن به مقوله رسانه یکی از مؤلفه های توسعه در هر جامعه ای است و رسانه ها نقش بسیار مهمی در ارج نهادن به توسعه و پیمودن راه توسعه بر عهده دارند.

 

مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان با بیان اینکه رسانه ها با کنشگری، اطلاع رسانی، نقد و تحلیل و ارتباط با لایه های مختلف جامعه نقش مهمی را ایفا می کنند افزود: جامعه ای که بخواهد در مسیر توسعه قرار بگیرد به اعتماد، آرامش، اتحاد و امید نیاز دارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه شفاف سازی در جامعه به نوعی آرامش را به جامعه هدیه می دهد اضافه کرد: انتظار داریم در روز خبرنگار، مقوله ارتباطات رسانه ای مورد بازاندیشی قرار گیرد و ببینیم چه خلأها، نقاط ضعف، کاستی ها و موانعی پیش روی ارتباطات رسانه ای وجود دارد.

 

کیانی تصریح کرد: همچنین رسانه ها باید ارتباطات خود را با مدیران و اقشار مختلف جامعه مورد بازشناسی قرار دهند و مدیران نیز باید تلاش کنند بیش از پیش به اهمیت ارتباطات رسانه ای پی ببرند و این موضوع را به عنوان یک ضرورت مورد توجه داشته باشند.

 

وی بر ضرورت توجه به انعکاس اخبار فرهنگی و هنری تاکید کرد و اذعان داشت: بخشی از واقعیت های فضای مجازی معطوف به فعالیت های فرهنگی و هنری است، از این رو نیازمند یک ارتباط مستمر و متناسب با مقتضیات زمان میان اهالی فرهیخته، هنرمندان، جامعه اندیشمند، پویا و متعهد رسانه و خبر هستیم.

 

وی ابراز کرد: معتقدم در این مهم باید قدم هایی را با در نظر گرفتن واقعیت ها و مصادیق برداشت و از کلی گویی اجتناب کنیم و نیاز است هم اهالی فرهنگ و هنر و هم فعالان عرصه رسانه نقشه راهی را پیش روی خود ترسیم کنند.

 

 

مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان پیشنهاد داد: هر پروژه هنری اعم از تولید تئاتر، موسیقی، پروزه های تولید فیلم سینمایی، گالری ها و تمامی فعالیت های ارزنده فرهنگی و هنری جهت برقراری ارتباط با رسانه ها یک مشاور رسانه ای و روابط عمومی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه همچنین از اهالی رسانه انتظار دارم که انعکاس اخبار فرهنگی و هنری را با یک نگاه عمیق انجام دهند و نه با دید رفع تکلیف عنوان کرد: وقتی ما بر انعکاس اخبار فرهنگی و هنری تاکید می کنیم منظور ما تنها مصاحبه با مدیران فرهنگی هنری نیست بلکه خبرنگاران باید علاوه بر آن در دل جامعه فرهنگی و هنری حضور یابند و تریبون هنرمندان باشند.

 

کیانی اظهار کرد: هنرمندان در شرایط بسیار سخت به انجام وظیفه و رسالت خود اهتمام می ورزند و توسعه فرهنگی استان را به عنوان یک دغدغه دنبال می کنند و با حداقل امکانات همچنان در صحنه هستند و به آگاهی بخشی و روشنگری و اعتبار فرهنگ و هنر اهمیت می دهند.

 

وی خاطر نشان کرد: لازم است اهالی رسانه در کنار این هنرمندان حاضر شوند و هنرمندان نیز رسانه ها را دوستان امین و مشاوران عالم و آگاهی بخش خود بدانند و اهالی اندیشمند و گرانقدر رسانه نیز هنرمندان را به عنوان وجدان بیدار جامعه تلقی کنند و آنها را در خط مقدم توسعه بدانند و تلاش کنیم همگرایی و همدلی میان اهالی فرهنگ و هنری و رسانه بیش از پیش تقویت شود.

