خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١

Thursday, August 13, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۷:۴۶ شناسه خبر : ۸۱۱۶۳۳
جانشین معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
۴ نبرد آمریکا علیه ایران در ۴ دهه/ در حال عبور از پیچ خطرناک تاریخی هستیم
مقدسی با اشاره به ۴ نبرد آمریکا علیه ایران در ۴ دهه گذشته گفت: در حال عبور از پیچ خطرناک تاریخی هستیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «هادی مقدسی» در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که امروز(پنجشنبه 27 تیرماه) در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: پدران و برادران و خواهران ما 40 سال پیش حرکتی را آغاز کردند که فرمانده ناتو می گوید ما 70 سال به بیراهه رفتیم و اسلام خمینیزم خطر اصلی برای لیبرالییسم است.


جانشین معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به سخن یکی از استراتژیست های آمریکایی مبنی بر اینکه تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن ایران غیرممکن است، افزود: ریچارد هاوس نیز می گوید که ما در عصر بی قطبی و چند قطبی بسر می بریم و آمریکا دیگر ابرقدرت نیست و ما شاهد قدرت های نوظهوری خواهیم بود که ایران یکی از آنها است و ایران یک قدرت جهانی خواهد شد.


وی انقلاب اسلامی را سبب مبدل شدن جهان دو قطبی به جهان سه قطبی خواند و تصریح کرد: هم اکنون جهان به دو قطب اسلام و کفر مبدل تقسیم شده و نظام غربی با همه توان در برابر نظام اسلامی ایستاده است. اگر 40 سال پیش به دنبال تثبیت حاکمیت خود در کشور بودیم، نظام سلطه در آستانه گام دوم به دنبال اینست که حاکمیت نظام اسلامی را در منطقه و جهان محدود کند. 40 سال پیش برای محدودیت ایران تحریم تسلیحاتی انجام می دادند و امروزه درصدد عدم فروش سلاح به محور مقاومت هستند.


مقدسی اظهار داشت: ما در چهار دهه گذشته 4 نبرد 10 ساله را با آمریکایی ها پشت سر گذاشتیم. دهه اول انقلاب نبرد سخت بود از کودتا تا جنگ که حضور مستقیم آمریکایی در همه صحنه ها نمایان بود. ملت ایران در این دهه نمایش اقتدار را نشان داد و بر این اساس آمریکا درصدد احیای شبکه خود پیش از انقلاب بود.


وی نبرد دهه دوم را به صحنه آمدن روشنفکران و تجدید سازمان روشنفکری در ایران توصیف کرد و ادامه داد: افرادی در این عرصه پا به میدان گذاشتند که می خواستند حاکمیت را از روحانیت بازپس گیرند. همه تلاش اینها معطوف بر این شده بود که با ایجاد دو قطبی در داخل کشور بار دیگر نقش آمریکا را در کشور احیا کنند.


جانشین معاون فرهنگی سپاه حادثه 18 تیر 1387 را اولین کودتای روشنفکران وابسته به غرب علیه نظام اسلامی دانست و تأکید کرد: این توطئه 5 روز بعد با پاسخ قاطعی از سوی مردم مواجه شد. آمریکایی ها اذعان کردند که برای این کودتا هزاران ساعت برنامه ریزی کردند اما همه این برنامه ریزی ها با یک ساعت سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی با شکست مواجه شد.


وی ضربه زدن به اصل ولایت فقیه را نبرد دهه سوم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها اعتقاد دارند اگر به ولایت فقیه ضربه نزنند، توانایی مخدوش کردن عاشورا و مهدویت را نخواهند داشت. این مساله در فتنه 88 کاملا نمایان بود و در حالی که آمریکایی هایی گمان می کردند نظام کاملا در آستانه فروپاشی قرار دارد، مردم در نهم دی ماه چنان با ولایت فقیه تجدید بیعت کردند که دشمن مطمئن شد نمی تواند به این اصل ضربه بزند.


