خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸

الخميس ٢٣ شوّال ١٤٤٠

Thursday, June 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۲۳:۵۱ شناسه خبر : ۷۹۸۹۲۹
جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد:
جنگ نرم، جنگ تفکر و اندیشه/القای ناامیدی، نقطه تیررس دشمن در فضای مجازی
انصاری جنگ روانی در فضای مجازی و جنگ نرم را جنگ تفکر و اندیشه دانست و گفت: القای ناامیدی در جامعه، نخستین نقطه تیررس دشمن در فضای مجازی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، همایش فعالان فضای مجازی شهرستان باشت امروز (۲۱ خرداد) با حضور جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولین و مدیران این شهرستان و فعالین فضای مجازی باشت برگزار شد.

 

«جهانگیر انصاری» در این همایش با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری که فرمودند« فضای مجازی ارزشی به اندازه انقلاب اسلامی دارد»، اظهار داشت: در دنیای مدرنیته امروز نخست باید نگاهی به فضای حقیقی کنیم که چرا می گویند فضای مجازی و حقیقی؟ طبق چه الگوی رفتاری عرصه جنگ ما با دشمن به سمت فضای مجازی و دالان های سایبری رفت؟ چرخه زیست در فضای مجازی چیست و چه استفاده ای از آن می توانیم کنیم؟

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:: هنگامی که سنگ بنای انقلاب ما به رهبری امام خمینی(رحمه الله علیه) گذاشته شد، در آن زمان به دلیل توپولوژِی سیاسی خاص آن دوران چون کشور ما به عنوان ژاندارم منطقه شناخته می شد، وقتی امام آمد و بصیرت دهی کرد، مردم از آن استقبال کردند.

 

وی یادآور شد: امام خمینی(رحمه الله علیه) نمونه فیلسوف جامع الشرایطی بود که بدون اینکه دست به اسلحه ببرد و حتی یک تیر شلیک کند علی رغم شکنجه های زیاد و تبعید، با روشنی دل و ندایی آشکار توانست قلب های جوانان مومن را به سمت انقلابی هدایت کند که امروز طنین خوش آن با رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) به جهانیان ارائه می شود.

 

انصاری ادامه داد: امام تنها با گفتمان خود، نفوذ در قلب ها و تسخیر تفکر و اندیشه ها توانست انقلابی را ایجاد کند که یک حکومت چند صد ساله را سرنگون کند؛ حکومتی که بسیاری از کشورهای قدرتمند دنیا و در رأس آن استکبار جهانی داعیه حمایت از آن را داشت.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امام (رحمه الله علیه) توانست با تسخیر قلوب و اندیشه ها حکومت ظلم و جور را سرنگون و یک انقلاب نوپا را تشکیل دهد.

 

وی با بیان اینکه دشمن در عرصه های مختلف در مقابل این انقلاب وارد میدان شد، به ویژه در عرصه هشت سال دفاع مقدس که فضای حقیقی و یک جنگ حقیقی بود، اما شکست خورد، اضافه کرد: دشمنان جنگ تمام عیاری با ماشین جنگی به روز و امکاناتی که کشورهای ابرقدرت داشتند در مقابل نظام اسلامی، تا دندان مسلح وارد عمل شدند تا اینکه جوانان عزیز و شهیدان ما در فضای حقیقی شکست را بر دشمن تحمیل کردند.

 

انصاری ضمن تاکید بر اینکه دشمنان در دوران هشت سال دفاع مقدس از تمام ماشین های لجستیکی به روز و مدرن استفاده کردند، خاطرنشان کرد: ما از 16 کشور در جنگ هشت ساله دفاع مقدس اسیر گرفتیم و بیش از 46 کشور دنیا به دشمان ما کمک کردند و شکست خوردند.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اکنون بعد از 40 سال که از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می گذرد، بیش از 86 کشور دنیا یک جبهه را که به تعبیر دشمن از نیل تا فرات بود در مقابل جبهه مقاومت تشکیل دادند، ولی راهی به جز زوال شان امروز وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت یک ارتش انقلابی تشکیل داد که متشکل از زینبیون، فاطمیون، حزب الله، حشد الشعبی و بسیج خود کشور سوریه، لبنان، عراق، ایران، یمن، ارمنستان، پاکستان و حتی کشورهای آفریقایی بود، گفت: یک ارتش حزب اللهی در فضای حقیقی تشکیل دادند و بعد از 40 سال وارد جنگ شدند و باز هم دشمن را سرنگون کردند، گویی تکرار پیروزی ها با همان فریاد الله اکبر بر پیکره سرنگون شده استکبار تداعی شد.

 

انصاری ضمن تاکید بر اینکه در طول این 40 سال عرصه ای نبود که دشمن در مقابل نظام اسلامی قرار بگیرد و از نظام اسلامی سیلی نخورد، تصریح کرد: آن سوز پرسوز و آن سیلی ها باعث شد که نهاد سپاه پاسداران که برابر قانون شکل داده شده و ماموریت آن دفاع از دستاورد انقلاب اسلامی است را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام کنند.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شما می بینید علی رغم اینکه استکبار جهانی 98 گروه تروریستی را در دنیا سازماندهی کرده و آموزش داده، همه گروه های تروریستی در قالب طالبان، القاعده، منافقین و داعش که بیش از  70 گروه بودند در مقابل جبهه مقاومت قرار گرفتند و شکست خوردند.

