خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : هرمزگان - زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۸ - ۰۰:۲۳ شناسه خبر : ۷۹۰۴۸۷
نماینده ولی ققیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس:
نماز جمعه سنگر عبادت است نه جای فحش دادن/نه چپی هستم نه راستی و فقط آقا را قبول دارم
آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه در مباحث سیاسی متناسب با آنچه که رهبری می فرماید موضع گیری می کنم، گفت: نماز جمعه سنگر عبادت است و جای فحش دادن نیست و از همین رو نه فحش می دهم و نه به فرد یا جناحی اهانت می کنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، آیت الله « غلامعلی نعیم آبادی » در دیدار اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان هرمزگان با اشاره به انتقادها و گلایه های نمایندگان دانشجویان، اظهار کرد: انتقادها به جهت دلسوزی و با ایمان و اعتقاد و با انگیزه پیشرفت و تکامل بیان شد، امیدوارم بی اثر نباشد.

 

وی گاهی برخی ها نسبت به بنده تصویر دیگری دارند، افزود: ضیافت افطاری نه از بیت المال و نه از جیب من است بلکه به همت خیرین است.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اذعان به اینکه در گذشته ماهانه من ۸۰ هزار تومان بود که اخیرا رهبری عزیز آن را به ۱۰۰ هزار تومان افزایش داده است، عنوان کرد: ممکن است برخی بپرسند که با این شرایط چطور زندگی می کنم در پاسخ این عده باید بگویم که مخارج زندگی را از طریق منبر رفتن خارج از استان، نوشتن کتاب و کمی از وجوهات شرعی که همه مراجع در حد زندگی معمولی را به من اجازه داده اند، استفاده می کنم.

 

وی با ذکر اینکه مختصر وجوهاتی که به من می دهند برای رفع نیازهای۵۰۰ نفر طلبه ای که دارم و همچنین رفع گرفتارهای فقرایی که به دفتر مراجعه می کنند نیز هزینه می شود، تصریح کرد: از نظر مالی نه من، تمام امام جمعه ها چنین وضعیتی دارند.

 

آیت الله نعیم آبادی در پاسخ به اینکه به کدام جناج مربوط می شود، گفت: بارها گفته ام که من نه چپی هستم نه راستی؛ فقط آقا را قبول دارم و بس. هرچه غیر از این قضاوت شود، قضاوت نادرست است.

 

وی با بیان اینکه در جلسات ما هم راست و هم چپ می آیند، اذعان کرد: من این تقسیم بندی را مثل خود آقا قبول ندارم؛ این بهانه ای برای بازی های سیاسی شده است، هر کس با آقا باشد را قبول دارم و هرکه را نباشد را قبول ندارم و بنده جناحی نیستم

 

امام جمعه بندرعباس با اذعان به اینکه کم بودن ارتباطم با دانشجویان را قبول دارم، بیان کرد: بارها از مسئولان دانشگاه گله کرده ام که چرا از من برای حضور در جمع دانشجویان دعوت نمی کنند.

 

وی با بیان اینکه چندین جا در خدمت دانشجویان هستم، افزود: دانشجویان نیز همانند عامه مردم می توانند با مراجعه به دفتر برای دیدار وقت بگیرند، بعد از اتمام نمازجمعه، جمعه شب ها در حوزه علمیه خواهران بندرعباس بعد از زیارت آل یاسین، شنبه شب ها پس از درس نهج البلاغه در دفتر سابق و یکشنبه شب ها نیز پس از کلاس درس صحیفه سجادیه در دفتر سابق نیز در خدمت علاقه مندان هستم. 

 

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه این مسائلی را که اکنون بیان کردید باید زودتر به من بگویید، عنوان کرد: برخی می گویند که من بحث سیاسی نمی کنم، از این هفته بیانیه گام دوم انقلاب را شروع کردم که ماه ها ادامه خواهد داشت؛ قبل از آن نیز بحث های سیاسی داشته ام هرگاه رهبری سخنی بگویند موضعم را اعلام می کنم.

