خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

الاثنين ١٢ شعبان ١٤٤١

Monday, April 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۳/۳۱ - ۱۳:۵۶ شناسه خبر : ۸۰۱۷۵۲
خطیب موقت نماز جمعه تهران:
تنگه هرمز گورستان متجاوزان به خاک ایران خواهد بود
حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی کشورمان گفت: تنگه هرمز گورستان متجاوزان به خاک ایران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه های نماز جمعه امروز (31 خرداد) با اشاره به اینکه همه جامعه باید برای ارتقای تقوا تلاش کنند، گفت: باید با يك نگاه آسيب شناسانه به محيط اجتماعی و زيستی خود نگاهی بيندازيم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر لزوم شناسایی موضوعاتی كه با تقوای الهی فاصله دارند تاکید کرد و گفت: باید در يك هميارى جمعی برای ارتقا سطح تقوای الهی تلاش كنيم.

حجت الاسلام حاج علی اکبری در ادامه به موضوع  حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: این موضوع یک حکم بدیع و ریشه دار از سوی خداوند است که به زمان و مکان خاصی محدود نیست.

وی با بیان اینکه حق زن بودن و ارتقای منزلت انسانی آن ها در محيط اجتماعی بوسيله حجاب تأمين می شود، ادامه داد: حجاب، انسان را محجوب و همچنين حجاب زيبايی های اخلاقی و فكری بانوان را نمايان می كند؛ فراموش نكنيم كه حجاب تامين‌كننده حق زيست انسانی برای بانوان مومن است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه حجاب تامين كننده احترام به حقوق عموم انسان ها است، گفت: اگر حريم خصوصی وارد محيط عمومی شود، بنيان‌کن است و حجاب و عفاف مردها حريم خصوصی و عمومی را تعريف می كند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه حجاب و عفاف از هوش معنوی بانوان صيانت می كند، افزود: حجاب سرمايه بانوان را در اختيار ارتقا جامعه اسلامی قرار می دهد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی کشورمان  گفت: تنگه هرمز گورستان متجاوزان به خاک ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه کاخ سفید به صورت دستپاچه ابتدا خبر را تکذیب، سپس تایید و بعد ادعا می‌کند که این پهپاد در داخل منطقه بین المللی بوده است، گفت: سپس ترامپ جلسه فوری تشکیل می‌دهد و مثل همیشه شروع به هذیان گویی و طنزسرایی می‌کند، می‌گوید ایران به صورت اشتباه پهپاد را ردیابی کرده و در آب‌های بین المللی بوده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه با این سخنان معلوم می‌شود که این آقایان هم عقلشان ضعیف است و هم جغرافیای آن‌ها ضعیف است، افزود: توجه ندارند که تنگه هرمز، بخش ویژه متعلق به سرزمین ما و گورستان همیشه متجاوزین بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه آنها سپس گفتند شاید ما اشتباه کرده ایم!، افزود: بله شما اشتباه کرده اید، این درست است، اشتباه شما این بود که هزینه بزرگی برایتان داشته است، قبلا هم از این اشتباهات کرده بودید، مگر شما نبودید که ملوانانتان اشتباه کردند و آن فضاحت و آبروریزی بزرگ را برای شما در خاک سرزمین ما قبلا تجربه کرده بودند، آن زمان اشتباه کردید و از مرز دریایی آمدید، حالا از مرز هوایی وارد شده اید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ظاهرا شما خواسته اید میزان حساسیت ملت ما و توانمندی‌های ما را دوباره امتحان کنید، گفت: باشد امتحان کردید، بعد از شکست‌های پی در پی که در عرصه سیاسی و دیپلماتیک داشتید، اخیرا نیز در جریان اعزام نخست وزیر ژاپن به ایران و سایر فرستادگانتان، ضربه فنی شده اید.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه می‌خواهید باز حساسیت ملت ایران را تجربه کنید؟، گفت: بفرمایید، این است آن بازدارندگی فعالی که رهبر عزیز ما از آن صحبت می‌کنند، مواظب رفتار و ادعا‌های خود باشید.

