خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠

Tuesday, August 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۲:۲۱ شناسه خبر : ۸۰۳۴۲۰
رییس شورای شهر تهران:
احزاب سیاسی در موضوع شورایاری مستقیما مداخله نکنند/ مدیریت محله وشورایاری را سیاسی و لیستی نکنیم
هاشمی در همایش انتخابات شورایاری ها تاکید کرد: بهتر است احزاب سیاسی در موضوع شورایاری مستقیما مداخله نکنند واین نهاد کارکردی فرهنگی، اجتماعی و خدماتی داشته باشد تا سیاسی.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «محسن هاشمی» در همایش انتخابات شورایاری ها با ابراز خوشنودی از آغاز روند اجرایی انتخابات شورایاری ها گفت: برخی نهادهای نظارتی معتقد بودند بدلیل عدم وجود قانون برای شورایاری ها برگزاری این انتخابات با مشکل مواجه است و با رایزنی ها ومکاتبات مستمری که در طول یکسال گذشته صورت گرفت ، این مساله خوشبختانه با دستورات صریح رییس جمهور، معاون اول ، وزیر کشور وسایر مسئولان استارت این انتخابات در هفته جاری زده شد و انشاله در چهارم مرداد شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور باشیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شورایای می تواند یکی از ارکان اصلی حوزه رسمی تشکیل جامعه مدنی در ایران باشد، بخصوص اگر با مشارکت اقشار مختلف اجتماعی، این نمایندگی جامعه مدنی بصورت کیفی نیز در شورایاری ها متبلور شود.

 

وی ادامه داد: با شرایطی که در این دوره جهت تسهیل حضور اقشار مختلف در نظر گرفته شده ، با شرط حداقل سن 22 سال، دانشجویان نیز می توانند با گواهی اشتغال به تحصیل و پیش از انجام خدمت سربازی در این انتخابات بعنوان کاندیدا شرکت کنند.

 

هاشمی تاکید کرد: اگر اقشار مختلف می خواهند صدای آنها در مدیریت شهری شنیده شود باید خود در این مدیریت مشارکت وحضور داشته باشند بنابراین باید برای جامع شدن نهاد شورایاری، نسبت به حضور اقشاری نظیر فرهنگیان، بانوان، صنوف مختلف و نخبگان ومتخصصان استقبال بیشتری صورت بگیرد تا این نهاد تقویت گردد و من از همه فرهیختگان وشهروندانی که انگیزه و ایده ای برای بهبود مدیریت وزیست شهری دارم دعوت می کنم تا در عرصه انتخابات حضور پیدا کنند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه فضای اطلاع رسانی با کمک شبکه های اجتماعی کاراتر و کم هزینه تر شده است، گفت: شاید در دوره فعلی، یکی از ویژگی ها، توسعه و دسترسی بالا به فضای مجازی وشبکه های مجازی باشد که اطلاع رسانی و تبلیغات را کاراتر و کم هزینه نموده است و می توان با ایجاد کمپینهای محلی و فضاهای مناسب در شبکه های اجتماعی وفضای مجازی ایده های کاندیداها وکارشناسان برای بهبود مدیریت شهری را به قضاوت عمومی گذاشت و به گرم شدن رقابت انتخاباتی نیز کمک کرد.

 

به اعتقاد هاشمی، یکی از آسیب هایی که می تواند نهاد شورای یاری را تضعیف کند، درگیری های سیاسی وجناحی است وی در این باره افزود:  در مورد ماهیت وکارکرد شورای یاری ها ارتباط آنها با احزاب سیاسی باید توجه داشته باشیم که اگر ما مدیریت محله وشورایاری را سیاسی و لیستی کنیم و براساس لیست احزاب بخواهیم فضا را دو قطبی یا چند قطبی کنیم ، با ماهیت و کارکرد شورایاری سازگاری چندانی ندارد وبرداشت من این است که بهتر است  احزاب سیاسی در موضوع شورایاری مستقیما مداخله نکنند واین نهاد کارکردی فرهنگی، اجتماعی و خدماتی داشته باشد تا سیاسی.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران، الکترونیکی شدن انتخابات شورایاری ها را نیز امکان جدیدی دانست تا خطا را در برگزاری انتخابات و شمارش آرا شهروندان کاهش دهد.

 

وی توصیه جدی به هیات های اجرایی و نظارت کرد و افزود: در بررسی صلاحیتها، برگزاری انتخابات وشمارش آرا، در صیانت از حق الناس حداکثر تلاش خود را انجام دهند تا خدایی نکرده، حق شهروندی به عنوان کاندیدا یا حق رای دهنده ای تضییع نگردد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاد دانشگاه:

افزایش بزهکاری در جامعه نتیجه از بین رفتن اعتماد اجتماعی است

امیدی گفت: وجود آسیب هایی مانند بیکاری، اعتیاد و طلاق در جامعه نتیجه از بین رفتن اعتماد اجتماعی است باعث گسترش بزهکاری می شود.

اخبار برگزیده شبستان