خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸

الأحد ١٨ ذو القعدة ١٤٤٠

Sunday, July 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۳:۰۸ شناسه خبر : ۸۰۰۵۷۶
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:
تمامی خودروها ملزم به ثبت نام در سامانه «تهران من» هستند
پورسید آقایی با اشاره به ثبت نام یک میلیون خودرو از چهار میلیون خودروی موجود در تهران در سامانه تهران من،‌ گفت: خودروهایی که در این سامانه ثبت نام نکنند از تیرماه با اولین ورود به محدوده کاهش آلودگی هوا و یا طرح ترافیک باید عوارض و جریمه بپردازند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «محسن پورسید آقایی» در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از ابتدای تیر ماه و پس از 14 سال محدوده زوج و فرد حذف می شود و به جای آن محدوده کاهش آلودگی هوا را خواهیم داشت.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: دایره ابهامات در خصوص طرح ترافیک جدید در سال گذشته زیاد بود ولی پس از اجرا نتایج آن قابل قبول است و بعد از 38 سال شاهد این بودیم که طرح ترافیک به صورت هوشمند در تهران اجرایی شد.

 

وی افزود: شهرداری تهران امروزه می تواند بر اساس نوع خودرو، روزهای ورود و خروج و نوع معاینه فنی هر ماشین عوارض آن را محاسبه کرده و از حساب شهروندان مبالغ آن را برداشت نماید و تنها شکایتی که در سال گذشته در خصوص طرح ترافیک مطرح بود، مخدوش کردن پلاک برخی از خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک بود.

 

پورسید آقایی با تاکید بر اینکه در سال گذشته اجرای طرح ترافیک منجر به کاهش آلودگی هوا و ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران شد، افزود: در نیمه دوم سال گذشته ما شاهد کاهش 22 درصدی ورود و خروج خودروها به محدوده مرکزی شهر تهران بودیم.

 

وی افزود: پس از موفقیت مرحله اول طرح ترافیک گام دوم و اجرایی طرح ترافیک به جای حلقه زوج و فرد اجرایی می شود چرا که طرح زوج و فرد 14 سال در تهران اجرا شده بود و عملا طرح زوج و فرد به خاطر افزایش ماشین ها نمی توانست در کنترل آلودگی هوای تهران نقش موثری داشته باشد.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در شورای عالی ترافیک، پلیس و شهرداری نتیجه گیری شد که طرح زوج و فرد با طرح های جدید جایگزین شود که در طرح جدید زوج و فرد بودن پلاک اهمیت ندارد و هر ماشین می تواند در هر فصل 20 روز در محدوده زوج و فرد حضور پیدا کند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر شخصی طرح ترافیک می گیرد و وارد طرح ترافیک می شود از سهمیه 20 روزی که می تواند وارد محدوده کنترل کاهش آلودگی هوا شود، کسر نخواهد شد و برای وی محاسبه نمی شود و بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران اگر فردی بیشتر از 20 روز در فصل وارد محدوده طرح ترافیک شد، می تواند با پرداخت نصف مبلغ وارد این محدوده شود.

 

پورسید آقایی خاطرنشان کرد: الزامی است تا همه شهروندان در سامانه تهران من ثبت نام کنند تا 20 روز ورود رایگان آنها به محدوده کاهش آلودگی هوا قابل شمارش و احصا باشد چرا که اگر در سامانه تهران من خودرویی ثبت نام نشده باشد از اولین ورود برای وی عوارض و جریمه به صورت همزمان اعمال می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای ترافیک، طرح ترافیک در روزهای پنج شنبه برگزار نمی شود ولی محدوده کنترل آلودگی هوا برقرار است و اگر کسی در روزهای پنج شنبه در این محدوده تردد کند، جزء سهمیه 20 روز او محاسبه می شود.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای تیر طرح ترافیک جدید در تهران اجرایی می شود، گفت: اگر کسی بیشتر از 20 روز وارد محدوده طرح آلودگی هوا شود ولی در حساب خود موجودی نداشته باشد و آن را شارژ نکرده باشد، نهایتا تا 30 روز مجاز است که مبلغ را تسویه حساب نماید و اگر شخصی بدهی خود را تا یک ماه پرداخت نکند باید 25 درصد عوارض بیشتر پرداخت کند و توسط پلیس نیز اعمال جریمه می شود.

 

پورسید آقایی خاطرنشان کرد: تمامی عوارض پرداخت شده برای ورود به طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا برای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه می شود.

 

وی افزود: پارک حاشیه ای نیز در منطقه 2 شهرداری تهران به صورت آزمایشی انجام شده است و از شنبه اول تیر ماه طرح پارک حاشیه ای در منطقه 2 وارد فاز عملیاتی خواهد شد و معابری که شرایط پارک اداری و تجاری داشته اند، هزینه آن به صورت sms برای مالکان ماشین ارسال می شود تا آنها هزینه آن را پرداخت نمایند.

 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

برکت امیدها را به روستاها باز می گرداند

«امید» رویاهایش را در شهر نمی یابد. به سرزمینی که به آنجا تعلق دارد برگردد و رویاهایش را در روستا به واقعیت تبدیل می کند. زندگیش در روستا برکت می گیرد.

اخبار برگزیده شبستان