خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠

Saturday, August 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۰:۱۹ شناسه خبر : ۸۰۹۱۰۰
خزانه دار شورا:
تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای شهرداری در سه ماهه امسال
رسولی از تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای شهرداری تهران در سه ماهه اول امسال خبر داد و گفت: ۴۴ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال از درآمدهای شهرداری تهران در این مدت تامین شده است.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «سید حسن رسولی» در جلسه صد و پنجاه و پنجم شورای شهر تهران گزارشی از حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در سه ماهه اول سال 98 و ارزیابی میزان انطباق آن با بودجه مصوب امسال ارایه کرد.

 

خزانه دار شورا اظهار داشت: شهرداری تهران طبق بودجه مصوب شورا موظف بوده است تا در برش عملکردی سه ماهه 47 هزار و 70 میلیارد ریال منابع تامین کند، این در حالی است که در این مدت 44 هزار و 883 میلیارد ریال معادل 95 درصد منابع جذب شده است.

 

وی با اشاره به کسری دو هزار و 187 میلیارد ریال نسبت به بودجه مصوب در سه ماهه اول سال جاری گفت: در بخش درآمدی نیز که از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای محقق می شود، مربوط به عوارض تغییر کاربری، واگذاری مازاد تراکم مجاز و فروش اموال و املاک شهرداری و وصول مطالبات مربوط به آن می شود.

 

رسولی تاکید کرد: در بخش درآمد حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای نیز در مدت سه ماهه اول سال جاری 26 هزار و 992 میلیارد ریال وصول شده است که نسبت به رقم مصوب آن یعنی 20 هزار و 872 میلیارد ریال معادل 129 درصد است یعنی 29 درصد بیشتر از سرفصل مصوب محقق شده است.

 

خزانه دار شورا در خصوص سرفصل منابع حاصل از تملک دارایی های مالی نیز گفت: منابع و درآمدهای حاصل از این ردیف که شامل استقراض بانکی و سایر روش های تامین مالی است در مجموع سه هزار و 12 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است که 740 میلیارد ریال آن یعنی 24 درصد محقق شده است، در حالی که شهرداری تهران مجاز به استفاده شش درصدی کل بودجه سه دوازدهم خود از این محل است.

 

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران افزود: طبق اعلام کتبی شهرداری برای کنترل دقیق منابع و مصارف تخصیص اعتبار در تیر ماه امسال از سوی کمیته تخصیص به مراکز هزینه اعلام شده است اما متأسفانه برخلاف نص صریح ماده 79 هیچ رویداد هزینه ای در گزارش دریافتی از شهرداری درج نشده است.

 

رسولی تصریح کرد: نحوه ثبت حساب های هزینه نه تنها مغایر با ماده قانونی مذکور است.

 

خزانه دار شورا سهم نقدی درآمدهای حاصله را 77 درصد و سهم غیر نقد را 23 درصد کل درآمدهای تحقق یافته عنوان کرد و گفت: درآمد حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای شامل عوارض تغییر کاربری، واگذاری مازاد تراکم مجاز، فروش اموال و املاک شهرداری و وصول مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی است که شهرداری برای مدت سه ماه 26 هزار و 992 میلیارد ریال از رقم مصوب سه ماهه 20 هزار و 872 میلیارد ریال معادل 129 درصد درآمد به دست آورده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در ظاهر مازاد 29 درصدی درآمد تحقق یافته است که این امر نقطه ضعف شهرداری محسوب می شود اما از آنجا که 9 هزار و 800 میلیارد ریال از طریق تهاتر بدهی های معوقه دستگاه های دولتی با اسناد خزانه به دست آمده است، این امر نقطه قوت عملکردی درآمدی شهرداری محسوب می شود.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شهردار تهران

آلودگی هوای تهران فقط با همراهی مردم حل می شود

حناچی گفت: باید در خصوص آلودگی هوای تهران بتوانیم نظر مردم را عوض کنیم و اگر مردم در کاهش آلودگی هوای تهران با مدیران شهری همراه شوند، می توانیم بر این مشکل فائق آییم.

اخبار برگزیده شبستان