خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۱۱:۳۷ شناسه خبر : ۷۹۸۸۵۵

ورود نمایندگان بر اساس تعصبات قومی آفت مجلس است
کرمی راد گفت: نمایندگانی که بر اساس تعصبات قومی قبیله ای با جذب آراء از طرق غیرقانونی وارد مجلس می شوند در سوال و استیضاح وزراء مجلس را با ریزش سنگینی مواجه می کنند.

«محمد کرمی راد» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی و حضور نمایندگان ادوار گذشته در این دوره از انتخابات مجلس گفت: به طور یقین یکی از مهمترین  عواملی که موجب می شود یک نماینده ادوار برای حضور مجدد خود اقدام کند برا اساس برخی پارامترها و ویژگی هایی است که در خود می بیند.

 

نماینده ادوار مجلس افزود: تجربه یک یا چند دوره نمایندگی قطعا پشتوانه خوبی برای کاندیدا است و از سوی دیگر شناخت و اشنایی افراد با مجلس و نوع آشنایی افراد با دستگاههای اجرایی و قوای سه گانه نیز بسیار موثر است.

 

نماینده مردم کرمانشاه در ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشنایی با مطالبات  و رویکردجدید مردم، و قوم و قبیله در دعوت مجدد یک نماینده به مجلس موثر است.

 

وی تصریح کرد: اگر اقبالی نسبت به حضور نماینده نباشد طبیعی است که به لحاظ روحی و روانی  نیز انگیزه ای برای حضور خود نمی بینند.

 

نماینده ادوار مجلس گفت: اعتماد مردم حوزه انتخابیه و عمل به وظایف تقنینی و نظارتی یک نماینده ، جذب سرمایه های خارجی و ایجاد اشتغال در حوزه نمایندگی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در سابقه مطلوب نماینده موثر است و می تواند یک نماینده مجلس را منشآ اثر نشان دهد.

 

وی در مورد اولویتهای یک نماینده مجلس اظهار کرد: یک نماینده مجلس باید با مسائل قانونگذاری و قانون اساسی آشنا باشد  و در حوزه تخصصی خود اثر گذار باشد متاسفانه در برخی موارد افراد قومی قبلیه ای به مجلس راه می یابند و براساس شایسته سالاری انتخاب نشدند و افرادی با تعصبات قومی قبیله ای و خرید رای و یا جذب آراء از طریق ارایه سبد کالا و یا اقدامات دیگر عمل می کنند.

 

کرمی راد تصریح کرد: افرادیکه از این طریق در مجلس ورود می یابند هیچ نقش فعالی در مباحث تقنینی ندارند و در موضوع نظارت بر قانون چون خودشان دچار ضعف هستند نمی توانند از اقتدار لازم برخوردار باشند و در بعد نظارتی  به وظیفه قانونی خود عمل نمی کنند و ممکن است با وعده و وعید در برابر طرح سوال از وزیر یا استیضاح وزیر مجلس را با ریزش سنگینی از نمایندگان مواجه کنند و دلیل این امر این است که نمایندگان از شانیت یک نماینده مجلس برخودار نیستند و نمی توانند به سوگندی که در روز اول خورده اند وفادار و پای بند باشند.

 

وی با بیان اینکه نماینده کارامد باید از یک فهم و درک شرایط حال حاضر برخوردار باشد گفت: انتظار این نیست که یک نماینده در تمام حوزه ها علامه دهر باشد اما می تواند در تمام حوزه ها مشاوران خوبی داشته باشد و مطالعات و اگاهی خود را گسترده تر کند و متناسب با تحصیلات خود در کمسیونی قرار بگیرد که در راستای  تجربه ، تخصص و عملکرد او قرار دارد.

 

 کرمی راد اظهار کرد: نمایندگانی وجود دارند که درک درستی از مسایل فنی کمسیون اختصاصی ندارند و تجربه ای هم کسب نکردند. یکی از ویژگیهای یک نماینده این است که خود را نماینده حوزه انتخابیه خود نمی داند بلکه متعلق به 80 میلیون از مردم می داند خدمت به مردم و حفظ ارمانهای نظام و رهبری را ملاک عمل خود قرار بدهد و وابستگی به جریانهای سیاسی نداشته باشد.

 

کرمی راد در مورد حضور خود در این دوره  از مجلس شورای اسلامی گفت:  شرایط خوبی برای حضورم در مجلس دارم و با توجه  به تجربه ای که دارم می توانم در این حوزه موفق باشم./

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان قوه قضاییه:

پیشنهاد مذاکره فریب آمریکا برای خلع سلاح و عوامل اقتدار ملت است

حضرت آیت الله خامنه ای اتهامات، اهانت ها و دشنام های شریرترین حکومت جهان یعنی امریکا به ملت ایران را یادآور شدند و افزودند: پیشنهاد مذاکره فریب آمریکا برای خلع سلاح و عوامل اقتدار ملت است.

اخبار برگزیده شبستان