خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٠ شوّال ١٤٤٠

Monday, June 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - مسجد طراز اسلامی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۹ - ۱۲:۱۱ شناسه خبر : ۷۹۰۶۵۷
امام جماعت مسجد سینا:
رمضان؛ فصل تمرین توکل/وقتی بیماری، طعم عسل می‌گیرد
آیت‌الله مجد هاشمی با بیان اینکه ماه رمضان فرصتی است تا بندگان در عمل، توکل حقیقی و مخلصانه به خداوند را تمرین کنند، گفت: به تعبیر یکی از بزرگان، انسانی که به پروردگار توکل می‌کند، بیماری هم برایش عسل سبلان می‌شود.

آیت‌الله «سیدعلی اصغر مجد هاشمی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه انسان ها همیشه به دنبال آرامش روح و روان هستند، اظهار کرد: اگر فردی صاحب ثروتی هنگفت باشد ولی این آسایش با آرامش همراه نشود، رضایتی کامل از زندگی نخواهد داشت، و ماه رمضان فرصتی برای رسیدن به آرامش مستمر در زندگی است.

 

این استاد درس خارج فقه افزود: پژوهشگران و نویسندگان غیرایرانی و غیر مسلمان، دو اثر جسمانی و روانی برای روزه مطرح کردند بنابراین توصیه به روزه داری علاوه بر جایگاه دینی و شرعی، دارای اهمیت در حوزه بهداشت روان و جسم نیز است.

 

امام جماعت مسجد سینا (واقع در خیابان محبوب مجاز) یادآور شد: پژوهشگران دانش پزشکی اثبات کردند که روزه اثر درمانی بر سرطان دارد و این اثر ریشه در دو موضوع نیت (انگیزه) افراد و امساک آنان از خوردن غذا و به تبع آن ضعیف شدن سلول های سرطانی دارد.

 

مجد هاشمی تمرین عبودیت را یکی دیگر از آثار ماه رمضان دانست و اضافه کرد: ماه رمضان فرصتی است تا بندگان در عمل، توکل حقیقی و مخلصانه به خداوند را تمرین کنند، همین که انسانی از صبح تا شام و در اوج گرمای هوا، به دستور خداوند عمل می کند، حتما در آزمون صبر و توکل سربلند می شود.

 

 

وی افزود: توکل بر خدا موجب دور شدن آسیب های جسمی و روحی از انسان ها می شود به طوری که شاگردان آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، چندی پیش، 100 ساله شدن این مرجع تقلید بزرگوار را جشن گرفتند.

 

این استاد درس خارج فقه گفت: بنده زمانی خدمت یکی از مراجع معظم تقلید رسیدم و احول ایشان را جویا شدم، که ایشان فرمودند، خوب هستند. این درحالی بود که اطلاع داشتم ایشان، دچار یکی دو کسالت هستند؛ وقتی این موضوع را با ایشان در میان گذاشتم، فرمودند، انسانی که به خدا توکل می کند، بیماری هم برایش عسل سبلان می شود.

 

امام جماعت مسجد سینا درباره فعالیت های این مسجد در ماه رمضان، یادآور شد: اقامه نماز جماعت در نوبت ظهر  و شب، جزءخوانی قرآن کریم و تفسیر آیات قرآن کریم و سخنرانی مذهبی، از جمله برنامه های این خانه خدا در ماه رمضان است.