خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١

Friday, April 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مرکزی - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۰:۱۴ شناسه خبر : ۸۱۷۲۰۲
سرپرست شوری هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی:
انقلاب اسلامی به خاطر فرهنگ شیعه، رهبری و مرجعیت به پیروزی رسید
حجت الاسلام دانشی گفت: انقلاب اسلامی به خاطر فرهنگ شیعه، رهبری و مرجعیتی که در تشیع وجود دارد به پیروزی رسید.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «دانشی» به مناسبت فرا رسیدن 12 مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا گفت: ملت مسلمان ایران تنها ملتی نیستکه انقلاب کرده و نهضتی ایجادکرده و برای به نتیجه نشستن انقلاب و نهضت خودش فداکاری کرده است.

 

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود: تاریخ ملت ها، تاریخ مذاهب مختلف، تاریخ تمدن ها و مردمان گوشه و کنار جهان نشان می دهد که انقلاب ها نهضت ها و خیزش های فراوانی برای تغییر نظام های سیاسی و بهتر شدن وضع زندگی و دستیابی به آرمان ها و اصول ویژه و خواست آن ملت ها و مردمان وجود داشته و شکل گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در دنیای اسلام هم نهضت های فراوانی شکل گرفته و انقلاب های بسیاری روی داده است، ادادمه داد: در تاریخ معاصر در همین دوران کنونی ما ملت هایی داریم که چندین قرن مبارزه کردند و به مبارزه خود ادامه می دهند.

 

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: ملت مسلمان فلسطین حدود 70 سال است که می جنگد، شهید و قربانی می دهد زندان و آوارگی را برای پیروزی بر اسرائیل اشغالگر تحمل می کند؛مردم مسلمان الجزایر علیه استعمار فرانسه قیام کردند و نزدیک یک میلیون نفر در طول انقلاب شهید دادند، از جمعیت الجزایر یک هفتم آن،د به دست استعمارگران فرانسه کشته شدند؛ مردم مسلمان لیبی برای نجات از استعمار ایتالیا سال ها مبارزه کردن و رهبران چون عمر مختار زندگی خود را برای پیروزی تقدیم انقلاب خودش کرد.

 

حجت الاسلام دانشی با اشاره به اینکه ملت های مسلمان انقلاب های بسیار کردند، خاطر نشان کرد: مردم مسلمان عراق سال ها علیه استعمار، استکبار و سردمداران حکومت های دستنشانده و دیکتاتورهایی مثل صدام فداکاری و جانبازی کردند؛ ملت مسلمان افغانستان بیش از 40 سال است که علیه دو قدرت بزرگ دنیا اتحاد جماهیر شوری سابق و بعد آمریکایی ها جنگیدند و کشته دادند.

 

این مقام مسئول اضافه کرد: ما فقط نیستیم که انقلاب کردیم و اهل نهضت و خیزش سراسری هستیم و کشته و شهید دادیم و رهبران و بزرگان ما زندان و اسارت و تبعید و شهادت را تحمل کردند؛ ما فقط نیستیم که پدران و مادرانمان فرزندانشان را قربانی کردند و تقدیم انقلاب کردند ما تنها نیستیم که به این نهضت و انقلاب این چنینی در دنیا روی آوردیم و قصد تغیر و استقرار یک نظام برآمده از اسلام داشتیم.

 

حجت الاسلام دانشی اضافه کرد: آن ملت ها با آن همه فداکاری که کردند اگر در مرحله انقلابهیجانات انقلابی پیروز بودند، در مرحله نظام سازی شکست خوردند ملت مسلمان افغانسان می تواند انقلاب کند کشته و شهید بدهد، اما نمی تواند وحدت برقرار کند و نظام ایجاد کند.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی انقلابی است که هم در مرحله هیجانات انقلابی، فداکاری و مبارزه علیه رژیم ستم شاهی پیروز می شود و هم می تواند نظام درست کند و حکومت ایجاد کند؛ اینها همه به خاطر فرهنگ شیعه رهبری و مرجعیتی که در تشیع وجود دارد و بالاتر از آن که ولایت فقیه است ولایتی که وراثت از امامان و ائمه اطهار گرفته است.

 

وی گفت:امامت و ولایت در این نهضت حرف اول را می زند و فقط و فقط انقلاب ما هم در مرحله هیجانات انقلابی و فداکاری برای انقلاب خودش و هم در مرحله نظام سازی تداوم انقلاب، وحدت و اتحاد می تواند پیروز شود این ویژگی منحصر به فرد انقلاب اسلامی است.

 

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: ما عمود و محور ولایت  فقیه و رهبری اسلامی را داریم و شعائر اسلامی را گرامی داشتیم. بعداز انقلاب راهپیمایی ها بعد از گذشت 40 سال مواجع از موج خوروشان شما است  شما در کنار رهبری رکن اساسی انقلاب بوده اید و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در طی این سال ها با مسئولیت آیت الله جنتی عمارانقلاب اسلامی مراحل مختلف این انقلاب و نهضت را طی کرده این شورا نهاد مقدس و مبارک و مورد عنایت رهبر و شخصیت های بزرگ انقلاب است.

پایان پیام/177

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد:

بهبودی ۷۷۴ نفر از بیماران کووید ۱۹ در استان مرکزی

جمالیان از بهبودی ۷۷۴ نفر از بیماران کووید ۱۹ در استان مرکزی خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان