خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

السبت ١٤ شوّال ١٤٤١

Saturday, June 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - ادبیات و نشر زمان :   ۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۴:۵۵ شناسه خبر : ۷۹۲۷۱۹
رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس:
فتح خرمشهر یکی از نقاط عطف دفاع مقدس بود
رودکی استفاده کارگردانان فیلم های دفاع مقدسی ازدانسته های فرماندهان ارتش و سپاه را ضروری دانست و گفت: باید با دو سازمان ارتش و سپاه برای جنگ های احتمالی آینده وحدت فرماندهی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، سردار «محمد نبی رودکی» امروز در نشست «فتح خرمشهر الگوی وحدت ملی» که در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد، گفت: پیشنهاد می کنم که کارگردانانی که می خواهند درباره دفاع مقدس فیلم بسازند از فرماندهان ارتش و سپاه برای فیلمنامه نویسی ابتدایی استفاده کنند که فیل بیشتر بر مبنای واقعیت باشد تا جوانان از گنجینه دفاع مقدس بهره مند شوند. فتح خرمشهر یکی از نقاط عطف دفاع مقدس است.

 

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان اینکه خرمشهر را باید در سه سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی تعریف کنیم، عنوان کرد: مقام معظم رهبری بر نهضت خاطره گویی برای جوانان به خصوص جوانانی که در خدمت نظام هستند از جمله سربازان تاکید فرمودند. فرماندهان ارتش و سپاه به خصوص از سال قبل در مراکز مختلف بحث هایی را در قالب خاطره بیان می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه در کنار شهید باکری، صیاد شیرازی، بابایی، احمد کاظمی و حسین خرازی در دفاع مقدس حضور داشتند، بیان کرد: در عملیات خرمشهر لشکرهای سپاه هنوز توسعه نیافته بودند و عنوان ما تیپ بود. بنده فرمانده تیپ امام سجاد (ع) بودم و بعدها تیپ به لشکر توسعه یافت. شهید صیاد شیرازی و حسن باقری از طراحان عملیات خرمشهر بودند که در بخش راهبردی نقش بسزایی داشتند.

 

سردار رودکی خاطرنشان کرد: در خرمشهر در اکثریت جلسات راهبردی و تصمیم گیری شرکت می کردم. در مرحله اول قرارگاه فتح و نصر از رودخانه کارون عبور کردند در حالی که ارتش و سپاه پل زدند لشکر 56 عراق در 15 کیلومتری اهواز جلوتر بود. در عملیاتی بخشی از لشکر دشمن را به فکه آوردیم که فشار در خرمشهر کمتر شود.

 

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار داشت: باید با دو سازمان ارتش و سپاه برای جنگ های احتمالی آینده وحدت فرماندهی ایجاد کنیم. باید ایثار جوانان و ملت را به نسل جدید انتقال دهیم. اگر ما، وزارت ارشاد، پژوهشگاه ها،‌ ارتش و سپاه وارد کتاب های درسی نشویم دشمن فرهنگ غرب را به خورد 14 میلیون دانش آموز می دهد.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

با نگاهی به تجربه های سیما

«سامو بندری» و امید به تداوم سریال های قومیتی

به نظر می رسد بازخورد مثبت سریال هایی چون «پایتخت» و «نون خ» زمینه را برای تولید مجموعه هایی چون «سامو بندری» در سیما فراهم کرده است.

اخبار برگزیده شبستان