خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۲:۵۳ شناسه خبر : ۷۹۱۰۱۷
خزانه دار شورا
شهرداری تهران ۱۴۰۰ میلیارد تومان از محل جرایم راهنمایی و رانندگی گرفت
رسولی گفت: ۱۴۰۰ میلیارد تومان سهم شهرداری از محل جرایم راهنمایی و رانندگی در سال های ۹۱ تا ۹۴ احیا شده و پیش بینی می کنیم درآمد شهرداری از این محل تا سقف هشت هزار میلیارد تومان هم برسد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «حسن رسولی»  در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با ارایه گزارشی از حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در سال 97 گفت: شهرداری تهران طبق بودجه مصوبه شورا موظف بوده تا در برش عملکردی ماهانه خود 14 هزار و 524 هزار میلیارد ریال منابع تامین کند و بر اساس همین میزان هم مصارف خود را تنظیم کند.

 

خزانه دار شورا با بیان اینکه شهرداری تهران در اسفندماه 97 توانسته است 28 هزار و 240 میلیارد ریال معادل 194 درصد از مبلغ پیش بینی شده را کسب کند، گفت: 26 هزار و 674 میلیارد ریال توسط شهرداری تهران در اسفندماه هزینه شده است.

 

وی با بیان اینکه برش عملکرد مصارف ماهانه 13 هزار و 370 میلیارد ریال است، گفت: شهرداری تهران در بخش عملکرد منابع خود در اسفندماه 13 هزار میلیارد ریال نسبت به بودجه مصوب مازاد داشته است. 

 

رسولی با بیان اینکه مازاد درآمد شهرداری تهران مربوط به واگذاری دارایی های سرمایه ای، عوارض تغییر کاربری و واگذاری مازاد تراکم مجاز و فروش اموال و املاک شهرداری است، تاکید کرد: شهرداری باید 43 درصد از منابع خود را در این محل تامین می کرد در حالی که شهرداری 53 درصد منابع خود را معادل 14 هزار و 997 میلیارد ریال از این محل تامین کرده است.

 

خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شهرداری تهران اسفندماه گذشته 12 هزار و 422 میلیارد ریال از محل درآمدهای نقدی کسب کرده است که این میزان نسبت به مصوب شورا یعنی شش هزار و 896 میلیارد ریال با مازاد عملکرد پنج هزار و 526 میلیارد ریال یعنی معادل 180 درصد از یک دوازدهم بودجه مصوب محقق شده است.

 

وی در خصوص منابع حاصل از تملک های دارایی های مالی که تامین منابع ناشی از استقراض مبتنی بر وام و سایر شیوه های تامین مالی می شود نیز گفت: شهرداری باید 10 درصد منابع خود را از این محل تامین می کرد که 57 درصد از یک دوازدهم بودجه را و سه درصد از منابع خود را یعنی معادل 820 میلیارد ریال از این محل تامین کرده است.

 

رسولی در خصوص عملکرد مصارف شهرداری تهران در اسفند 97 نیز گفت: مازاد عملکردی شهرداری تهران 13 هزار و 303 میلیارد ریال یعنی 199 درصد نسبت به بودجه مصوب مازاد عملکرد داشته است در حالی که شهرداری مکلف بوده تا 43 درصد منابع را در این محل هزینه کند و این در حالی است که شهرداری 73 درصد از منابع خود را در بخش مصارف ماهانه یعنی 19 هزار و 343 میلیارد ریال را در این محل هزینه کرده است.

 

رسولی در بخش هزینه ای دارایی های سرمایه ای شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در این بخش شش هزار و 939 میلیارد ریال معادل 121 درصد از بودجه مصوب ماهانه را احصا کرده است که این سرفصل 26 درصد کل مصارف شهرداری در اسفند 97 را به خود اختصاص داده است.

 

خزانه دار شورا در ادامه با بیان اینکه بودجه نقدی سالیانه شهرداری بیش از میزان مندرج در سند بودجه محقق شده است، گفت: بودجه نقدی سالانه شهرداری تهران 105 درصد محقق شده که در بخش بودجه غیر نقدی 48 درصد محقق شده و 52 درصد تحقق نیافته است.

 

وی با بیان اینکه 180 درصد از ارقام مصوب به درآمدهای نقدی شهرداری تهران در اسفند سال گذشته وصول شده است، گفت: این عملکرد در شرایطی تحقق یافت که شورای شهر تهران به درستی و با هدف اصلاح الگوی رفتاری مودیان و بدهکاران شهرداری به لایحه تقاضای بخشودگی شهرداری رأی نداد.

 

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه اسفند سال گذشته سه هزار میلیارد تومان از اصل 30 هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری تهران از طریق دریافت اسناد سررسید خزانه و تهاتر با بانک ها تسویه شده است، گفت: شهرداری تهران به بانک ملی و بانک صنعت و معدن بدهی ندارد.

 

وی با اشاره به اجرای توافق با دولت و حسابرسی سازمان حسابرسی 1400 میلیارد تومان از سهم شهرداری تهران از محل جرایم راهنمایی و رانندگی بین سال های 91 تا 94 احیا و دریافت شد، گفت: پیش بینی می کنیم دریافت سهم شهرداری از این محل تا سقف هشت هزار میلیارد تومان نیز برسد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر امورخارجه ایران:

سردمدار مقابله باسلاح شیمیایی هستیم/ آمریکا نه ۱۵۰ نفر بلکه میلیون ها نفر را می تواند نابود کند

ظریف با بیان اینکه سردمدار مقابله با سلاح شیمیایی گفت:ما خودمان نمی خواهیم سلاح هسته ای داشته باشیم.آن ها حاظرند نه ۱۵۰ نفر بلکه میلیون ها نفر را ازبین ببرند.

اخبار برگزیده شبستان