خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸

الجمعة ٢٨ جمادى الأولى ١٤٤١

Friday, January 24, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۲:۳۴ شناسه خبر : ۷۹۹۸۳۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی
حوزه فرهنگ و هنر، بهترین جایگزین منابع در شرف اتمام کشور است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقتصاد متکی به نفت تاب آوری در برابر تکان های اقتصادی را پایین می آورد از حوزه فرهنگ و هنر به عنوان بهترین جایگزین منابع تمام شدنی در کشور یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، «محمدمحمدپور» صبح امروز 25 خرداد ماه در نشست مدیران کل و معاونین فرهنگ و ارشاد اسلامی شمالغرب کشور به میزبانی زنجان با اشاره به اینکه منطقه پنج شرایط خوبی ایجاد کرده که در حوزه ماموریت های وزارتخانه متبوع هماهنگی داشته باشیم، گفت: این منطقه به لحاظجمعیت درصدی خوبی را به خود اختصاص داده است و تقسیم بندی کشور از سدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هشت منطقه از نظر هم افزایی و تبادل تجربیات مثمر ثمر است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با یادآوری اینکه این منطقه بندی موجب کارهای بزرگی در حوزه فرهنگی و هنری شده است، اظهار کرد: 11.4 درصد جمعیت کشور در این منطقه قرار دارد که با تبادل تجربیات کارهای بزرگی می توان کرد.

 

وی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر گسترده ترین حوزه ماموریتی و تنوع ماموریت دارد، گفت: 105 خدمت تحت پوشش ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور است و در سایر حوزه ها هم نقش این ادارات بسیار برجسته است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: این در حالی است از 8 هزار میلیارد اعتبار بخش فرهنگی کشور تنها یک هشتم در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

 

وی به نیاز امروز فرهنگ کشور اشاره کرد و با ابراز امیدواری برای اثرگذاری فرهنگ و هنر گفت: در دوره تحریم های اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی یاد گرفتیم روی پای خود بایستیم و بنا به تاکیدات رهبری اقتصاد متکی به نفت تاب آوری در برابر تکان های سیاسی و اقتصادی و نطامی پایین اورده و معیشت ما دچار آسیب شود.

 

محمدپور با اشاره به اینکه بهترین جایگزین منابع در شرف اتمام حوزه فرهنگ و هنر است و اقتصاد دنیا بر مدار فرهنگ و هنر می چرخد، ادامه داد: صنایع فرهنگی در بخش اقتصاد فرهنگی بخش عمده ای را به خود اختصاص داده است و اقتصاد به دلیل اتکا به منابع تمام شدنی است به راحتی آسیب می بیند.

 

به گفته وی اعتقاد تمام دنیا بر این است که حوزه فرهنگ و هنر منابع جایگزین خوبی برای منابع تمام شدنی است.

 

این مقام مسئول با ابراز تاسف به سهم صفر درصدی ایران از صنایع فرهنگی در دنیا گفت: تنها فرهنگ و هنر به عنوان حوزه بالنده و پویا تاثیرگذار است و هر زمانی که دیگر  حوزه ها کم می آورند؛ فرهنگ و هنر به کمک می آید  و اطمینان در حوزه های دیگر ایجاد می کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: تنها در حوزه فرهنگ و هنر تحریم ناپذیر هستیم و هیچ کشوری نمی تواند جایگاه تمدنی ایران را کتمان کند.

 

وی با اشاره به اینکه باید با نگاه تخصصی جایگاه خود و ارتباط با نسل های آینده  کارهای خوبی انجام دهیم، گفت: از اینرو لازم است افراد متخصص در این حوزه مدیریت فرهنگ و هنر را برعهده بگیرند.

 

محموپور خاطرنشان کرد: ضرورت ایجاب می کند که هنرمندان برای حراست و صیانت از جایگاه کشور پای کار بیایند و به نقطه های اطمینان و اثرگذاری برسیم.

 

این نشست با حضور نمایندگان هنری و سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای اجرای طرح های مشترک و طرح موضوعات مربوطه به حوزه هنری و سینمایی به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تشکیل شد.

 

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

همزمان با سراسر کشور

بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال در زنجان آغاز شد

بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال به همت سازمان فضای مجازی بسیج، همزمان با سراسر کشور در زنجان آغاز ‏شد.‏

اخبار برگزیده شبستان