خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

السبت ٢١ المحرّم ١٤٤١

Saturday, September 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۵ - ۲۲:۵۳ شناسه خبر : ۸۰۳۵۷۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
اعتیاد خودکشی تدریجی است/ کم کاری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر
حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه اعتیاد خودکشی تدریجی است، گفت: امروز بیشترین هزینه ها صرف درمان اعتیاد می شود چرا که در حوزه پیشگیری به خوبی کار نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام« احمد رضایی»، امروز  (5 تیر) در همایش تجلیل از فعالان مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار داشت: در آیات و روایات به صورت مستقیم در خصوص مواد مخدر اشاره ای نشده، ولی در خصوص مسکرات آیات و روایاتی آمده است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: هلاکت از طریق ضربه ای که انسان به خودش وارد می کند، به سراغ انسان می آید و گرفتار شدن به مواد مخدر خود یک نوع خودکشی تدریجی است.

 

حجت الاسلام رضایی گرفتار شدن به مواد مخدر را نوعی اسراف برشمرد و گفت: اسراف کردن تنها به معنی بریز و به پاش نیست، بلکه کسی که به خود ظلم می کند اسراف  نسبت به عمر خود دارد.

 

حجت الاسلام رضایی ادامه داد: انسان ارزشمند بوده و ظلم به خود با مصرف مواد مخدر سبب اسراف است لذا برای فتح قله های کمال باید قدر این ارزش را دانست.

 

وی با بیان اینکه اسراف بر مال و جان وجود دارد و کسانی که خود را گرفتار اعتیاد کرده عزت، آبرو و شخصیت خود را از دست می دهد، عنوان کرد: باید مسئولان ضمن علت یابی، در راستای سنجش، پیشگیر ی و درمان اعتیاد برنامه تعریف کنند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادمه داد: پیشگیری بهترین راه مبارزه با مواد مخدر است و بیشترین هزینه ها صرف درمان می شود؛ چرا که در حوزه پیشگیری به خوبی کار نشده است.

 

حجت الاسلام رضایی گفت: هزینه جدا کردن افراد از دام اعتیاد، بیشتر از هزینه های پیشگیری است لذا هزینه های پیشگیری، نوعی سرمایه گذاری برای نسل آینده  و حفظ خانواده است.

 

وی با انتقاد از اینکه هزینه ها در جای خود صرف نمی شود و هم اکنون بیشتر هزینه های پیشگیری در مناطق برخوردار صرف می شود، تاکید کرد: باید این هزینه‌ها به مناطق آسیب پذیر، نقاط محروم و روستاها تزریق شوند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری همایش های مبارزه با مواد مخدر باید هدف ها تعیین و محتوای آن مدیریت شود.

پایان پیام/575

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛

دود غفلت در ریه جوانان

سفره‌خانه‌ یا چایخانه‌ها از قدیم مکان هایی برای نوشیدن چای و قهوه و استراحت کوتاهی بوده اند امروزه تبدیل به فضایی برای کشیدن قلیان شده اند در این میان فعالیت غیرقانونی قلیان خانه های زیرزمینی تهدیدی بزرگ بیخ گوش جوانان است.

اخبار برگزیده شبستان