خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

الاثنين ٩ شوّال ١٤٤١

Monday, June 1, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۱:۵۹ شناسه خبر : ۷۹۹۱۲۷

«طرحواره ‌درماني هيجاني» را بخوانید
چاپ نخست کتاب «طرحواره ‌درماني هيجاني» اثر«لیهی رابرت» با ترجمه«منصوره‌السادات صادقی»،«احمد نیاز زاده»و«گلنار فیاضی» را انتشارات «قطره» چاپ کرده است.

 

به گزارشخبرگزاری شبستان، طرحواره‌درماني هيجاني چيست؟ تفاوت آن با طرحواره‌ درماني و با رويکرد هيجان‌مدار چيست؟ اين رويکرد چه توصيه‌اي به درمانگران و مراجعين دارد؟ درمانگر چگونه در اين رويکرد بايد هيجان‌هاي مراجع را ببيند؟ درمانگران چگونه مي‌توانند با پاسخ‌هاي هيجاني مراجعين‌شان برخورد مؤثر داشته باشند؟ وقتي مراجعي از ترس، حسد و رشک خود مي‌گويد، درمانگر چگونه مي‌تواند به مراجع کمک کند؟

دکتر ليهي در اين کتاب با روشي تازه فنون جديدي را براي شناخت، ارزيابي و پذيرش هيجان ارائه داده است که به درمانگران نوع نگاه جديدي به هيجان را مي‌آموزد. نظريه‌ي طرحواره‌ي‌هيجاني، نظريـه‌اي شنـاختي ـ اجتماعي در مورد هيجان و تنظيم آن است. در اين کتاب علاوه بر توضيح هر هيجان و مداخلات خاص براي هيجانات، گفت‌و‌گوي درماني بين مراجع و درمانگر در هر فني توضيح داده شده است. توصيف مشکلات و راهکارهاي احتمالي و نيز ارائه‌ي چند پرسش‌نامه‌ي مناسب از جمله مباحث اين کتاب است.

در اين کتاب چالش‌هاي درمانگري که در هيجان‌هاي مراجع خود درگير شده است، مطرح مي‌شود و مورد بررسي قرار مي‌گيرد. خواندن اين اثر به دانشجويان روان‌شناسي،روان‌شناسان باليني وخانواده‌درماني، مشاوران، روان‌پزشکان، مددکارانو روان‌پرستاران توصيه مي‌شود.

چاپ نخست کتاب «طرحواره ‌درماني هيجاني» اثر«لیهی رابرت» با ترجمه«منصوره‌السادات صادقی»،«احمد نیاز زاده»و«گلنار فیاضی» را انتشارات قطره  در 450 صفحه چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«نردبان آسمان» در بازار کتاب

«نردبان آسمان» عنوان اثری از محمد شریفی است که در آن گزارشی کامل از مثنوی معنوی به نثر می دهد.

اخبار برگزیده شبستان