 

 

وی با بیان اینکه در این راستا نیاز به برنامه و مکانیزم هایی سازنده داریم و باید از شعار دادن پرهیز و راهکارهایی عملی اتخاذ کنیم ادامه داد: تاکید دارم تمامی انجمن های هنری به تشکیل روابط عمومی به طور جدی و مقوله ارتباطات رسانه ای اهتمام ورزند تا از طریق آنها مسیر ارتباط میان هنرمندان و اهالی رسانه هموار شود.

 

مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان یاد آور شد: قطعا مدیران فرهنگی سهم بسزایی در این وادی دارند و ما باید هر اظهار نظری را در این مهم با یکسری مؤلفه ها و معیارهای مستدل ارائه دهیم.

 

وی اضافه کرد: اگر ارتباطات هنرمندان با اهالی رسانه ضعیف است باید با آمار و در نظر گرفتن مصادیق، نقاط ضعف و گره های کور را پیدا و دلایل را شناسایی و در رفع این معضلات و باز کردن گره ها با برنامه و تقسیم کار تلاش کنیم.

 

وی تصریح کرد: مصاحبه، انعکاس رویدادهای فرهنگی و هنری، نقد و تحلیل پیرامون تولیدات فرهنگی و هنری اعم از کتاب، شعر، فیلم، مدیریت فرهنگی و هنری، فعالیت انجمن ها و ... از جمله مصادیقی هستند که رسانه ها باید در اطلاع رسانی و شفاف سازی و انعکاس صحیح اخبار مورد توجه قرار دهند.

 

 

کیانی، عنوان کرد: رسانه ها باید تلاش کنند با شفاف سازی در افشای فرهنگی از سیاه نمایی، بدبینی، شیطنت و حاشیه های کاذب جلوگیری کنند و آرامش، اعتماد و اهتمام و فرهیختگی را در فضای فرهنگی و هنری بیش از پیش نهادینه کنند.

 

وی بر ضرورت ایجاد روحیه اتحاد، اعتماد و امید در جامعه توسط رسانه ها تاکید کرد و اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی هنری، نشاط اجتماعی و آگاهی بخشی و اندیشه ورزی را در جامعه حاکم خواهند کرد و به کالبد جامعه سرزندگی می دهند که قطعا انعکاس این فعالیت ها اعتماد و امید مردم را افزایش و مردم را از حالت افعال، روزمرگی و پرداختن به حاشیه ها و مکانیکی اندیشیدن و نگاه بسیار خشک به مسائل مختلف دور و روحیه سرشار از تخیل و زیبایی را در میان مردم جامعه تقویت می کند.

 

وی با تاکید بر توجه رسانه ها به سازمان های مردم نهاد ابراز کرد: در دل سازمان های مردم نهاد فعالیت های فرهنگی و هنری همچون جلسات کتابخوانی و تحلیل و نقد فیلم انجام می شود که ارتباط رسانه ها و اهالی فرهنگ با این مراکز به می تواند در پیمودن مسیر توسعه مؤثر باشد.

 

مشاور فرهنگی و هنری استاندار خوزستان اظهار کرد: یکی دیگر از مواردی که باید در حوزه فرهنگ مورد توجه رسانه ها باشد نگاه تخصصی به خبرنگاری در حوزه فرهنگ و هنر و روزنامه نگاری است که هر کسی نمی تواند سکان دار این مهم باشد؛ روزنامه نگاران و اهالی فهیمی که قصد دارند در حوزه فرهنگ قلم فرسایی کنند قطعا باید از مقتضیات مسائل فرهنگی آگاه باشند و اولویت های فضای فرهنگی را بشناسند.

 

پایان پیام/72

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه اهواز:

رسیدگی به وضعیت آب آشامیدنی و فاضلاب مهمترین اولویت خوزستان است

حجت الاسلام موسوی فرد رسیدگی به وضعیت آب آشامیدنی و فاضلاب را مهمترین اولویت خوزستان دانست و گفت: بالغ بر ۳۰۰ نقطه در اهواز تلاقی آب و فاضلاب دارند.

اخبار برگزیده شبستان