خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۰:۰۸ شناسه خبر : ۸۰۰۸۰۴
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران
صرف نظر از درآمد بارگزاری در باغات تهران/ شیوه های انگیزشی برای حفظ باغات تهران ایجاد کنیم
فراهانی با اشاره به اهمیت حفاظت از باغات گفت: مدیریت شهری با داشتن ۶۹ هزار میلیارد تومان بدهی از درآمد تبدیل باغات به برج باغ صرف نظر کرده است تا منافع مردم در آینده حفظ شود.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «مجید فراهانی» در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر تهران و فعالان محیط زیست با عنوان سرنوشت باغ های تهران گفت: باغات بخشی از تاریخ و ثروت معنوی شهر ما محسوب می شود و باید برای حفظ این سرمایه معنوی و تاریخ زنده شهرمان بکوشیم.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: برای حفظ و نگهداری پارک ها، رود دره ها، عمارت ها و باغاتی که به صورت گسسته و پیوسته در سطح شهر تهران وجود دارد، فرمول جدید و خاصی برای حفظ و نگهداری آنها داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه به جای فرستادن لعنت به تاریکی باید به این برسیم که چه شمعی را روشن کنیم، افزود: اگر به نظام مدیریت شهری گذشته انتقاد داریم باید اقداماتی که انجام می دهیم در راستای حفظ باغات باشد.

 

وی با بیان اینکه یک سوم درآمد شهر تهران تامین شده است، گفت: همه می دانیم که مدیریت شهری کشور و شهر تهران در سخت ترین شرایط اقتصادی به سر می برد و باعث کاهش درآمد مدیریت شهری می شود.

 

فراهانی با بیان اینکه شرایط و مشکلات اقتصادی باعث شده است که شهروندان تمایلی به ساخت و ساز نداشته باشند و درآمدهای شهرسازی کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: 9 هزار میلیارد تومان درآمد از محل شهرسازی به صورت مستقیم گرفته می شود که در اردیبهشت ماه سال جاری کمتر از 10 درصد درآمد شهری محقق شده است.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه 69 هزار میلیارد تومان بدهی داریم، خاطرنشان کرد: روزی نیست که طلبکاران و بدهکاران مدیریت شهری مقابل ساختمان تجمع نکنند و در چنین شرایطی شورای پنجم تصمیم گرفت که برای حفظ منافع مردم در آینده از این درآمد یعنی تبدیل باغات به برج باغ صرف نظر کند، از طرفی باید برای حفظ باغات موجود توسط مالکان به آنها انگیزه داده شود.

 

فراهانی تاکید کرد: در کنار دغدغه حفظ محیط زیست باید به روش هایی بیندیشیم که مالکان به صورت خودجوش به سمت حفظ باغات بروند.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با تاکید بر اتخاذ روش های انگیزشی برای حفظ باغات توسط مالکان گفت: یکی از این رویکردها شناسنامه دار کردن باغات و اراضی مشجر شهر تهران بود که در دی ماه 97 محقق شد.

 

وی توضیح داد: در مناطق فرحزاد، کن و ازگل شهرداری تهران را ملزم کردیم که باغات و اراضی مشجر را شناسایی کند و برای آنها پایگاه داده مکانی و شناسنامه باغات ایجاد کند.

 

وی در ادامه با اشاره به شیوه های مختلف حفظ باغات تهران گفت: تملک باغات، دریافت عوارض قطع درخت، نظارت مستمر بر حفظ درختان و باغات از جمله رویکردهایی است که برای حفظ باغات باید به آنها توجه داشته باشیم.

 

فراهانی با اشاره به برگزاری جلساتی با وزیر ارتباطات گفت: با توجه به روش های جدیدی که در حوزه فضای مجازی وجود دارد، می توان از شیوه های جدید برای رصد درختان به صورت شبانه روزی و بدون حضور فیزیکی استفاده کرد و در صورت وقوع تغییر در فضای سبز تهران می توان از طریق ماهواره ای آن را رصد کرد.

 

 

پایان پیام/47
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد

اجرای حکمرانی محلی بر آموزش های مهارتی

پاک سرشت از اجرای حکمرانی محلی بر نظام مهارتی خبر داد و گفت:با اجرای حکمرانی محلی آموزش های مهارتی با توجه بر اقتضاعات محلی است.

اخبار برگزیده شبستان