خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۸/۳/۱ - ۱۰:۱۲ شناسه خبر : ۷۹۱۹۲۴

گره باز نشدنی سیاست و فوتبال در کتاب « به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم »
چاپ نخست کتاب « به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم » عنوان کتابی از از« سایمون کریچلی» با ترجمه «سیاوش آقارزاده مسرور» است که مطالعه آن می تواند برای علاقه مندان به فوتبال جذاب باشد.

 

 به گزارش خبرگزاری شبستان، « به چه فکر می کنیم وقتی به فوتبال فکر می کنیم؟ فوتبال درباره خیلی چیزهاست، چیزهای پیچیده، متناقض و متعارض بسیار: حافظه، تاریخ، مکان، طبقه اجتماعی، جنسیت با تمامی تنوع پُرمسئله‌اش(به خصوص مردانگی و بیش از پیش زنانگی اش) ،هویت خانوادگی، هویت قبیله‌ای، هویت ملی، ماهیت گروه‌ها، هم‌گروه بازیکنان و هم‌گروه طرفداران،و روابط اغلب خشونت آمیز ولی گاه آرام و تحسین برانگیز بین گروه ها و گروههای دیگر.

 فوتبال مسلما نوعی بازی تاکتیکی است  و نیازمند نظم و انظباط و تمرین بی وقفه برای حفظ و آمادگی بازیکنان و مهم تر از آن رسیدن به شکل ریتمی و حفظ آن ...»

در این کتاب سایمون کریچلی با تکیه برمطالعات حرفه ای در فلسفۀ قاره ای و مشاهدات و تجربیات شخصی اش از مربیان فوتبال، بازیکنان و طرفداران نشان می دهد که چرا فوتبال محبوب‌ترین ورزش این کرۀ خاکی است.

او تحت عنوان «سوسیالیسم»، فوتبال را به سیاست گره زده و به­قول خود به «بوطیقای فوتبال» می پردازد. او می نویسد «آنچه در یک تیم سازمان یافته رخ می دهد، دیالکتیک بی وقفه ای است بین فعالیت جمعی و مشترک گروه و فعالیت‌های حمایت گرانه و تکمیلی بازیکنانی که وجودشان تنها به­واسطۀ تیم معنی می یابد.»

عمق و گسترۀ دانش کریچلی شگفت آور است. روایت او را شخصیت هایی چون زین الدین زیدان، مارتین هایدگر فیلسوف و یورگن کلوپ مربی لیورپول پیش می برند.

چاپ نخست کتاب « به چه فکر می‌کنیم وقتی به فوتبال فکر می‌کنیم » عنوان کتابی از از سایمون کریچلی با ترجمه سیاوش آقارزاده مسرور را انتشارات ققنوس چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان