خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : البرز - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۰۸:۵۰ شناسه خبر : ۸۰۹۷۳۵
در میزگرد خبرگزاری شبستان مطرح شد
امام رضا(ع) محور وفاق و همدلی مردم البرز/ پروازهای مسافرتی از کرج به مشهد و عتبات عالیات یک مطالبه مردمی است
میزگرد خبری خبرگزاری شبستان البرز در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی به دو محور، وفاق و همدلی مردم البرز در حول محور امام رضا(ع) و ضرورت از سرگیری پروازهای زیارتی از کرج به مشهد مقدس و عتبات عالیات اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، ظرفیت قابل توجه حضور خادمان رضوی در شامگاه میلاد مبارک حضرت امام رضا(ع) در آخرین روز از دهه کرامت فرصتی را فراهم آورد که به جایگاه وفاق و همدلی میان خادمان رضوی استان البرز به ویژه شهرستان کرج بپردازیم.

 

خیل خادمانی که تنها با یک پیام اطلاع رسانی از سامانه نمایندگی آستان قدس رضوی به همایش اجتماع خادمان رضوی آمدند، نشان داد، که ظرفیت نیروی انسانی از خادمان حرم امن رضوی بدون هیچ تشریفات و فارغ از بنرهای متعدد شهری می آیند تا برای خدمت رسانی لبیک بگویند.

 

به همین منظور، خبرگزاری شبستان استان البرز با حضور در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان البرز با حضور کارشناسان و صاحب نظران به اهمیت این موضوع در قالب یک میزگرد خبری پرداخته است.

 

« علی قاضی خانی» در خصوص اهمیت جایگاه دهه کرامت و فرصت خدمت رسانی خادمان رضوی گفت: دهه کرامت فرصتی تبیین فرهنگ رضوی و باورهای معرفتی در خصوص جایگاه و منزلت حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام است.

 

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان البرز افزود: در این دهه مبارک، دل های تمام مومنان روانه آستان مقدس این سه بزرگوار شد و این به جهت این است که ایران اسلامی مفتخر به حضور پربرکت امام رضا(ع) است و مردم دلداده این حضرت، فارغ از جناح بندی های سیاسی و طرز تفکرهای مختلف هستند. همه مردم ایران عاشق ائمه اطهار و خاصه مقتدا و مولایمان امام رضا(ع) هستند که حافظ ایران است.

 

خادم آستان قدس رضوی، توضیح داد: این ۱۰ روز به عنوان دهه پر نشاط معنوی در جهت پاسداشت حریم ولایت و امامت است. همه اقشار جامعه ما نه تنها شیعیان و اهل تسنن که سایر فرق خود را علاقمند به حضرت نشان داد. تمسک به وجود مبارک امام رضا(ع) به جهت عالم آل محمد(ع) بودن آن حضرت است، چرا که با امامت این امام بزرگوار سلسله امامت تکمیل شد. 

 

 

وی با بیان این مطلب که امام حاضر و ناضر اعمال ما است، مطرح کرد: به برکت حکمی که رهبر معظم انقلاب در سه سال قبل به تولیّت آستان قدس صادر نمودند برای ایجاد یک حرکت جدید در ایران اسلامی برای از بین بردن تفرقی که بر اساس دسته بندی های متعدد و مختلف شکل گرفته است، یک حرکت جدید با هدف اتحاد ناگسستنی در ذیل پرچم امام رضا(ع) در جامعه محقق شود.

 

قاضی خانی توضیح داد: دستور است از جانب رهبر معظم انقلاب و ما همه تابع ولایت هستیم و این تابع ولایت ما را بر این داشت که با تشکیل نمایندگی ها با بهره مندی از ظرفیت آستان مقدس در سطح کشور در جهت تبیین سیره رضوی تلاش کنیم. 

 

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان البرز، تصریح کرد: سامانه خادمیاری آستان قدس رضوی در البرز در حال حاضر از ۱۱ هزار نفر خادمیار رضوی برای خدمت در عرصه های مختلف ثبت نام به عمل آورده است و مصداق این وحدت و حضور پرشور خادمیاران کرج و حومه در روز میلاد حضرت امام رضا(ع) است که تنها با یک پیام به اجتماع خادمان آستان قدس رضوی در البرز پاسخ مثبت دادند.

 

« ابوالفضل مهرابی پور» نیز در این میزگرد خبری در خصوص اهمیت بهره مندی مردم البرز از ظرفیت های فرودگاه پیام به عنوان یک مطالبه عمومی، گفت: اولین پرواز مستقیم کرج به مشهد سال گذشته با استقبال مردمی سال گذشته برقرار شد که در این خصوص تمام دستگاه های مرتبط همچون سپاه، نیروی انتظامی و ... برای برقراری این پروازها پای کار آمدند، ولی حادثه سقوط هواپیمای باربری در فرودگاه فتح که هیچ ارتباطی با فرودگاه پیام نداشت، مانع شد تا این پروازها به قوت خودش ادامه پیدا کند.

