خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

الأحد ٢٨ جمادى الثانية ١٤٤١

Sunday, February 23, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۶:۳۶ شناسه خبر : ۷۹۹۶۳۷
در همایش هم اندیشی اعضای کمیته های تخصصی نماهای شهر تهران مطرح شد:
عزم جدی مدیریت شهری در ساماندهی نمای ساختمان های پایتخت
همایش هم اندیشی اعضای کمیته های تخصصی نماهای شهری تهران با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهردار منطقه ۴ و دبیران کمیته های نمای مناطق ۲۲ گانه در شهرداری منطقه چهار تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "عبدالرضا گلپایگانی" معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابراز خرسندی از تشکیل چنین همایشی گفت: با آغاز کمپین "نما، هویت شهر ما" به زودی گام های بزرگی برای احقاق حقوق یکایک شهروندان کلانشهر تهران برداشته خواهد شد.


وی افزود: این کمپین مراحل اولیه خود را می گذراند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب گام های اساسی بیشتری باید برداشته شود، در این راستا دقت و نظارت در اجرا از اهم ماجراست و رکن اصلی در اجرا نظارت همکاران در مناطق شهرداری ها و هدایت اداره کل شهرسازی و معماری است.

حضور شهروندان در کمیته های نما، گامی مهم در کمپین نما هویت شهر ما
"محمد سالاری" رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این همایش گفت: مجموعه افرادی که هم اینک دور هم جمع شده ایم همگی از موضوع اهمیت نما در مدیریت شهری آگاهی داریم اما متاسفانه در این میان عدم حضور ذینفعان شهر به خوبی احساس می شود.
وی افزود: متاسفانه امروزه در بیشتر اوقات رویکرد بالا به پایین دیده می شود و این ضعف در تمامی موضوعات در جامعه ما به چشم می خورد و این رویکرد در بحث کمیته نماهای شهری نیز ملموس است. 
سالاری در ادامه گفت: حضور ذینفعان شهری، طراحان و افرادی که مسئولیت خطیر ساخت و ساز را برعهده دارند و در واقع کنش گران اصلی به حساب می آیند، در چنین جلساتی می تواند بسیار تاثیرگذار و مهم باشد، این شهر توسط سازندگان ساخته می شود که متاسفانه امروزه ارتباط مناسبی بین مدیریت شهری و آنها وجود ندارد.
وی ادامه داد: بناهای شهری نتیجه تبلور عینی باورها و دانش طراحان و سازندگان است که حضور ایشان در چنین مباحثی می تواند بسیار کارگشا و مفید واقع شود.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به حق عمومی شهروندان گفت: مساله مهمی که همیشه می بایست به آن توجه داشت حق عمومی شهری است، واقعیت این است که امروزه فضای تصمیم گیری ها به سمتی سوق داده شده است که معماران و طراحان و مدیران شهری تحت سلطه برخی سوداگران روشی نادرست را در پیش دارند، ما نگران هستیم که در فرآیند جدیدی که در حال پیشرفت است این اتفاق نیافتد.

شعار "نما، حق شهروندی" یک واقعیت اساسی 


"علی اعطا" سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه گفت: خوشحالیم که در مدیریت شهری جدید شاهد اتفاقاتی هستیم که شهر را به نیکوتر شدن سوق خواهد داد، یکی از این اقدامات حضور جامعه تخصصی و مهندسان مشاور ایران است که پیش بینی می شود با همکاری این جامعه تخصصی براساس مصوبه های شورای اسلامی شهر قدم های نوین و اساسی برداشته شود.


وی افزود: نکته دیگر در ترکیب کمیته های نما که بسیار مورد توجه ماست، احقاق حق شهروندی و عمومی افراد است که به عنوان یک اولویت برای ما محسوب می شود.


اعطا گفت: در برنامه جدید باید شرایطی مهیا شود که علاوه بر مدیران و متخصصان شهری که در جلسات حضور دارند، در کمیته نما بر روی ذینفعان، طراحان و سازندگان باز باشد تا آنها بتوانند فرایند کار را مشاهده کرده و در جریان امور قرار گیرند.


سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه امروزه تصوری که توسط شهروندان درخصوص کمیته نما وجود دارد، این است که این کمیته به عنوان یک گلوگاه سخت در مسیر کاری ایشان آنها را به مدت طولانی درگیر می کند و در این ماجرا حقوقی از آنها ضایع می شود، و این امر مهمی است که باید به آن رسیدگی و تبیین شود و اگر در مسیر سوء عملکردی وجود دارد ریشه کن شود.


اعطا در ادامه گفت: این مرحله باید به صورتی باشد که ذینفعان باور کنند این مراحل برای ارتقاء کیفی کار خود ایشان است و نه تنها باعث نارضایتی شان نیست بلکه رضایت ایشان را حاصل کند، این ضعف می بایست ریشه یابی شده و منشاء آن یافت شده تا هدف کمیته نما که ارتقاء کیفیت و احقاق حق شهروندی است به خوبی برای همگان قابل باور باشد.


نمای ساختمان ها، نشان از هویت بخشی به محلات است 


"محمد رضا آراسته" معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه چهار تهران نیز در حاشه این همایش و کارگاه تخصصی نمای ساختمان های شهری گفت: سیستمی بودن و اجرای هوشمند نماهای ساختمان ها علاوه بر زیبایی نمای بصری شهر، هویت محلات را ارتقاء می دهد.


وی با تاکید بر لزوم تشویق طراحان و مهندسان در اجرای نمای مطلوب شهری گفت: ما باید به دنبال تشویق طراحان و مهندسان در اجرای نماهای مطلوب ساختمان ها و الگوبرداری از نماهای برتر در سطح شهر تهران باشیم.
آراسته خاطر نشان کرد: استفاده از یک روش یکپارچه و اجرای دقیق سیستمی در اجرا و تایید نمای ساختمان های شهری، از سلیقه ای کار کردن نیز در حوزه معاونت شهرسازی و معماری جلوگیری خواهد کرد.
در پایان این همایش، احکام انتصاب اعضای جدید کمیته های نمای مناطق 22 گانه شهر تهران اعطا شد.

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور

هیچ گزارشی مبنی بر ابتلا دانش آموزی به بیماری کرونا نداشته ایم

حمیدی با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر ابتلای دانش آموزی به بیماری کرونا نداشته ایم گفت:مقام عالی وزارت آموزش وپرورش نیز اعلام کرده است که کاملا در رابطه با این موضوع را با وزارت بهداشت هماهنگ پیش رویم.

اخبار برگزیده شبستان