خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۲۳:۰۲ شناسه خبر : ۸۰۱۰۷۰
جهانگیری تاکید کرد
یارانه های پنهان برای توسعه کشور به کار گرفته می شود
معاون اول رئیس جمهوری برضرورت فعال سازی فضای کسب و کار در کشور تاکید کرد و گفت: باید یارانه های پنهان آشکار شده و برای توسعه کشور به کار گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، «اسحاق جهانگیری» عصر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان به توانمندی های استان در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: بر اساس تعهدات دولت امروز پروژه آبیاری نوین افتتاح شد.

 

معاون اول رئیس جمهوری به شرایط حساس کشور اشاره کرد و با بیان اینکه امروز در مسائل مربوط به آمریکا امروز ایران بی تقصیر است چرا که هر کاری که بر اساس تعهد داشتیم انجام داده ایم، ادامه داد: همه کشورهای میز مذاکره باید این توافق را اجرایی کنند.

 

وی با یادآوری اینکه فشار بر ملت ایران توطئه دشمن است، افزود: دشمن چنگ و دندان نشان می دهد تا بترسیم و مجبور به مذاکره شویم.

 

جهانگیری یکی دیگر از توطئه های دشمن را حذف منابع درآمدی خواند و با بیان اینکه ما نسبت به کشورهای حاشیه خلیج فارس از نظر اتکا به نفت  وضعیت بهتری داریم، خاطرنشان کرد: بودجه سال جاری تنها 30 درصد به نفت وابسته است که 140 میلیارد دلار درآمد نفتی امسال پیش بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه سهم نفت در اقتصاد کشور پررنگ تر است، افزود: اقتصاد و بودجه کشور مورد هدف دشمن است که باید در مقابل این محدودیت ها راهکارهایی برای کاهش فشار به مردم داشته باشیم.

 

این مسئول بیان داشت: آزاد سازی قیمت مورد توجه من است و با هیچیک از بخش های خصوصی ارتباطی ندارم،بهبود وضعیت اقتصادی کشور نیازمند توجه به بخش خصوصی است.

 

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: امروز توجه به معیشت مردم،آوردن ارز به کشور و رونق تولید اصل است و باید واقعا از بخش خصوصی حمایت و محافظت کرد.

 

جهانگیری با بیان اینکه محوریت کار با اقتصاد مقاومتی است که باید در سال جاری مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید فضا و ظرفیت های اقتصاد مقاومتی بیشتر فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه باید درد و آلام مردم کم شود و نمی خواهیم مردم یک وعده غذا بخورند و یا خرما میک بزنند، افزود: باید مردم در اقتصاد نقش کلیدی داشته و اتکای اقتصاد به درآمد نفت باید کمتر شود.

 

معاون اول رئیس جمهوری برضرورت فعال سازی فضای  کسب و کار در کشور تاکید کرد و گفت: باید یارانه های پنهان آشکار شده و برای توسعه کشور به کار گرفته شود.

 

جهانگیری خاطرنشان کرد: زنجان از استان هایی است که دارای ظرفیت های مطلوبی بوده و دارای توانمندی هایی همچون شخصیت های علمی و حوزوری است.

 

استاندار زنجان در ادامه این جلسه از وجود امنیت و آرامش سرمایه گذاری در استان زنجان خبرداد و گفت: استان دارای نقشه راه برای اجرای پروژه ها است.

 

فتخ الله حقیقی با بیان اینکه 40 پروژه محوری در قالب این نقشه راه در استان زنجان اجرایی می شود، افزود: هئیت اندیشه ورز استان نیز تشکیل شده و از نظرات این هئیت استفاده می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: جلسات محوری تولید در واحدهای تولیدی استان زنجان برای رفع مشکلات برگزار می شود.

 

این مسئول بیان داشت: هر دستگاه اجرایی موظف به ارائه پنج برنامه عملیاتی برای اجرا در استان است که رسانه ها نیز این موضوعات را پیگیری می کنند

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه زنجان:

ایران مقتدرانه در برابر بدعهدی اروپا گام برداشته است

خاتمی به خروج خودسرانه آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: ایران هم با برداشتن گام های اول و دوم در برابر زیاده خواهی اروپا مقتدرانه ظاهر شد.

اخبار برگزیده شبستان