خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠

Wednesday, July 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خوزستان - زمان :   ۱۳۹۸/۴/۴ - ۱۵:۴۴ شناسه خبر : ۸۰۳۱۷۳
در سه ماه اول امسال محقق شد:
رکورد جدید پتروشیمی امیرکبیر در فروش و تولید
پتروشیمی امیرکبیر با تحقق ۱۰۰ درصد برنامه تولیدی برای اولین بار در کل سنوات گذشته، در واحدهای مختلف پلیمری رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرماهشهر، در سه ماهه ابتدای سال جاری 100 درصد برنامه تولیدی برای اولین بار در واحدهای مختلف پلیمری محقق شده، به گونه ای که تولید در واحد HD به میزان 34 هزار و 162 تن علاوه بر محقق کردن 100 درصد برنامه پیش بینی شده، رشد 12 درصدی نسبت به برنامه را نشان می دهد و با رشد 46 درصدی تناژ تولید نسبت به دوره مشابه در مقایسه با هفت سال گذشته، برای اولین بار رکورد تولید را به ثبت رسانده است.

 

در واحد LLD نیز با تولید 67 هزار و 737 تن محصول علاوه بر محقق کردن 100 درصد برنامه پیش بینی شده، 18 درصد بیش از برنامه تولید کرده و با افزایش 42 درصدی تناژ تولید نسبت به دوره مشابه سال قبل در مقایسه با هفت سال گذشته موفق به ثبت رکورد بیشترین میزان در این واحد پلیمری تولید شده است.

 

در واحد LD نیز با تولید 64 هزار و 646 تن 97 درصد برنامه پیش بینی شده محقق شد و این واحد نیز افزایش 43 درصد تولید نسبت به دوره مشابه، ثبت رکورد تولید را برای اولین باربه ثبت رسانده است.

 

این شرکت با تولید 368 هزار و 515 تن شاهد بالاترین رکورد مجموع تولید در سه ماهه ابتدای سال نسبت به ادوار گذشته بوده و با تولید 166 هزار و 545 تن بیشترین میزان تولید محصولات پلیمری را ثبت کرده است.

 

این مجتمع تولیدی درسه ماهه ابتدای سال 98 با فروش 280 هزار و 290 تن، روند افزایش 30 درصدی فروش انواع محصولات نسبت به دوره مشابه سال قبل و بیشترین میزان فروش در طی هفت سال گذشته را داشته است.

 

پتروشیمی امیرکبیر در ادامه روند رو به رشد خود در طی سال های اخیر، با ثبت 368 هزار و 515 تن انواع محصولات علاوه بر تحقق 87 درصدی برنامه تولید خود توانسته افزایش 9 درصدی نسبت به دوره مشابه در هفت سال گذشته را محقق کند.

 

با ثبت این میزان تولید طبق خروجی های سیستم  BI، پتروشیمی امیرکبیر در دوره منتهی به سه ماهه اول سال بیشترین میزان تولید را نسبت به هفت سال گذشته به ثبت رسانده، در این راستا تولید محصولات پلیمری که بیشترین ارزش افزوده و درآمد شرکت را ایجاد می کنند، با 166 هزار و 545 تن علاوه بر افزایش هشت درصدی نسبت به برنامه پیش بینی شده 43 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل روند صعودی را داشته است.

 

در خصوص خوراک و میزان تامین آن در سه ماهه ابتدای سال جاری نیز طی مذاکرات و رایزنی های انجام شده در این مدت پتروشیمی امیرکبیر طی دوره فوق توانسته با دریافت 81 هزار و 992 تن اتیلن 208 درصد برنامه پیش بینی شده را محقق کند که این میزان اتیلن دریافتی نسبت به دوره مشابه سال قبل روند صعودی 222 درصد را نشان می دهد که این سیر صعودی در طی هفت سال اخیر بی نظیر می باشد.

 

طی دوره مذکور این شرکت با دریافت 217 هزار و 364 تن انواع خوراک های مایع توانسته 81 درصد برنامه پیش بینی شده را محقق سازد وضمن دریافت 12 درصد بیش از دوره مشابه سال قبل، روند صعودی آن نسبت به دوره مشابه در هفت سال اخیر بسیار قابل توجه بوده است .

 

در حوزه فروش نیز این مجتمع تولیدی درسه ماهه ابتدای سال 98 با فروش 280 هزار و 290 تن، روند افزایش 30 درصدی فروش انواع محصولات نسبت به دوره مشابه سال قبل و بیشترین میزان فروش در طی هفت سال گذشته را نشان می دهد.

 

فروش محصولات پلیمری شرکت پتروشیمی امیرکبیر که بیشترین ارزش افزوده و درآمد شرکت را ایجاد می کنند با فروش 143 هزار و 140 تن علاوه بر تحقق 92 درصدی نسبت به برنامه پیش بینی شده، 20 درصد نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل روند صعودی داشته است، که یکی از بیشترین رکوردهای فروش طی هفت سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

 

محصولات صادراتی این شرکت با فروش 59 هزار و 705 تن، 35 درصد نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است.

 

گفتنی است، پتروشیمی امیرکبیر در جنوب منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان بندرماهشهر در زمینی به مساحت 55 هکتار در زمینه تولید مواد اولیه پلیمری فعالیت دارد.

 

پایان پیام/72

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

مراحل نهایی ثبت دزفول به عنوان شهر ملی «کپوبافی» در حال انجام است

عباس پاپی زاده، از مراحل نهایی ثبت دزفول به عنوان شهر ملی کپوبافی خبر داد و گفت: مراحل اولیه ثبت گویش دزفولی و دزفول به عنوان شهر باستانی و آجری کشور نیز در حال انجام است.

اخبار برگزیده شبستان