خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ المحرّم ١٤٤١

Tuesday, September 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۳/۷ - ۱۲:۴۲ شناسه خبر : ۷۹۳۴۰۳

تشریح جزییات سهمیه بندی طرح ترافیک خبرنگاران
رییس شورای اسلامی شهر تهران جزییات سهمیه بندی طرح ترافیک خبرنگاران را تشریح کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «محسن هاشمی» در حاشیه جلسه امروز شورا در خصوص عدم رعایت عدالت در توزیع آرم های خبرنگاری و نقش کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا گفت: سال گذشته سهمیه خبرنگاران توسط معاونت حمل و نقل شهرداری تهران توزیع می شد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در طرح ترافیک خبرنگاران امسال کمیسیونی از نمایندگان کمیسیون فرهنگی، حمل و نقل، اصناف و ارشاد تشکیل شده است، گفت: مجموعه این کمیسیون ها برای سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران تصمیم گیری کرده اند.

 

هاشمی با بیان اینکه خبرنگاران می توانند گزارش نهایی را از کمیسیون های حمل و نقل و فرهنگی اجتماعی شورا بگیرند، گفت: در این صورت مشخص می شود که به هر رسانه چه تعداد طرح ترافیک اختصاص یافته است.

 

وی تعداد سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران را محدود اعلام کرد و گفت: بیش از دو هزار سهمیه طرح ترافیک برای رسانه ها پیش بینی شده است که با توجه به حجم درخواست کنندگان به طور متوسط به هر رسانه بزرگ 30 سهمیه می رسد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد سهمیه های در نظر گرفته شده به هر رسانه ندارم، اظهار داشت: شاخص های ارایه سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری توسط کمیته مذکور احصا شده است که یک عضو آن کمیته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

 

هاشمی در خصوص قطعات باقی مانده مترو در گمرک نیز گفت: امضای اسناد یکی از مشکلات عمومی در قطعات و اجناس در گمرک است.

 

وی توضیح داد: در مواقعی صاحبان کالا اسناد را در اختیار ندارند و این در حالی است که در کالاهای اساسی معمولا کپی اسناد نیز با این رویکرد که مردم به آنها احتیاج دارند، پذیرفته می شد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران تعرفه های گمرکی را عامل دیگر معطل ماندن قطعات مترو در گمرک برشمرد و گفت: برخی مواقع کارشناس گمرک برای هر بخش تجهیزات گمرکی متفاوتی در نظر می گیرد که این باعث ایجاد مشکل می شود.

 

هاشمی بدهی سازمان ها به گمرک را عامل دیگری در عدم اجازه ترخیص کالا برشمرد و گفت: پیش از این در زمان من توافق شده بود که این بخش را به حساب کمک های دولت به مترو بگذاریم و در خزانه این حساب ها جا به جا می شد و اینجاست که عرضه و بی عرضه گی مدیر خودش را نشان می دهد.

 

وی در ادامه با اشاره به تجمع کارکنان شرکت بهره برداری مترو گفت: سوء تفاهمی در این خصوص ایجاد شده بود و مباحث مطرح شده با واقعیت مطابقت نداشت.

 

هاشمی در خصوص استعفای اعضای شورا برای حضور در انتخابات مجلس نیز گفت: تاکنون هیچ کدام از اعضای شورا استعفا نداده اند و تا پایان دوره در شورا به مردم خدمت می کنند.

 

 

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی کرد:

ماجرای مدرسه به گِل نشسته روستای «چم مهر» چیست؟ / آیا چم‌مهر صاحب مدرسه می‌شود

دانش آموزان روستای سیل زده «چم مهر»، از رئیس‌جمهور می‌خواهند زنگ اول مهر را در مدرسه به گِل نشسته آن ها بنوازد. آیا وعده های ساخت مدارس سیل زده آموزش و پرورش تو خالی است؟

اخبار برگزیده شبستان