خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ المحرّم ١٤٤١

Tuesday, September 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : البرز - زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲ - ۰۸:۵۸ شناسه خبر : ۸۱۳۵۹۷
شبستان گزارش می دهد:
نشست های آموزشی با محوریت حماسه آئینی و دینی واقعه عاشورا
کانون فرهنگی هنری مهدیون کرج در کنار بزرگترین ماکت واقعه حماسی و آئینی عاشورا، سلسله نشست های آموزشی را به صورت هفتگی برای دانش آموزان برپا می کند.

خبرگزاری شبستان - البرز: کانون فرهنگی هنری مهدیون واقع در شاهین ویلای کرج با ساز و کاری تعریف شده از برپایی بزرگترین ماکت نمایشی واقعه کربلا، فرصت حضور دانش آموزان و جوانان را در تمامی ایام هفته در کلاس های مختلف فرهنگی و هنری ایجاد کرده است.

 

این کانون فرهنگی مسجد با اولویت قرار دادن بحث های آموزشی و هنری، توانسته است در جذب، هدایت و رشد تعالی خانواده ها به ویژه فرزندان آنان به خوبی نقش ایفاء کند و به عنوان یک کانون فرهنگی هنری شاخص در سطح منطقه تلقی شود.

 

« محمود شفیق» در خصوص برپایی دوره های آموزشی ویژه نوجوانان و خانواده های آنان گفت: کانون فرهنگی هنری مهدیون هر هفته روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۸ و نیم تا زمان اذان مغرب و عشاء میزبان سلسله نشست های انگیزشی است.

 

مدیرکانون فرهنگی هنری مهدیون کرج، افزود: شیوه های ارتباط موثر، نحوه استفاده و مدیریت فضای مجازی، مدیریت رفتار در خانواده، کنترل رفتار، موفقیت در تحصیل و ... از جمله شاخص های آموزشی طی این دوره ها است.

 

 

نکته قابل تأمل طی این نشست های آموزشی، تفکیک نوجوانان از خانواده ها است که براساس آن نوجوانان مقابل استاد می نشینند و خانواده ها در محیط دیگر صدای استاد را می شنوند و همین امر، نظارت توأم خانواده و در عین حال اطمینان خاطر نوجوانان را به همراه دارد.

 

اهمیت فضای مجازی و استفاده از تلفن های همراه یکی از مسائل مهم و فراگیری است که امروزه ضرورت توجه خانواده ها به ویژه پدران و مادران را بیش از پیش ساخته است. آن گونه که « محمد عزیزی» با حضور در جمع نوجوانان و جوانان کانون فرهنگی هنری مهدیون بر لزوم استفاده مناسب از ابزار تکنولوژی تاکید می کند. 

 

این استاد دانشگاه با حضور در جمع نوجوانان و جوانان در کانون فرهنگی هنری مهدیون کرج، افزود: اطلاعات پدر و مادر از ابزارهای نوین تکنولوژی نباید کمتر از فرزندان باشد.

 

 

عزیزی بر لزوم استفاده مناسب و اصولی از فضای مجازی تاکید کرد و خطاب به نوجوانان از آنان خواست تا بر این باور باشند که نظارت و مراقبت خانواده ها، امنیت روانی، عاطفی و جسمی آنان را به همراه دارد. 

 

این پژوهشگر دینی تصریح کرد: ساختارشکنی یکی از رفتارهای معمول در سنین نوجوانی و جوانی است، که در این زمینه ارتباط با اساتید، بالا بردن معلومات فکری خانواده ها و آگاهی بخشی به نوجوان یکی از نکات جدی و ضروری است.

 

براساس این گزارش، برپایی ویژه برنامه های آموزشی، فرهنگی و هنری در ایام اوقات فراغت از جمله برنامه های محوری کانون های فرهنگی هنری مساجد است که ضمن آن در راستای افق راهبردی کانون های فرهنگی هنری مساجد که احیاء مساجد طراز اسلامی است، گام بر می دارند.

 

برپایی برنامه های هدفمند، منسجم و آگاهانه برای تعالی فرهنگ خانواده ها، یکی از محورهای برنامه ریزی شده در کانون فرهنگی هنری مهدیون کرج است که طی آن موفق شده است، رضایت خانواده ها را از آن خود کند.

 

با وجود این، حضور اردوهای دانش آموزی برای بازدید از بزرگترین ماکت واقعه عاشورا، بخش دیگر فعالیت های فرهنگی هنری این کانون فرهنگی است که در طول سال میزبان عموم مردم است. 

 

* ملیحه قاسمی زاده

 

 

پایان پیام/543

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد البرز خبر داد

آموزش رایگان عکاسی ویژه فعالان کانون‌های مساجد استان البرز / زبان هنر بهترین وسیله برای ثبت فعالیت های دینی و فرهنگی است

حجت الاسلام شکری با اعلام خبر برپایی دوره آموزشی رایگان عکاسی ویژه فعالان فرهنگی هنری مساجد البرز، گفت: زبان هنر بهترین وسیله برای ثبت فعالیت های دینی و فرهنگی است.

اخبار برگزیده شبستان