خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

الأربعاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٢

Wednesday, January 27, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۰۷:۱۳ شناسه خبر : ۸۰۶۱۶۴
مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد:
شبکه های اجتماعی سبک زندگی ما را تغییر داد/در زمینه مهندسی فرهنگی و شبکه های اجتماعی آینده نگری نداشتیم
دولت آبادی با بیان اینکه حضور شبکه های اجتماعی باعث شد که سبک زندگی مردم تغییر پیدا کند، اذعان داشت: ما در زمینه مهندسی فرهنگی، آینده نگری فرهنگی و شبکه های اجتماعی آینده نگری لازم را نداشتیم.

«علیرضا دولت آبادی» با اشاره به وضعیت فرهنگی استان، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: با توجه به اینکه در بین مجموعه های مردمی و کانون های فرهنگی هنری مساجد در شهرستان ها حضور پیدا می کنیم و صحبت‌های آنها را می شنویم، متاسفانه در حوزه فرهنگی و اجتماعی استان شرایط خوبی را نداریم.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بنده به عنوان یک کارشناس فرهنگی احساس می کنم که باید اکوسیستم فرهنگی استان مجدد ترسیم شود.

 

وی در توضیح این مطلب، اضافه کرد: ما به عنوان مسئولی که در هر مجموعه فرهنگی ستادی یا اجرایی وظیفه کار فرهنگی در این استان را برعهده دارد، هدف و برنامه ریزی خود را از کارهای فرهنگی مشخص، مخاطب شناسی را انجام داده و برنامه ریزی لازم را داشته باشد تا از این وضعیت به تعبیر مقام معظم رهبری «ولنگاری فرهنگی» بتوانیم خارج شویم.

 

دولت آبادی با بیان اینکه دشمن همه ظرفیت خود را برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیج کرده، عنوان کرد: این فشارها در حوزه اقتصادی و فرهنگی بیش از سایر حوزه هاست که با شدت در حال انجام است.


این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد اذعان داشت: متاسفانه دشمن در بعضی از حوزه ها موفق شده و به برخی از اهداف خود رسیده که یکی از این حوزه ها حوزه فرهنگی است.

 

وی تصریح کرد: به نظر بنده به عنوان یک کارشناس فرهنگی این برمی‌گردد به مسائل و مشکلات ملی، یعنی اینکه ما در بحث مهندسی فرهنگی، آینده نگری فرهنگی و شبکه های اجتماعی آینده نگری لازم را نداشتیم.

 

دولت آبادی با بیان اینکه آینده نگری در این حوزه ها اتفاق نیفتاد و پیش ‌بینی‌های لازم در زمینه آموزش و فرهنگ سازی انجام نگرفت، اظهار داشت: حضور شبکه های اجتماعی باعث شد که سبک زندگی مردم تغییر پیدا کند.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: متاسفانه با این تغییر سبک زندگی مردم، ما در بحث نوجوانان و جوانان می بینیم که تغییرات و شکاف جدی بین نسلی در جامعه ما اتفاق افتاد؛ به گونه ای جوانان دهه 60 با نسل دهه 70 از لحاظ فکری و فرهنگی با هم متفاوت هستند.

 

وی به تعبیر مقام معظم رهبری در زمینه فرهنگ که فرهنگ به صورت عام را «روح حاکم بر وجود انسان که به رفتار او جهت می‌دهد» اشاره و خاطرنشان کرد: این یعنی قالب روحی که در انسان وجود دارد و رفتار او را در جامعه مشخص می کند.


دولت آبادی گفت: از مسئولان ارشد استان، نیروهای سیاسی، مسئولین ستادی و فرهنگی درخواست داریم که این وضعیت را با تشکیل گروه‌های فکری، تخصصی و انجام پژوهش‌های مرتبط در سطح استان مشخص و شناسایی کنند و دست در دست هم دهیم تا بتوانیم با یک برنامه ریزی مشخص، گام موثری را در جهت حل این مشکلات برداریم.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

موضع آیت الله حسینی در زمینه تعرض به یک سرباز:

هیچ کس نباید جرات تعرض به مامور قانون را داشته باشد

آیت الله حسینی گفت: کسی حق ندارد نسبت به مامور حرکت ناشایست داشته باشد و تعرض کند که اقدام اخیر اشتباهی بوده و قطعا عذرخواهی کرده‌اند.

اخبار برگزیده شبستان