خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸

الجمعة ٨ ربيع الثاني ١٤٤١

Friday, December 6, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۶:۱۰ شناسه خبر : ۷۹۹۹۵۹
در نشست خبری مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه پنج کشور تاکید کرد
نشست‌های منطقه پنج کشوری به ارتقای شاخص های فرهنگی منجر می شود
نشست خبری مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل با بررسی شاخص های فرهنگی و نقش اثرگذار نشست های منطقه پنج کشور ظهر امروز در زنجان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز در نشست خبری مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه شمالغرب کشور اظهار کرد: وزارتخانه متبوع، کشور را به هشت منطقه تقسیم بندی کرده است که استان های زنجان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی به عنوان منطقه پنج کشور محسوب می شود که مدیرکل آذربایجان شرقی دبیر منطقه شمالغرب است.

 

فاطمه کرباسی با اشاره به اینکه مقرر شده است به منطور بررسی وضعیت استان ها و بهره گیری از نقاط قوت دیگر استان ها، چهار نشست به صورت فصلی در این استان ها تشکیل شود، ادامه داد: نخستین نشست امسال به میزبانی استان زنجان با حضور معاونین هنری و سینمایی این استان ها برگزار شد.

 

این مقام مسئول با یادآوری اینکه شاخص های هنری و سینمایی استان های منطقه پنج کشوری در جلسه جداگانه ای مورد بررسی قرار گرفت: ادامه داد: هدف اصلی از این نشست ها حضور در استان ها و مشاهده نقاط قوت، ضعف و تهدیدها و به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق این استان هاست.

 

کرباسی گفت: برگزاری برنامه مشترک بین چهار استان، برنامه ریزی برای بازدید های مشترک هنرمندان این استان ها از بخش های موفق این شاخص ها و الگوگیری از کارهایی که در استان ها از خود نشان داده از مصوبات این جلسه است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان زنجان ادامه داد: عامل اصلی توسعه هر جامعه ای به مصرف کالاهای فرهنگی برمی گردد، پیشرفت در ساخت سینماهای خصوصی در این استان ها باید برای دیگر استان ها الگو شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در سخنانی با بیان اینکه این نشست ها نقش موثری در ارتقای شاخص های فرهنگی استان ها خواهد داشت، افزود: در حوزه فرهنگ و هنر در مرحله گذر برای سیاست گذاری و برنامه ریزی و ترسیم چشم انداز حرکت های اثرگذار هستیم که باید ابعاد این حوزه را شناخت و برای ترسیم راه موفق شتاب گرفت.

 

محمد محمدپور با اشاره به مشترکات و ظرفیت های موجود در استان های منطقه پنج افزود: این استان ها تلاش می کنند با هم افزایی سیاست های ورازتحاته متبوع را پیگیری کنند.

 

وی با یادآوری اینکه در مسیر شناخت مسائل و مشکلات پیشروی فرهنگ و هنر موفقیت های بسیاری را کسب کرده ایم، گفت: با تبادل تجربیات راه آینده را بهترترسیم کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به شناسایی چالش در نشست های منطقه پنج اشاره کرد و افزود: این چالش ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل و به نتایج خوبی منجر شده است.

 

محمدپور افزود: در بسیاری از شاخص ها روند روبه رشدی داریم، در جهان امروز حوزهخ فرهنگی در بخش اقتصادی نقش ایفا می کند، گردش مالی در صنایع فرهنگی ایران صفر است و زمانی می تواند تحقق یابد که نظام برنامه ریزی و مدیران حوزه فرهنگ و اصحاب فرهنگ و هنر این باور را داشته باشند که بخش فرهنگ و هنر نقش اثرگذاری در اقتصاد کشور دارد.

 

این مقام مسئول به انتظار مسئولان از رسانه ها برای معرفی این مرحله گذر تاکید کرد و گفت: رسانه ها با بررسی جوانب و تحلیل فعالیت های این حوزه نقش موثرتری را برعهده بگیرند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم در سخنانی با اشاره به اینکه 11 درصد جمعیت کشور در این چهار استان قرار دارد، گفت: 11 درصد از مساحت کشور به این چهار استان اختصاص دارد و از همین رو محیط فرهنگی و هنری بسیاری گسترده ای در این منطقه داریم.

 

حجت الاسلام ناصر خدایاری به وضعیت شاخص های فرهنگی این چهار استان اشاره کرد و گفت: کل بودجه ای که به سینماهای چهار استان شمالغرب اختصاص یافته به یک میلیارد تومان نمی رسد و فیلم های فاخر در آذربایجان غربی توسط صدا و سیما و شرکت های تهیه کننده تولید شد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی سال گذشته 11 فیلم کوتاه تهیه کرد.

 

وی با اشاره به اینکه آثار کار فرهنگی زودبازده نیست و زمانبر است، گفت: در نشست مدیران فرهنگی این منطقه تمام شاخص های فرهنگی و راهکارهای ارتقای آن بررسی شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم در سخنانی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه حامل پیام هستند و خداوند به این پیام قسم خورده است، گفت: اگر تعامل رسانه با بخش فرهنگ و هنر بیشتر باشد وارستگی فرهنگی در کشور ایجاد می شود.

 

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه زنجان:

فرمانبرداری از رهبری از راهکارهای حل مشکلات حوزه اقتصادی است

امام جمعه زنجان گفت: فرمان‌برداری از ولی فقیه از راه‌های حل مشکلات موجود در حوزه اقتصاد است چرا که اگر فرمایشات معظم‌له مورد توجه قرار گیرد، راه‌گشای معضلات حوزه اقتصاد خواهد بود.

اخبار برگزیده شبستان