خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۳۹۸/۵/۱ - ۰۹:۳۶ شناسه خبر : ۸۱۳۲۰۷
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد
اجرای حکمرانی محلی بر آموزش های مهارتی
پاک سرشت از اجرای حکمرانی محلی بر نظام مهارتی خبر داد و گفت:با اجرای حکمرانی محلی آموزش های مهارتی با توجه بر اقتضاعات محلی است.به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «سلیمان پاک سرشت» امروز ( اول مرداد ماه ۱۳۹۸) د نشست خبری که در سازمان فنی و حرفه ای برگزار شد گفت: موضوع توانمند شدن را در این روزها بسیار می شنویم اجرایی شدن نظام جامع آموزشی و تربیت فنی و حرفه ای که این قانون بر جای مانده از سال های قبل بوده است که اجرایی شدن این هدف را به صورت جدی دنبال کردیم. از آخرین شورای عالی که ایجاد نظام همکاری ها فنی و حرفه ای حدود یک دهه گذشته است. یعنی در همه این ایام مجمعی برای تصمیم گیری برای موضوع مهارت نداشته ایم. اگر گفتگویی کرده ایم در حاشیه مسایل دیگر بوده است.


معاون وزیر کار ادامه داد: قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای به تصویب مجلس رسید و اولین جلسه شورای عالی با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.وی با بیان مسئله مهارت آموزی به میز سیاست گذاری بازگشته است گفت: ما به لحاظ تاکید و بهره مندی از منابع طبیعی و خدادادی دچار محدودیت هایی شده ایم، فرصت ارزشمندی است که موجب تربیت نیروی انسانی ماهر می شود نیروی انسانی که به شکل بهره ور باشد.


پاک سرشت گفت: می توانیم امیدوار باشیم اقبال صورت گرفته به مهارت رشد بهتری داشته باشد. موضوع مهارت تحت عنوان نهضت مهارت آموزی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته است.


معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: این تحرک و گرایش وزارت خانه چشم گیر است. در مابقی سیاست های وزارت خانه نیز به نوعی کمک به مهارت آموزی می شود.

وی با بیان اینکه جوان گرایی در همه عرصه ها سودمند است گفت: منظور ما جوان ماهر و توانمند است که می تواند در تمام عرصه ها از کارگاه تا مدیریت حضور داشته باشد.وی با تاکید بر حکمرانی محلی گفت:نظام مهارتی بسیار تحت تاثیر مدیریت مرکزی بوده است و درباره شیوه و اجرای آموزشی تصمیم گیری می شده است اما با اجرای حکمرانی محلی باید تصمیم گیری مدیریت آموزش فنی و حرفه ای با توجه به اقتضائات محلی باشد. این مرکز باید با توجه به محیط پیرامون تصمیم گیری کند.


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: یکی از جدی ترین لوازم این اقدام، افزایش اختیارات استان ها بوده است، در گام دیگر داده های مناسب برای برنامه ریزی محلی، داده های محلی، نیروی کار و نیازهای مهارتی استان ها را در اختیار استان ها قرار داده ایم.


وی بیان کرد: در استان ها باید یک همگرایی، مجمع و میزی برای مهارت وجود داشته باشد. نامه ای به استان ها ابلاغ کرده ام تا شورای گفتگوی مهارتی تاسیس شود.


پاک سرشت با اشاره به بخش اختصاصی شدن منابع سازمان و مراکز گفت:پیش از این بخش اعظم منابع باز نمی گشته است و تابع مقرارت دولت بوده است. با اختصاصی شدن منابع مراکز می توانند به تناسب فضای رونق کسب و کار کار خود را گسترش دهند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

ماجرای سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور/از فضل پدر تو را چه حاصل؟

فرزندان اعضای هیات علمی با کسب ۹۲.۵ درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه آزاد، می‌توانند به راحتیانتقالی بگیرند و حتی رشته خود را تغییر دهند.

اخبار برگزیده شبستان