خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

السبت ١٤ شوّال ١٤٤١

Saturday, June 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۰:۲۸ شناسه خبر : ۷۹۲۸۶۹
هاشمی:
سیره و راه علی مسیر روشنی برای حق طلبان است/ عدالت نام حضرت علی را ماندگار کرد
رییس شورای اسلامی شهر تهران عدالت و مدارا را از ویژگی های حضرت علی (ع) برشمرد و گفت: ماندگاری حضرت علی (ع) نشأت گرفته از عدالت ایشان است.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «محسن هاشمی» در آغاز صد و چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران سالروز شهادت حضرت علی (ع) را تسلیت گفت و افزود: با وجود آنکه 1400 سال از شهادت حضرت علی (ع) می گذرد اما نام و آوازه ایشان بیش از هر زمان دیگری در دنیا می درخشد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران ماندگاری حضرت علی (ع) پس از گذشت این همه سال را از عدالت ایشان عنوان کرد و گفت: حاکمان و مسئولان زیادی بیش از حضرت علی (ع) و بیش از ایشان حکمروایی داشتند اما امروز نامی از آنها شنیده نمی شود و یا تصویری سیاه و حداکثر خاکستری از آنها در تاریخ وجود دارد.

 

وی با اشاره به حکومت پنج ساله حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: حکومت که به اندازه پنج سال و با وسعت محدوده اسلام بود، بیش از هر نام و سلسله ای درخشان و ماندگار است که همه آنها از چشاندن طعم شیرین عدالت توسط حضرت علی (ع) به مردم خود نشأت می گیرد.

 

هاشمی با بیان اینکه حضرت علی (ع) حاکمی بود که خود و فرزندانش همواره در صف جهاد و پرداخت هزینه برای اسلام بودند، تأکید کرد: حضرت علی (ع) بیشترین مدارا و تحمل را با مخالف و دشمن اش داشت.

 

وی با اشاره به ویژگی های حضرت علی (ع) تاکید کرد: ایشان خود را با یک نصرانی در دادگاه برابر کرد و قاضی منصوب ایشان به زیان حضرت علی حکم داد و حضرت علی از این رأی قاضی استقبال کرد.

 

هاشمی با بیان اینکه حضرت علی (ع) معیشت و نان مردم اش را تأمین و گرسنگان امت را سیر کرد، افزود: ایشان حتی یک روز هم در زندگی به خود اجازه سیر شدن نداد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران وفای به عهد را از ویژگی های حضرت علی (ع) برشمرد و گفت: وفای به عهد ایشان به اندازه ای بود که با وجود بدعهدی و نیرنگ معاویه از حکمیت خارج نشد.

 

وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) زمانی که دید مردم اش آماده جهاد و شهادت نیستند از آنان به خدا شکوه برد اما جنگ را به مردم تحمیل نکرد.

 

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) به مخالفان اش آزادی می داد تا علیه او در مهمترین اجتماعات جهان اسلام سخن بگویند، افزود: ایشان در عرصه اقتصاد کارآفرین و آبادگری کوشا بود.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حضرت علی (ع) رفاه و ثروت تولید می کرد اما خود از آن استفاده ای نمی کرد، افزود: در مجموع روزگار شخصیتی چون حضرت علی را نخواهد دید اما سیره و راه علی مسیر روشنی برای همه حق طلبان و حق جویان در تاریخ گشوده است که امیدواریم شیعیان و پیروان اش و نظام در مسیر تبعیت از حکومت علوی باشد.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

هشدار دیر زالی به آموزش و پرورش

در حالی که از امروز امتحانات نهایی شروع می شود، فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران پیشنهاد کرده است که آموزش و پرورش نسبت به برگزاری امتحانات نهایی تجدید نظر کند.

اخبار برگزیده شبستان