خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١

Thursday, August 13, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۵:۱۶ شناسه خبر : ۸۱۱۴۹۶

زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در«خاطرات مهتاب»
«خاطرات مهتاب» زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) است که به قلم دکتر مهدی خدامیان آرانی را انتشارات بهار دلها چاپ کرده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان، در بخشی از این کتاب می خوانیم:«همه منتظر هستند تا ببینند عباس چه می گوید؟آیا او برای رسیدن به ریاست و حکومت دست از یاری حق بر خواهد داشت؟ اکنون عمر چنین می گوید:« ای عباس، ما نمی خواهیم در میان مسلمانان اختلاف بیفتد, ما نمی خواهیم کسی تو را به عنوان شخص تفرقه انگیز بشناسد».

لحظه ی سرنوشت سازی است، آیا عباس سخن آنها را قبول خواهد کرد؟ در این شب ها هواداران خلیفه اصلا خواب نداشته اند, آنها به خانه خیلی از بزرگان شهر رفته اند و آنها را با وعده پول و حکومت خریده اند.آیا امشب هم انها خواهند توانست این معامله را انجام دهند و ایمان و مردانگی عباس را بخرند و به او حکومت و ریاست بدهند؟همه سکوت کرده اند,به راستی عباس چه خواهد گفت؟

اکنون عباس سخن می گوید: ای ابوبکر، اگر مردم جمع شدند و تو را انتخاب نمودند پس چگونه می گویی جانشین و خلیفه پیامبر هستی؟ پیامبر کی و کجا تو را جانشین خودش قرار داد؟ اگر مردم تو را انتخاب کردند آیا ما بنی هاشم از این مردم نبودیم, آیا ما حق رای دادن نداشتیم؟ شاید بگویی: « من به خاطر خویشاوندی با پیامبر به این مقام رسیدم»، در این صورت به تو می گویم که ما از تو به پیامبر نزدیک تر هستیم, ولی اینکه می گویی بعد از خودت, خلافت را به من می دهی مگر این خلافت ارث پدر توست که به هرکس می خواهی می بخشی؟ اگر حق مسلمانان است چرا به دیگران می بخشی؟ اگر حق خودت است برای خودت نگه دار و اگر حق بنی هاشم است, ما تمام حق خود را می خواهیم و تنها به قسمتی از آن راضی نمی شویم.

سخنان عباس همه را ناامید می کند.خلیفه هیچ جوابی ندارد! آخر در مقابل این سخنان چه می تواند بگوید؟ برای همین , خلیفه همراه با دوستانش بدون خداحافظی از خانه بیرون می روند....»

«خاطرات مهتاب» زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)  است که به قلم  دکتر مهدی خدامیان آرانی  را انتشارات بهار دلها چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«نردبان آسمان» در بازار کتاب

«نردبان آسمان» عنوان اثری از محمد شریفی است که در آن گزارشی کامل از مثنوی معنوی به نثر می دهد.

اخبار برگزیده شبستان