 

نماینده کارگزاران حج و زیارت استان البرز با اشاره به تشخیص خطای خلبان در بحث سقوط هواپیما باربری، مطرح کرد: تدابیری اندیشیده شد که طی آن باند فرودگاه فتح را به صورت اچ یعنی پد هلوکوپتر برای پیشگیری از خطای خلبان قرار دادند. ۴ هزار و ۵۰۰ متر طول و عرض ۶۰۰ متر فرودگاه پیام است که از فرودگاه مهرآباد این میزان بیشتر است و استانداردهای آن مورد نظر قرار گرفته است. طی بازدیدی که به همراه مدیرکل حج و زیارت استان البرز از این فرودگاه پیام داشتیم می توان گفت که حتی این آمادگی را دارد که گیت گذرنامه را با حضور نیروهای سپاه و انتظامی برقرار است. همچنین مسیر اختصاصی با حضور جناب جهرمی، برای فرودگاه پیام برای مسافران در نظر گرفته شده است که در همین ماه گذشته افتتاح شد.

 

به گفته این خادم آستان قدس رضوی، سازمان حج و زیارت استان البرز نیز این تمایل را دارد که در طول هفته چند پرواز از فرودگاه پیام به سمت عتبات عالیات انجام شود. همچنین مدیرکل حج و زیارت استان قزوین نیز بر این مطالبه از طرف مردم قزوین است که مسافران از فرودگاه پیام برای سفرهای حج و زیارت و عتبات عالیات اعزام شوند. 

 

نماینده کارگزاران حج و زیارت استان البرز خاطرنشان کرد: فضای ترمینال امام خمینی(ره) با توجه به حضور مسافران کره ای، چینی و دیگر کشورها متناسب با مسافران حج و زیارت نیست نمایندگان مردم البرز این وظیفه را دارند که این مطالبه مردمی استان استان البرز را مطرح کنند. 

 

۷۰ درصد فعالیت دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در البرز اختصاص به محرومیت زدایی دارد

 

« مصطفائی» در بحث محرومیت زدایی در نمایندگی آستان قدس رضوی استان البرز، گفت: ارائه خدمت به محرومان یکی از مواردی است که رهبر معظم انقلاب در چند بند در بحث فعالیت و خدمت دفاتر آستان قدس به آن اشاره داشته است که در مجموع به هفتاد درصد از شرح وظائف این دفاتر تعلق دارد.

 

وی با بیان این مطلب که بنا نیست دفاتر آستان قدس در بحث محرومیت زدایی یک دستگاه در کنار دستگاه های دیگر با همین هدف و مأموریت باشد، توضیح داد: بنا این است که یک هم پوشانی آستان قدس رضوی در این جهت داشته باشد و خدمات را بتواند با همین منظور به سمت نیازمندان و محرومان گسیل کند.

 

این خادم امام رضا(ع) افزود: نیازهای معیشتی، نیازهای بهداشت و درمان و ... از جمله محورهایی است که آستان برنامه های جامع و کاملی دارد؛ رویکرد آستان قدس رضوی در سال جاری با توجه به اتفاق سیل کمک به سیل زدگان است، که در این خصوص ۳ میلیارد تومان کمک های مردمی از البرز به سیل زدگان اختصاص یافت.

 

« حجت الاسلام فرید سوری» در محور دیگر این میزگرد خبری در خصوص اهمیت گفتمان کرامت در تمام سال برای مردم با اهتمام دفتر آستان قدس رضوی، گفت: سازماندهی خدمت رسانی به مردم در قالب تخصصی که هر خادم دارد با طرح استقرار دفاتر نمایندگی آستان قدس آغاز شد.

 

به گفته این خادم رضوی، ظرفیت ۱۱ هزار خادم رضوی در سطح استان که منتظر هستند که فضایی برای خدمت رسانی فراهم شود به ویژه با فعال سازی کانون های محلّی که با همت ائمه مساجد در محلات شکل گرفته است در جهت خدمت رسانی بخشی از ظرفیت های قابل توجه در این خصوص است.

 

برپایی رواق های رضوی در ۵ مسجد محوری استان البرز

 

مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی البرز با اشاره به برپایی رواق های رضوی در ۵ مسجد محوری این استان، گفت: در قالب این رواق ها، افرادی که توانایی این را دارند که در قالب غرفه هایی در بین عموم مردم برپا کنند و هر کس خدمت خود را ارائه می داد. مثل میزی که مشاوره حقوقی و یا سلامت ارائه می کرد. همچنین فرهنگ کتابخوانی رضوی و ... از جمله برنامه های رواق های رضوی در استان البرز در ایام دهه کرامت است که البته پس از آن نیز در طول سال ادامه دارد.

 

« کیان» یکی از خادمیاران پیشکسوت آستان قدس رضوی در این میزگرد از حس و حال خدمت برای امام رضا(ع) گفت: خدمت برای امام رضا(ع) به معنای خدمت برای بزرگ و آقایی است که همه زندگی ما از ایشان است.

 

این خادم رضوی توضیح داد: توجه به نیازمندان، خدمت صادقانه و باور به این که خادم امام رضا(ع) هستیم یک وجد و نشاط درونی را ایجاد می کند و اوج لذت زندگی برای هر یک از خادمان است.

 

« علی دانایی» از دیگر خادمان رضوی نیز در این میزگرد خبری گفت: خدمت برای امام رضا(ع) یعنی عشق. اگر عاشق باشیم می توانیم در این عرصه خدمت کنیم. 

 

 

پایان پیام/301

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر نیرو:

سالانه بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی در خصوص صنعت برق داریم

اردکانیان با اعلام خبر فروش۲ میلیون ۳۰۰ کیلووات ساعت انرژی به کشورهای همسایه طی سال جاری، گفت: سالانه بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی در خصوص صنعت برق داریم.

اخبار برگزیده شبستان