خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲۱ - ۰۹:۱۵ شناسه خبر : ۸۲۰۰۸۵
امام جمعه بیرجند تاکید کرد؛
«عید قربان» مظهر عبودیت و نمایش تسلیم در برابر پروردگار
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است، گفت: راه رشد و کمال از راه فسق، فجور و ظلم جداست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (21 مرداد) در خطبه های نماز عید قربان با تبریک و تهنیت عید سعید قربان اظهار کرد: رعایت تقوا در عبودیت و بندگی پروردگار است و باید تقوا را که سرمایه عمر انسان است قدر بدانیم و این چند روز دنیا را با بندگی خدا رشد کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با تاکید بر اینکه عید قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است، گفت: هدف اصلی از خلقت انسان عبودیت است و این بدین معناست که تمام لحظات عمر انسان در زندگی در راه خدا مصرف شود.

 

وی با اشاره به اینکه عبادت فقط خواندن نماز و روزه نیست بلکه تمام زندگی هر فرد باید در جهت رضای خدا و بندگی با بصیرت باشد، افزود: بصیرت در دین بسیار مهم است و باید در مدیریت زندگی چند روزه دنیا، مدیریت درست داشته باشیم.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه انسان به عبودیت و بندگی خدا نیاز دارد، ادامه داد: عبادت خدا برنامه ای از ربوبیت خدا برای انسان است یعنی پروردگار هر موجودی را پرورش می دهد.

 

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه سرمایه انسان عمر اوست و باید از آن به بهترین نحو استفاده کند، عنوان کرد: انسان برای رسیدن به کمال باید در این دنیا بندگی خداوند را به جای آورد و کسانی که از زیر بار بندگی خدا خارج می شوند در واقع پرستش حق را رها و باطل را پرستش می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز اگر افرادی دزدی  و حقوق مردم را پایمال می کند بخاطر این است که برای خود از ظواهر دنیا همچون ریاست، پول و مقام بت ساخته اند  و  اسیر پرستش باطل شده اند، گفت: راه رشد و کمال از راه فسق، فجور و ظلم جداست و دنیا میدان آزمایش بزرگی است  و باید مشخص کنیم در جبهه استکبار هستیم یا در جبهه عدالت و حق.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه مبادا  زندگی دنیا را به یک میز و رشوه و ربا بفروشیم، تاکید کرد: مدیریت زندگی در عبودیت و بندگی خداوند است و عبودیت خداوند حقیقتی دارد که کمال است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با تاکید بر اینکه تقوا، همان مدیریت صحیح زندگی است که خداوند برای رشد و کمال هر انسان دین را آفریده است، خاطر نشان کرد: تسلیم خدا بودن موجب کمال و سعادت  انسان می شود.

 

وی بیان کرد: در شرایط آخرالزمانی اگر با چشم باز و بصیرت نگاه کنیم قضایا روشن است و در آن هیچ ابهامی وجود ندارد و امروز در دنیا وجود دو قطب اعم از  استکبار، ظلم و بی عدالتی که کشورها و شهرها را ویران و برنامه سلطه بر جهان دارند و قطب مقابل آن عدالت خواهی مشهود است.

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه امروز اربعین حسینی سمبل حرکت بزرگ عدالت خواهی است، گفت: امروز برخی از کشورهای منطقه ابزار دست استکبار جهانی شده اند و به نام اسلام به جنگ و خون ریزی و قتل عام مردم می پردازند.

 

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه دشمن به جنگ سیاسی و اقتصادی نظام اسلامی آمده است، افزود: اما باید حواسمان جمع باشد با شیوه سیاسی خود سر از جبهه دشمن در نیاوریم.

 

 

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در دیدار با اعضای بسیج اصناف مطرح شد؛

انتقاد نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از جولان پوشاک نامتعارف

آیت الله عبادی با انتقاد از فروش و عرضه پوشاک نامتعارف در بازار، گفت: آقایان برای نیازهای اولیه جامعه مثل طراحی و دوخت پوشش متناسب با اسلام درمانده هستند و مردم برای پیدا کردن یک پوشش مناسب ایرانی اسلامی با مشکل مواجه می شوند.

اخبار برگزیده شبستان