خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

الأحد ١٢ شوّال ١٤٤٠

Sunday, June 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جنوب کرمان - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۳:۰۸ شناسه خبر : ۷۹۲۶۵۹
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، مطرح کرد:
توصیه های فنی برای کشت های تابستانه در جنوب کرمان
فرامرز رستگاری، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل کشت محصولات تابستانه از جمله حبوبات، ذرت و کنجد و ضرورت تأمین نهاده‌ها از جمله بذر و کود، چند نکته را کشاورزان جنوب کرمان، بایستی رعایت کنند.

«فرامرز رستگاری» مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل کشت محصولات تابستانه از جمله حبوبات، ذرت و کنجد و ضرورت تأمین نهاده‌ها از جمله بذر و کود، چند نکته را کشاورزان جنوب کرمان، بایستی رعایت کنند.

فرامرز رستگاری، در ادامه با اشاره به این نکات، افزود: به منظور حفظ حاصلخیزی و جلوگیری از فرسایش خاک، حتی المقدور نسبت به حفظ بقایای گندم اقدام و از شخم زدن و سوزاندن آنها خودداری کنند. 
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، بیان داشت: برای کشت حبوبات پس از گندم، کشت به صورت مستقیم در بقایا یا با زدن یک دیسک سبک با استفاده از بذرکارها انجام شود.
 وی، اضافه کرد: کشاورزان به منظور تامین بذر ذرت، ضمن عقد قرارداد کاشت و ثبت سامانه بهره برداری، بذر مورد نیاز را از فروشگاه های معتبر و مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی تهیه و در زمان خرید فاکتور فروش دریافت کنند.
 رستگاری، ضمن توصیه، ابراز  داشت: کشاورزانی که متقاضی کاشت بادام زمینی هستند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی و عقد قرارداد کاشت، میزان نیاز بذری خود را مکتوب اعلام تا برای تامین بذر استاندارد و قابل کشت در منطقه برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، تأکید کرد: برخی از فروشگاه های استان فارس و نیز برخی اشخاص، بذر پیاز با بسته بندی قوطی های تحت عنوان پیاز سفید زودرس دیاموند (Early white diamound)عرضه می‌کنند این بذر تقلبی و فاقد اصالت و ثبت سفارش است بنابراین کشاورزان عزیز بایستی ضمن خودداری از خرید، اطلاعات شخصی یا فروشگاه را به شماره تلفن‌هایی ۱۸-۰۳۴۴۳۲۶۱۳۱۷ اعلام کنند.
وی، ضمن درخواست از کشاورزان جنوب کرمان، بیان داشت: کشاورزان این منطقه برای تأمین بذور انواع محصولات سبزی، صیفی و جالیزی ضمن مراجعه به فروشگاه های معتبر، در زمان خرید فاکتور فروش دریافت تا امکان پایش و نظارت بر قیمت ها به سهولت میسر شود.

پایان پیام/586

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرپرست معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان؛

عملیات اجرایی پروژه های حوزه معاونت حفاظت و امور اراضی جنوب کرمان آغاز شد

حمزه احمدی، گفت: عملیات اجرایی ۲۰ میلیارد ریال پروژه های حوزه این معاونت در سطح عرصه های منابع طبیعی جنوب کرمان، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ( سال ۹۸) آغاز شده است.

اخبار برگزیده شبستان