خبرگزاری شبستان

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠

Friday, August 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۵:۱۴ شناسه خبر : ۸۱۲۱۶۶
رئیس امورآموزش و پرورش عمومی و فنی حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور تشریح کرد:
چگونگی تامین اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش
طاهری جزییات چگونگی تامین اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان، یکی از مشکلات نظام تعلیم و تربیت کشور کمبود فضای آموزشی است. بحث های عمرانی که گره به تامین اعتبارات خورده است. در همین ارتباط با«سعید طاهری» رئیس امورآموزش و پرورش عمومی و فنی حرفه ای سازمان برنامه و بودجه کشور به گفتگو پرداخته ایم  که در زیر می خوانید:

 

درباره بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش توضیح دهید؟

در ابتدا به اقدامات دولت تدبیر و امید از سال 92 تا 98 اشاره می کنم، در سال 1392 برای آموزش وپرروش 15 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای وزارت آموزش و پرورش بوده است که به 50 هزار میلیارد تومان رسیده است. رقم قابل توجه ای است. نشان می دهد حدود سه برابر افزایش پیدا کرده است. در حوزه عمرانی از یک هزار و صد میلیارد تومان به 3 هزار میلیارد تومان پیوست شماره یک علاوه بر ردیف های متفرقه در بودجه لحاظ  شده است که تخصیص یافته است.

سهم ما از اعتبارات عمرانی کل بحث آموزش 10 درصد اتفاق افتاده است. سال گذشته اقداماتی همچون تخصیص اعتبارات عمرانی 110 درصد بوده است. عمده پروژه های ما فعال شده است.

 

در سال گذشته تخصیص عمرانی 110 درصد بود و نسبت به اقدام اعتبار 147 درصد بوده است. طبق بررسی هایی که کردیم مقدار زیادی از اسناد اوراق درحساب دستگاه های اجرایی استان ها است که هنوز هزینه نشده است.

 

برخی از دوستان درخواست داده اند تا به جهت اینکه نتوانسته اند هنوز این مبالغ را هزینه کنند، سال مالی تمدید شود و این کار، نیاز به قوانین مجلس شورای اسلامی دارد و از سوی ما امکان پذیر نیست. امکان برگشت این اعتبارات هست. باید تمرکز بر دقیق و درست هزینه کردن کنیم.

 

وعده ای که سازمان نوسازی مدارس کشور که 12 تا 15 هزار کلاس درس و 52 مجتمع آموزشی را باید تحویل دهند محقق شود.

 

چه موضوعاتی تامین اعتبار شده است؟

تعداد 52 مجتمع آموزشی تامین اعتبار شده است. اعتبارات مربوط به خیرین مدرسه ساز را  100 درصد تخصیص داده ایم.در سال 1398 از حدود 178 میلیارد سال 95 به یک هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

از حساب ارزی چقدر برداشت شده است؟

 از محل حساب ذخیره ارزبرداشت شده است و به حساب سازمان نوسازی مدارس کشور واریز شد. این کار قابل توجه ای بوده است.

 

بحث تامین تعهدات خیرین از سوی دولت چگونه است؟

در بحث خیرین  بودجه عمرانی سه ماهه ابتدای سال بودجه عملیاتی شده است. رقم قابل توجهی اختصاص یافته است. باید خیرین هم به تعهدات خود عمل کنند. مبلغ 210 میلیارد تومان خیرین تعهد کرده اند. باید پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند هزینه شود.

 

اولویت بودجه ای شما در سال جاری چیست؟

اولویت ما در سال جاری اتمام پروژه های مربوط به مجتمع های آموزشی است که در سال گذشته تامین اعتبار کرده ایم. در گام دوم مولد کردن اموال و دارایی هاست تا تبدیل به احسن شود. درگام سوم نیز بتوانیم از خیرین حمایت کنیم.مکان یابی پروژه ها اهمیت دارد که بتوانیم بهینه استفاده کنیم.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آسیب شناس اجتماعی:

ازدواج تا ۲۰ سال آینده به یک رفتار فانتزی و لوکس در جامعه تبدیل می شود

ابهری با بیان اینکه تا ۲۰ سال آینده با توجه به سالمندی جمعیت، ازدواج به عنوان یک رفتار فانتزی و لوکس در جامعه شناخته خواهد شد گفت: مسئولیت گریزی و ترس از دست دادن آزادی های دوران تجرد عدم تمایل جوانان به ازدواج است.

اخبار برگزیده شبستان