مقدسی از فشار اقتصادی علیه مردم به عنوان نبرد دهه چهارم یاد کرد و گفت: آمریکایی ها در عرضه اقتصادی به شدت بر مردم فشار وارد آورده تا خود مردم در برابر نظام قرار گیرند. ناامیدی ملت از نظام یکی از مهمترین برنامه های این نبرد به شمار آمده و بیانیه گام دوم نقش جوانان برای عدم ناامیدی را مطرح کرده است.


وی افزود: گام دوم انقلاب ما گامی است که این موانع را پشت سر گذاشته است. دومین ستون دشمن یعنی رژیم صهیونیستی در حال سقوط است و رزمندگان اسلام در جولان خیمه زده اند تا آزادی جولان را آغاز کنند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی برای نجات خود و حفظ جولان، تپه ای را به نام ترامپ قرار می دهد. آمریکا طرح ریزی حمله محدود به مراکز خالی از سکنه ایران را طرح ریزی می کند اما اقدام پیشدستی ایران در زدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا همه نقشه ها را نقش بر آب کرد.


جانشین معاون فرهنگی سپاه از ایران به عنوان امن‌ترین و باثبات ترین کشور یاد کرد و بیان داشت: آمریکایی ها در هر جایی حضور داشته باشند تعرض به نوامیس به آن ملت ها به صورت روزانه وجود دارد. افول آمریکا و فروپاشی نظام لیبرالیسم کاملا نمایان است و آمریکا به سمت خام فروشی روی آورده است.


وی تأکید کرد که یک کشتی تجاری ما که 2 میلیون بشکه نفت ما در آن قرار داشت توسط انگلیسی ها ربایش می شوند و رهبر دستور می دهند فرزندان مومن این ملت این تجاوز را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و از آن روز حتی یک کشتی انگلیسی نتوانسته است از سواحل خلیج فارس و تنگه هرمز خارج کنند و متوقف شده اند.


مقدسی ادامه داد: دشمن به دنبال ناامید کردن ملت ایران است و می خواهد این ناامیدی را بر دل جوانان بیندازند. باید به مدیریت جهادی روی آورده و دشمنان را مایوس کنیم. دشمن با همه ابزارها در میدان حضور دارد و جوانان باید پرچم را در دست گرفته و به پیشروی ادامه دهند.


وی ایجاد امیدواری به آینده در نسل جوانی توانا در حل مشکلات کشور را از گام های مهم دوم انقلاب توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: انسجام، اراده ملی و اعتقاد  از راهبردهای عبور از توطئه های دشمنان به شمار می آید. ما در حال عبور از پیچ خطرناک تاریخی هستیم و گره گشایی اقتصادی در حال نمایان شدن است.


جانشین معاون فرهنگی سپاه با اشاره به اظهارات ژنرال آمریکایی مبنی بر اینکه یک اژدهای 20 میلیونی را از نجف تا کربلا مشاهده کردیم که هیچ چیز جلودار آن نیست، افزود: در ابتدای بحران سوریه، وزارت خارجه این کشور از دیپلماتهای خارجی خواست خاک این کشور را ترک کنند چرا که توانایی مقاومت ندارند اما چندی بعد ژنرال قاسم سلیمانی در جلسه ای که با حضور بشار اسد برگزار شد، چنان سخنرانی کرد که غیرت مسئولان و فرماندهان ارشد این کشور برانگیخته شد و هم اکنون شکست تروریسم را در این کشور مشاهده می کنیم.


وی ادامه داد: اردوغان پیش از کودتا در این کشور در برابر جمهوری اسلامی قرار گرفته بود و کاملا به آمریکا و رژیم صهیونیستی اطمینان داشت اما این کودتا سبب شد تا با واقعیت هایی که رهبر معظم انقلاب پیش از این به او هشدار داده بودند، روبرو و آگاه شود.

پایان پیام/549

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تا ظهور/۲۷

نمود سبک زندگی مهدوی و انقلابی، ساده زیستی و دوری از تجملات است

حجت الاسلام شهبازیان با تأکید بر این که نمود سبک زندگی منتظرانه و انقلابی، ساده زیستی و دوری از تجملات است، گفت: ماندگاری نظام نه در مسئولین خود باخته و مصرف گرا بلکه در سلامت زندگی، همراهی با مردم و ساده زیستی است.

اخبار برگزیده شبستان