خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٧ ذو الحجّة ١٤٤٠

Monday, August 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۰۹:۱۸ شناسه خبر : ۸۰۸۷۳۴
عضو جامعه وعاظ:
نماینده کارآمد باید دارای سه کارکرد محلی، ملی و فراملی باشد
حسینی منتظربا بیان اینکه یک نماینده کارآمد باید دارای سه کارکرد محلی، ملی و فراملی باشد، گفت: اگر کارکرد محلی یک نماینده ضعیف باشد این امر موجب دلسردی و کاهش مشارکت مردم است.

حجت الاسلام «حسینی منتظر» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد ویژگی های یک نماینده کارآمد گفت: یک نماینده مجلس صرف نظر از مسایل اعتقادی باید دارای سه خصوصیت دلیری، دانایی و دلسوزی باشد.دانایی یعنی اینکه یک نماینده مجلس نسبت به وظایفی که دارد دانش کافی داشته باشد و در مقطع چهار ساله مقاطع روز و جهانی  را بداند و نسبت به این مسائل دارای قدرت تحلیل باشد.

 

عضو جامعه وعاظ افزود:  یک نماینده با دلسوزانه نسبت به نظام و مردم عمل کند تا بتواند وموفق عمل کند. همچنین اگر نماینده ای دلسوزی و دانایی داشته باشد اما دلیری نداشته باشد یک عنصر منفعلی می شود که اسیر باندها و امواج سیاسی باندها می شود و به عنوان مهره از او استفاده می شود.این دلیری همان شجاعت اسلامی است که فقط از خدا بترسد و دیگر هیچ کس.

 

این فعال سیاسی اظهار کرد: کارکرد ملی، محلی، فرامحلی سه کارکرد یک نماینده است و اوقات خود را باید زمان خود را در این سه حوه هزینه کند

 

حسینی منتظر ادامه داد: کارکرد محلی در حقیقت وقتی نماینده ای از یک محله ای انتخاب می شود قاعدتا از مشکلات محله و استان خود آگاهی دارد و برای این منطقه افق و چشم اندازی ترسیم می کند و مشکلات مردم را در اولویت  اهتمام خود بداند و آنها را حل کند.

 

وی گفت: اگر نماینده ای این کارکرد محلی را نداشته باشد  مردم آن محله دیگر به او رای نمی دهند و دلسرد می شوند و نسبت به نماینده بعدی نیز دلگرم نمی شوند و تصور می کنند که نماینده بعدی هم مانند نماینده قبلی کارکرد محلی نداشته و این امر موجب کاهش مشارکت ملی مردم می شود.

 

حسینی منتظر خاطر نشان کرد: نداشتن کارکرد محلی یک نماینده موجب ضربه به نظام اسلامی و اعتماد ملی است و حکم خیانت به مردم را دارد به همین جهت یک نماینده کارآمد الزاما باید دارای کارکرد محلی باشد اما تمام اهتمام یک نماینده  نباید صرف کارکرد محلی باشد زیرا صرفا یک نماینده ، نماینده یک محله محسوب نمی شود بلکه نماینده کل ملت است.

 

عضو جامعه وعاظ تصریح کرد: یک نماینده باید بر کل دولت و وزارتخانه ها نظارت داشته باشد و از حق استیضاح خود استفاده کند و پیگیر کل مسایل کشور باشد به همین جهت معتقدیم یک نماینده مجلس باید دارای کارکرد ملی در حد کارکرد محلی و هم سنگ آن باشد.

 

وی گفت: از آنجایی که نظام اسلامی و مردم آن با توجه به ویژگیهایی که داریم با دنیا در حال تعامل  و دارای موقعیت ژئوپلیتیکی است. کارکرد سوم یک نماینده مجلس کارکرد فراملی است  به این معنی که ارتباط جمهوری اسلامی ایران را با تمام کشورها و جریانات دنیا رصد کند و موضع گیری بر اساس آگاهی درست داشته باشد در حقیقت این سه کارکرد بر مبنای دلیری، دانایی و دلسوزی است.

 

وی در مورد اولویت های مجلس آینده اظهار کرد: این اولویتها ابتدا مسائل اقتصادی است زیرا این موضوع مشکلات فرهنگی و اجتماعی را افزایش می دهد و به نظر می رسد دولت در حل مشکلات اقتصادی ناتوان است و همین امر موجب شده تا قشر انقلابی به خوبی نتوانند از این نظام دفاع کند و مخالفین این نظام  و انقلاب هجمه خود را بیشتر کرده و از این امر بهره برداری می کنند.اگر مسئله  اقتصادی به خوبی حل شود ما دیگر در حوزه فرهنگی اجتماعی و حتی نظامی با مشکلات کمتری مواجه خواهیم بود./

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

به‌مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم انجام شد؛

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

به‌مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات یک‌هزار و هفتاد نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

اخبار برگزیده شبستان