وی با بیان اینکه پیام‌های این کار شایسته و به موقع فرزندان ملت ایران، این است که ما اهل منطق و عقلانیت هستیم، افزود: قدرت منطق ما اثبات شده است و هیچ گاه شروع کننده جنگ نبوده ایم، هم قدرت منطق و هم منطق قدرت را خوب می‌شناسیم و بلد هستیم.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه ما اهل مقاومت و بازدارندگی فعال هستیم، گفت: ما جنگ را شروع نمی‌کنیم، اما اگر شما جنگ را شروع کردید، تمام کننده آن نخواهید بود.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه اگر یکی بزنید حداقل یکی می‌خورید که البته خوردید، چه بسا سه تا بخورید، افزود: حواستان را باید جمع کنید، ملت و نیرو‌های مسلح ما اهل پنهان کاری نیستند و مانند شما رفتار نمی‌کنند، شما هم دزد دریایی، هم دزد هوایی و زمینی هستید و کارهایتان مخفیانه است.

وی با اشاره به حادثه نفتکش‌ها گفت: امریکایی‌ها اخیرا نیز نفتکش‌ها را زدند، در منطقه خرابکاری کردند و خود را مخفی کردند، اما ما می‌دانیم که شما‌ها کجا هستید. ملت ما مانند شما نیستند، اگر بنا باشد بزند، خوب هم می‌زند و به موقع هم اعلام می‌کند، چنانچه دیدید، هم به موقع فرزندان عزیز این ملت زدند و هم به موقع اعلام کردند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه کشور‌های مفلوک منطقه که متاسفانه چشم امیدشان به امریکاست باید دیده باشند که این سامانه‌های امریکایی که برای آن میلیون‌ها دلار از پول نفت ملت‌های مسلمان خرج می‌کنید در برابر حتی پهپاد‌های یمنی نیز نتوانستند مقاومت کنند، گفت: بیایید از ما بخرید چرا از امریکایی‌ها می‌خرید، ارزان‌تر نیز با شما حساب می‌کنیم، لااقل ایرانی آن را بخرید و کنار ما باشید، تا کی می‌خواهید به این حماقت خود ادامه دهید.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت اسلامی نیز پیام جدیدی را دریافت کرد و باعث شور، نشاط و قوت قلب عزیزانمان شد، افزود: آن‌ها نیز ان شاء الله همین روش مقاومت فعال خود را ادامه خواهند داد و پیام ملت عزیز ما، پیام عزت، اقتدار، مقاومت، امنیت و اطمینان بود.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه بچه‌های چمران و تهرانی مقدم زنده و در میدان هستند، گفت: آن‌ها مثل همیشه چشم بینا، گوش شنوا و دست قدرت و اقتدار ملت ایران هستند، هم به موقع اقدام و هم به موقع اعلام می‌کنند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه امریکایی‌ها می‌گوییم که بهتر است هرچه زودتر به این حرف‌های بی ربط از ملت ما عذرخواهی کنند، گفت: دولت ما در بخش‌های وزارت خارجه و مسئول حتما پیگیری قضایی بین المللی باید انجام دهند و امریکایی‌ها باید پاسخگوی این رفتار زشت خود باشند.

وی با اشاره به در عین حال باز هم پیام فتح خرمشهر و رایحه دل انگیز سوم خرداد به مشام رسید، گفت: خداوند متعال را شاکریم از فرزندان سبزپوش امنیت آفرین ملت ایران و سپاهیان سرافراز کشور و از آن‌ها صمیمانه تشکر می‌کنیم و برایشان آرزوی توفیق داریم./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزير كشور:

براي دولت و ستاد ملي مديريت بيماري كرونا، موضوع سلامت و زندگي مردم اصل اساسي است

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه برای دولت و ستاد ملي مديريت بيماري كرونا، سلامت مردم اصل است، گفت: مشاغلي كه بر اساس تصميم ستاد ملي مديريت كرونا تا پايان فروردين فعاليت خود را از سر مي گيرند بايد پيش از آن، گواهي سلامت از وزارت بهداشت دريافت كنند.

اخبار برگزیده شبستان