خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۵/۲ - ۰۸:۴۶ شناسه خبر : ۸۱۲۶۶۱
سخنگوی شورای شهر تهران:
وقوع حریق در بناهای تاریخی زنگ خطری برای مسئولان/ آغاز اقدامات حفاظتی از بنای تاریخی بازار تهران
اعطا با بیان اینکه حریق در بنای ثبت ملی شده، یک زنگ خطر است، گفت: مجموعه اقداماتی برای حفاظت از بنای بازار تهران آغاز شده است که شهرداری تهران در انجام این اقدامات نقش مستقیمی دارد.

« علی اعطا» در گفتگو با خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان درخصوص حادثه حریق در میدان حسن آباد، گفت: درخصوص کاربری آثار و ابنیه تاریخی ثبت ملی شده هیچ نوع نظارتی انجام نمی شود

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: با توجه به اینکه تعداد آثاری که در فهرست ثبت ملی قرار گرفته اند زیاد است، به اندازه کافی روی آنها نظارت و کنترلی صورت نمی گیرد اما در هر صورت این قبیل آثار تاریخی که عمدتا نیز در بافت مرکزی شهر تهران قرار دارند نیازمند توجه بیشتری هستند.

 

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از بناهای تاریخی موجود در بافت مرکزی تهران آسیب پذیر هستند،‌ خاطرنشان کرد: بنای تاریخی حسن آباد یک تک بنا بود درحالیکه اماکنی داریم که بافت به هم پیوسته است و واقعا آسیب پذیر است، نظیر بازار تهران.

 

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اگر در بازار تهران آتش سوزی رخ دهد این بنا، آسیب زیادی خواهد دید.

 

وی با بیان اینکه حریق در بنای ثبت ملی شده، یک زنگ خطر است، گفت: خوشبختانه در مجاورت ایستگاه شماره یک آتش نشانی قرار داشت و به سرعت چند ایستگاه آتش نشانی فعال شده و به اطفاء حریق پرداختند و آتش گسترده نشد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: آتش سوزی بناهای تاریخی را تهدید می کند چراکه تاسیسات این بناها نوسازی نشده است و این خطر و آسیب پذیری وجود دارد.

 

اعطا خاطرنشان کرد: شورای شهر کارهای اجرایی خیلی ویژه ای نمی تواند انجام دهد و ما می توانیم در مواردی شهرداری را مکلف کنیم به انجام برخی اقدامات برای حفاظت از بناهای تاریخی  و از نظر هماهنگی بین دستگاه ها اقداماتی را انجام دهیم.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقدامات مدیریت شهری برای حفاظت از بناهای تاریخی، گفت: مجموعه اقداماتی برای حفاظت از بنای بازار تهران آغاز شده است که شهرداری تهران در انجام این اقدامات نقش مستقیمی دارد.

 

وی ادامه داد: در بخش نوسازی تاسیسات به ویژه تاسیسات برقی با محوریت استانداری تهران کارهایی آغاز شده و در حال انجام است. شورا و شهرداری تهران نیز در جلساتی مرتبط با این موضوع شرکت داشته و از نظر بعد نظارتی، فعالیت هایی در عرصه مدیریت شهری دارد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص نقش مالکان در حفاظت از بناهای تاریخی گفت: مالکین هم باید در حفاظت از بناهای تاریخی فعال شوند و با نظارت سازمان میراث فرهنگی و مدیریت شهری برای ایمن سازی بناهای تاریخی ثبت در فهرست آثار ملی مشارکت کنند.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آسیب شناس اجتماعی:

ازدواج تا ۲۰ سال آینده به یک رفتار فانتزی و لوکس در جامعه تبدیل می شود

ابهری با بیان اینکه تا ۲۰ سال آینده با توجه به سالمندی جمعیت، ازدواج به عنوان یک رفتار فانتزی و لوکس در جامعه شناخته خواهد شد گفت: مسئولیت گریزی و ترس از دست دادن آزادی های دوران تجرد عدم تمایل جوانان به ازدواج است.

اخبار برگزیده شبستان