خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۳۱ - ۱۵:۲۰ شناسه خبر : ۷۹۱۷۷۸
سخنگوی شورای شهر تهران:
نباید بگذاریم شفاف سازی به افشاگری تبدیل شود
اعطا اگر لیست اسامی باغات توسط خود شهرداری منتشر شود به معنای شفاف سازی است، گفت: در صورتی که اسامی باغات از کانالی غیر از شهرداری منتشر شود دیگر نمی توان به آن شفاف سازی گفت و افشاگری محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی اعطا» در نشست خبری امروز با اشاره به فعالیت مدیران شهرداری تهران به عنوان سرپرست و انتصابات نامتعارف شهردار تهران گفت: چند هفته پیش با شهردار تهران درباره اینکه چرا تعداد زیادی از مدیران با حکم سرپرستی فعالیت می کنند، صحبت کردیم و درخواست کردیم تا وضعیت این مدیران هرچه زودتر مشخص شود.

 

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیران به ویژه اعضای هیئت مدیره شرکت ها و سازمان ها که به صورت سرپرست فعالیت می کنند تعیین تکلیف می شوند، افزود: از تاریخ آن جلسه تاکنون بیشتر احکام صادر شده برای مدیران احکام قطعی بوده است.

 

وی با بیان اینکه در مواقعی استعلام مدیران زمان بر است و این موضوع از اراده سیستم مدیریتی خارج است، اظهار امیدواری کرد: رویکردی که در دو هفته اخیر ایجاد شده است امیدواریم با سرعت بیشتری انجام شود که بیانگر ثبات بیشتر در شهرداری است.

 

اعطا در ادامه در خصوص تخلفات انجام شده در حوزه تخریب باغات تهران گفت: در مواردی که تخلف صورت گرفته بود، شورا درخواست کرده است تا برخورد جدی با متخلفان انجام شود.

 

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه شورا به صورت جدی تر در خصوص تخلفات مربوط به تخریب باغات نظارت خواهد کرد، گفت: باید نظارت همگانی را در این زمینه تقویت کنیم.

 

اعطا در ادامه درباره توییت گلایه آمیزش با این محتوا که برخی از مناطق شهرداری در برابر نظارت اعضای شورا مقاومت می کنند، گفت: این توییت مربوط به تعداد معدودی از مناطق بود و در واقع بیشتر تاکید داشتند که باید به شکل ویژه به مشکلات شهروندان تهرانی رسیدگی شود.

 

وی در ادامه در خصوص لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده گفت: این لایحه با روح قانون اساسی و نهاد شوراها مغایرت دارد و اختیارات شوراها را محدود می کند.

 

وی با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده اختیارات شوراها را کاهش می دهد، تصریح کرد: با تصویب این لایحه درآمدهای شهرداری ها 60 درصد کاهش می یابد؛ بنابراین رایزنی هایی با مجلس برای اصلاح این لایحه در جریان است.

 

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اصلاحات آیین نامه انتخابات شورایاری ها گفت: اصلاحیه آیین نامه به زودی در دستور کار شورا قرار می گیرد.

 

اعطا در خصوص دستورالعمل های اجرایی و شاخص های سنجش پذیری برنامه پنج ساله سوم نیز گفت: این دستورالعمل ها تا پایان اردیبهشت قرار بود به شورا تحویل داده شود اما این برنامه هنوز به پایان نرسیده و قرار شده تا پایان خرداد برای شورا ارسال شود.

 

اعطا، درباره علت عدم انتشار اسامی 62 باغی که مجوز صدور پروانه ساخت دریافت کرده اند نیز توضیح داد: شورا درخواست کرده بود که اسامی این باغ ها منتشر شود اما تاکنون این کار صورت نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه اگر لیست اسامی باغات توسط خود شهرداری منتشر شود به معنای شفاف سازی است، خاطرنشان کرد: در صورتی که اسامی باغات از کانالی غیر از شهرداری منتشر شود دیگر نمی توان به آن شفاف سازی گفت و افشاگری محسوب می شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: شفاف سازی در چهارچوب سیاست های شهرداری باید انجام شود و نباید موضوعی را از مردم پنهان کنیم.

 

سخنگوی شورای شهر تهران درباره تحقیق و تفحص از املاک شهرداری تهران نیز گفت: زمانی که تحقیق و تفحص از موضوعی آغاز می شود، اطلاعات مربوط به آن محرمانه است و تا زمان پایان تحقیق و تفحص نمی توان در مورد آن اطلاع رسانی کرد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد/

قصه بی پایان دستفروشی/ مصوبه شورا برای ساماندهی مشاغل سیار

اجرایی شدن طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در تهران، وضعیت معیشت دستفروشان نیز بهبود خواهد یافت و موضوع سد معبر منتفی می شود؛ اما آنچه که مشخص نیست ساز و کار اجرای طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران و زمان اجرایی شدن این طرح می باشد.

اخبار برگزیده شبستان