خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۱:۱۷ شناسه خبر : ۸۰۹۹۶۵
امام جمعه قم:
نباید از کانون های مساجد غافل شویم
آیت الله سعیدی با اشاره به جایگاه کانون های مساجد در هدایت جوانان گفت: نباید از کانون های مساجد غافل شویم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله «سیدمحمد سعیدی» در اختتامیه آفاق اندیشه۶(ششمین دوره توانمند سازی مدیران کانون های مساجد استان قم) به کارکردهای مساجد در گذشته اشاره کرد و گفت: در گذشته همه ی امور مردم و جامعه در مسجد حل و فصل می شد.

 

امام جمعه قم ادامه داد:مساجد کانون هایی بودند که به هر خانه ای متصل بودند و کار به جایی رسیده بود که سه میم به هم متصل شده بود مسجد منزل و مدرسه وهمه با هم در ارتباط بودند و از درون این مجموعه ها انسان هایی وارد دانشگاه ها و حوزه ها و بازار می شدند که مشا خیر و برکت بودند .

 

وی تصریح کرد: امام جماعتی که قبلا وقت خود را با مردم می گذراندند آنقدر مشغول کارهای مختلف شده اند که فقط وقتی را صرف نماز در مسجد می کنند.

 

آیت الله سعیدی  ادامه داد: اگر از مردم در اثر گذر زمان و تبلیغات دشمن و اشتباهات برخی از خودی ها رنگ و سبقه الهی گرفته شود دچار کفران نعمت شده ایم و خداوند بدون هیچ ملاحظه ای آن نعمت را سلب خواهد کرد.

 

وی با اشاره به وضعیت فعلی جامعه گفت: گردشگرانی که به ایران می آیند امروز چه قضاوتی راجع به کشور ما خواهند کرد؟ مسئولین و متولیان گذشته و امروز و اهل مجلس گذشته و امروز و بانوان گذشته و امروز را مقایسه کنیم  ببینیم گردشگران چه تصوری از ایران داشته اند و با ورود به ایران و مشاهده این وضعیت چه قضاوتی می کنند؟

 

امام جمعه قم با بیان اینکه برای ساختن جامعه و کشور همه باید دست به دست هم بدهند گفت: باید جامعه و همگان رهبری را حمایت کنند و تلاش کنند تا جامعه ای سالم و متدین داشته باشیم .

 

آیت الله سعیدی تصریح کرد: ما نمیتوانیم احساس کنیم که دستی از غیب همه امور را هدایت میکند وبگوییم شما راحت باشین بلکه همه ی دست ها بیرونی است.

 

وی تاکید کرد: مراقب باشیم از کانون های مساجد غافل نشویم.هرکاری که شایسته و در خور مسجد است باید انجام شود مسجد جای خط و خطوط سیاسی نیست و همه باید با یک نگاه و نگاهی الهی و ولایی کار کنند.

 

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس در مسجدجناح خاصی نبود ولی همه بودند و سلایق را دخالت نمی دادند و همه به دنبال یک هدف واحد بودند.

 

وی تصریح کرد: یکدیگر را توصیه کنیم و اخلاق و رفتارمان را اصلاح کنیم که به طور طبیعی حبل الله را خواهیم دید جامعه نگر باشیم یکدیگر را تحمل کنیم تعامل کنیم و مساجد را کانون گرمی برای اهداف بلند قرار دهیم تا نعمت خدا بر ما ساری و جاری باشد.

 

 

 

پایان پیام/78

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم:

فضای بانشاط اجتماعی برای کودکان و نوجوانان در قم کم است

مقیمی با اشاره به تاثیرپذیری و تاثیرگذاری بانوان و کودکان در جامعه گفت: فضای بانشاط اجتماعی برای کودکان و نوجوان در قم کم است.

اخبار برگزیده شبستان