خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : لرستان - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۲:۱۸ شناسه خبر : ۸۱۱۳۸۷
کارشناس مسائل دینی و فرهنگی لرستان:
مهمترین وظیفه ی شورای نگهبان پاسداری توام از جمهوریت و اسلامیت نظام است
ویسکرمی، با بیان اینکه شورای نگهیان نهادی برآمده از آموزه های دینی و نیز تجربه های تاریخی ملت است، گفت: وظیفه ی ذاتی شورای نگهبان حفظ و بقای توام اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است.

« مهرداد ویسکرمی»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، با گرامیداشت(26 تیرماه) سالروز تاسیس تشکیل شورای_نگهبان، گفت: شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران نهادی که برآمده از آموزه های دینی و نیز تجربه های تاریخی ملت انقلابی ایران است.

 

کارشناس مسائل دینی و فرهنگی استان لرستان، افزود: در اهمیت شورای نگهبان همین بس که وظیفه ی ذاتی آن حفظ و بقای توام اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی است.

 

ویسکرمی، با اشاره به برخی از آسیب هایی که می تواند شورای نگهبان را از جایگاه رفیع آن تنزل دهد، خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه ی شورای نگهبان پاسداری توام از جمهوریت و اسلامیت نظام  مقدس اسلامی است و کوتاهی در هر کدام از این وظایف به معنای کوتاهی در انجام رسالت تاریخی شوراست.

 

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات، به خودی خود یک ارزش محسوب نمی شود، گفت: مشارکت حداکثری زمانی ارزشمند و برای جمهوری اسلامی یک دستاورد محسوب می شود که به حفظ ارزشهای اسلامی و تامین منافع ملی منجر شود.

 

این کارشناس، خاطرنشان کرد: اگر کسانی که توانایی برداشتن مسئولیتهای خاصی را ندارند در راس امور قرار بگیرند، قطعاً باعملکرد_ضعیف خود مشارکت عمومی را پایین آورده و کارآمدی نظام اسلامی را دچار مشکل می کنند.

 

ویسکرمی، بیان کرد: برخلاف تصور غلط رایج، اگر همه داوطلبان شرکت در انتخابات تایید شود و چشم به روی بی کفایتی ها و ناتوانی ها ببندند در دراز مدت به بالارفتن مشارکت عمومی نخواهد انجامید بلکه کارآمدی نظام اسلامی و پشتوانه مردمی نظام را هم دچار مشکل نماید.

 

وی خاطرنشان کرد: جدیت در تایید صلاحیت ها، صرفاً مورد اعتراض افراد مسئله دار و صاحبان زر و زور و تزویر قرار می گیرد.

 

ویسکرمی، ابراز کرد: عملکرد مثبت افراد منتخب مردم باعث مشارکت بیشتر مردم در دور بعد می شود.

 

وی با بیان اینکه شورای نگهبان دارای اختیارات کافی و فراوانی برای انجام رسالت_قانونی خویش است، ادامه داد: گرچه تجربه ی برگزاری انتخابات های متعدد می تواند یک نقطه ی قوت برای  سرپنجه های شورای نگهبان تلقی شود اما بایستی با تعویض متناوب و ناگهانی ناظران شورای نگهبان در مناطق، از شکل گیری رانتهای فسادآور پیشگیری به عمل آید.

 

ویسکرمی، با بیان اینکه گذشته چراغ راه آینده است، افزود: اگر به دنبال مشارکت حداکثری مردم هستیم بایستی از نفوذ افراد فاسد و صاحبان زر و زور و تزویر در مناسب کلیدی جمهوری اسلامی جلوگیری به عمل آید و در صورت سهل انگاری هم اسلامیت و هم جمهوریت نظام اسلامی آسیب جدی خواهد دید.

پایان پیام/599

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت شهرستان زاغه:

دولت مردان در راستای تحقق مطالبات اقتصادی و فرهنگی رهبری تلاش کنند

حجت الاسلام لرستانی، با اشاره به اینکه مسئله اقتصاد وفرهنگ دو مقوله بسیار مهم کشور هستند، گفت: دولت مردان در راستای تحقق مطالبات اقتصادی و فرهنگی رهبری تلاش کنند.

اخبار برگزیده شبستان