خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

السبت ١٥ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲ - ۰۸:۱۴ شناسه خبر : ۸۱۳۳۶۹
دبیر دومین رویداد ایده آزاد
هدف اصلی «ایده آزاد» تشکیل شبکه طراحان اسباب بازی است
مهدی زاده گفت: هدف این است که در مرکز سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان «ایده آزاد» را با مشارکت بخش خصوصی و دست اندرکاران حوزه اسباب بازی به منصه ظهور و تولید برسانیم.

خبرگزاری شبستان، سرویس فرهنگی، مریم داوری: «ایده آزاد» به همت مرکز سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف تعامل هر چه بیشتر طراحان و تولید کنندگان اسباب بازی برگزار شده است. به منظور اطلاع بیشتر از این طرح گفتگویی با «آیدین مهدی زاده تهرانی»، دبیر دومین رویداد ایده آزاد ترتیب دادیم که بدین شرح است:

 

ایده آزاد چیست؟

ایده آزاد یک رویداد ملی است که از سراسر کشور ایده پردازان ، ایده های اسباب بازی خود را به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارایه کردند. این ایده پردازان حدود 4 ماه با راهنماهای خود روی ایده هایشان کار کردند. کارهای ایده پردازان در روز رونمایی از 12 طرح و ایده برتر اسباب بازی که 27 خرداد در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، در حضور سرمایه داران ارایه داده شد.

 

هدف ایده آزاد چیست؟

غرض این است که در مرکز سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این ایده را با مشارکت حوزه خصوصی و دست اندرکاران حوزه اسباب بازی به منصه ظهور و تولید برسانیم . در حقیقت مرکز سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدتهاست که به دنبال جمع کردن فعالان حوزه اسباب بازی است. می خواستیم با یک گرهمایی طراحان، فعالان اسباب بازی و کسانی که در این حوزه دغدغه دارند، کنار هم جمع شوند و تعامل داشته باشند و از ایده ها و دغدغه های خود بگویند. در حقیقت هدف ما پرورش ایده و تشکیل شبکه طراحان است.

 

نخستین ایده آزاد چه زمانی شکل گرفت و چه نتایجی داشت؟

19 بهمن 1394 نخستین رویداد ایده آزاد در حوزه اسباب بازی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با کمک دانشگاه امیر کبیر برگزار شد. در مرحله نخست، رویداد خام بود و هیچ اتفاقی نیفتاد چون کار ادامه پیدا نکرد و متوقف شد.

 

دومین ایده آزاد چه زمانی شروع شد؟ فراخوان را کی اعلام کردید؟

فراخوان این طرح از 12 بهمن 1397اعلام شد که یک ماه فرصت برای ایده پردازان در نظر گرفته شد که این زمان تمدید شد.

 

چند ایده به دومین رویداد ایده آزاد  ارسال شد؟

123 ایده به دفتر ایده آزاد ارسال شد که با دقت و وسواس 43 ایده از بین آنها انتخاب شد و در نهایت 12 ایده منتخب و به مرحله نهایی رسید که در روز 27 خرداد از آنها طی مراسمی رونمایی به عمل آمد و از حدود 20 ایده هم آن روز در سالنی مجزا پلی تست گرفتند یعنی این ایده ها بازی آزمایی شدند. البته ما یک فضای رای گیری مردمی هم در فضاهای مجازی گذاشتیم که تا عصر برنامه که زمان رای گیری بود دوستان بتوانند رای ها را جمع آوری کنند.

 

کیفیت ایده های ارسالی به دویمن رویداد ایده آزاد را چطور ارزیابی می کنید؟

کیفیت ها متنوع بود و همه در یک سطح قرار نداشت. ایده هایی بودند که در حد یک خط ساده بودند و از طرفی ایده هایی هم داشتیم که نمونه محصول آن آماده بود. در حقیقت ایده هایی در حد صفر بودند و ایده هایی نیز داشتیم که فقط نیاز به پخته تر شدن داشت. 

 

 

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک نویسنده مطرح کرد

نماز؛ مانعی در برابر بدی ها و نردبانی به سوی تعالی

نوروزی نماز را نوعی واکسیناسیون در برابر تمام آسیب های اجتماعی دانست و گفت: در «داستان های شیرین نماز»، ۴۰ درصد آثار اخروی و ۶۰ درصد آثار دنیوی نماز را ذکر کردم تا برای مخاطب ملموس تر باشد.

اخبار برگزیده شبستان