 

وی با اظهار به اینکه دشمنان بعد از 40 سال از جنگ روانی غافل نشدند، اضافه کرد: کشورهای ابرقدرت در برخی مواقع از طریق فضای مجازی شاخ و شانه می کشند، اما شما به عنوان رزمندگان جوان فضای مجازی کشور مسئولیت سخت و سنگینی دارید.

 

انصاری با اذعان به اینکه جمعیت کشور ما یک جمعیت جوان بوده و معمولا جوانان و حتی میانسالان ما به سمت فضای مجازی رفته اند، گفت: خود وزیر امور خارجه وقت آمریکا تلفن همراه خود را در دست می گیرد و به اشاره می گوید «بهترین ظرفیت ها در کشور ایران این است» و می گوید که «هیچ کشوری مانند ایران از این فضای مجازی استفاده نمی کند».

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: متاسفانه جوانان ما در هنگام راه رفتن، غذا خوردن، خوابیدن و رانندگی کردن با تلفن همراه سر و کار دارند، حتی بیشترین تصادفات رانندگی بر اثر صحبت کردن با تلفن همراه به هنگام رانندگی بوده است.

 

وی یادآور شد: در همین فضا شما به عنوان فعالین و تاثیرگذران می توانید با چرخش اثرگذار و تولید محتوای هماهنگ، رویکردی توسعه گرا را در پیش بگیرید.

 

انصاری ادامه داد: استکبار جهانی وقتی از برجام خارج شد و در مقابل جبهه مقاومت قرار گرفت، بعد از آن یک جنگ روانی راه می اندازد که با یک هواپیمای جنگنده مدرن به سمت خلیج فارس حرکت کرد.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن اذعان به اینکه برخی از خودی ها هم در زمین دشمن بازی می کنند و اینجا نیاز به بصیرت خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: جنگ روانی در فضای مجازی و جنگ نرم، جنگ تفکر و اندیشه بوده و خوراک تفکر و اندیشه در جنگ، علم است.

 

وی با بیان اینکه باید علم داشته باشیم و دوست را از دشمن تشخیص دهیم، گفت: باید راه را از چاه تشخیص دهیم، نباید ناخواسته در زمین دشمن بازی کنیم.

 

انصاری با اشاره به اینکه وقتی دشمن می گوید ناو هواپیمابر با 55 یا 60 هواپیمای مدرن وارد خلیج فارس می شود و ما می گوییم که بهترین سیبل برای ما ناو هواپیمابر است، اضافه کرد: دشمن می داند که 170 پایگاه نظامی استکبار جهانی در تیررس موشک های ایران اسلامی است، بنابراین به هنگام و به لحظه بودن خاصیت جنگ روانی در فضای مجازی است که پیوست آن فضای علمی است.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: دشمن می داند که اگر آن هواپیماها و آن ناو را به غیر از اینکه در عرصه جنگ روانی استفاده کند و در عرصه جنگ حقیقی علیه نظام ما دست از پا خطا کند، آن ناو با هواپیماهایش در قعر آن دریا قرار خواهند گرفت.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه دشمن ظرفیت های ما را می داند اما از ظرفیت فضای مجازی هم خوب استفاده کرده، یادآور شد: سنگرهای مختلفی را در عرصه فضای مجازی از دست دادیم و سنگرهای خوبی را هم فعال کرده ایم.

 

انصاری خطاب به جوانان حاضر در همایش، تاکید کرد: شما به عنوان سربازان نظام اسلامی باید در این عرصه فعالیت کنید و بصیرت داشته باشید، مبادا تحت تاثیر فضای مجازی و این جنگ روانی قرار بگیرید، که القای ناامیدی، نخستین نقطه تیررس دشمن در فضای مجازی است.

 

جانشین فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همان طور که در فضای حقیقی شهیدان و رزمندگان ما با لبیک گویی به رهبرشان و امام حاضرشان دشمن را شکست دادند، شما هم می توانید گفتمان رهبری عزیز، گفتمان انقلاب و روشنگری هایی که می کنند را از طریق فضای مجازی نشر دهید.

 

وی اضافه کرد: هر کدام از شما می توانید به اندازه یک فرمانده لشکر در فضای مجازی فعالیت کنید به جای این حرف های بی فایده که در برخی شبکه های اجتماعی اصطلاحا فقط بازنشر می شود سعی کنید بر روی ریل اثرگذاری حرکت کنید.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه یاسوج:

فعالیت های قرآنی باید انسجام لازم را داشته باشند/حامیان قرآن هیچ گاه ذلیل نخواهند شد

آیت الله حسینی خواستار حفاظت، حمایت و همچنین عمل به این کلام نورانی شد و گفت: باید تلاش کرد که فعالیت های قرآنی پراکنده نبوده، منسجم و در کنار هم باشند تا اثرگذاری لازم را داشته باشند.

اخبار برگزیده شبستان