 

وی با ذکر این مطلب که شاید اولین جا باشد که تبیین بیانیه رهبری را شروع کرده ام، گفت: راجع به خواص که حضرت آقا چند سال قبل فرمودند در حدود ۵۲ خطبه صحبت کردم که تبدیل به کتابی ۳۴۰ صفحه ای با عنوان « آسیب شناسی خواص » شده است و فکر نمی کنم کتابی به این جامعیت وجود داشته باشد. 

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه پنج کتاب در رابطه با نماز به چاپ رسانده ام، افزود: مطالب آقا را به سلسله بحث های خطبه ای تبدیل می کنم.

 

وی در پاسخ به پرسشی که چرا بحث سیاسی نمی کنم، تصریح کرد: اسم افراد را نمی برم، اهانت نمی کنم و فحش نمی دهم؛ نماز جمعه سنگر عبادت و جایی برای تبیین مواضع رهبری و سیاست های نظام است جای فحش دادن نیست.

 

نعیم آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عزل و نصب امور در استان دست بنده نیست، اظهار کرد: به اعتقاد من استاندار باید مستقل باشد و کار خودش را بکند و ما از او فقط کار می خواهیم اما خیلی از مواقع از مجلس و جاهای دیگر سفارش می کنند که فلانی اینجا باشد.

 

وی با اذعان به اینکه کسی حرف من گوش نمی کند، افزود: پولی که برای مسجد تعیین شده بود را ندادند و آبروی مسجد را بردند و باز هم داد من به جایی نرسید.

 

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه به عنوان زبان شما در خدمت شما هستم، گفت: مشکلات دانشجویان را در خطبه و در جاهای دیگری که موثر باشد مطرح خواهم کرد اما در عمل مقام اجرایی نیستم.

 

وی با اشاره به سیاهه ای که یکی از دانشجویان به او داد، ابراز داشت: باید قبلا به من داده شده بود من در خدمت مکتبم هستم زیرا من برای حمایت از مکتب آمده ام.

 

آیت الله نعیم آبادی خواهان ارتباط هرچه بیشتر دانشجویان با وی شد و گفت: ارتباط من با دانشجویان باز بوده، هست و خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه مشکلات فرهنگی جامعه باید بوسسله ما حل شود نه من، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که در امر به معروف و نهی از منکر موضوع لسانی آن فراموش نشود اما به آن عمل نکردیم که امروزه موضوع دانشگاه تهران بوجود آمد.

 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با ذکر این نکته که در بحث فرهنگی هرکسی کار را به گردن دیگری می اندازد، افزود: به عنوان فرمانده فرهنگی استان می گویم که چرا به فرامین رهبری در زمینه امر به معروف عمل نکرده ایم؛ هرچه عقب نشینی کنیم وضعیت بدتر می شود دشمن در این عرصه منسجم کار می کند و ما نیز باید کار کنیم.

 

نعیم آبادی همچنین به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: امروز بخشی از بیانیه را در خطبه های نماز جمعه تبیین کردم اولین مطلب بیانیه علم است و پرداختن به موضوع علم و پژوهش در حوزه کاری شما دانشگاهیان است و از این رو باید به دقت بیانیه را مطالعه کنید.

 

وی با بیان اینکه این بیانیه دیدگاه اسلام را نشان می دهد، تصریح کرد: این بیانیه از سوی رهبری که فقیهی عادل، شجاع، مدیر و مدبر است صادر شده و اگر مردم به فرامین رهبری عمل کنند آینده درخشانی خواهیم داشت.

 

گفتنی است، در این دیدار، پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در هرمزگان، ۱۱ نفر از نمایندگان تشکل هایی دانشجویی دانشگاه های مختلف استان به بیان نقطه نظراتشان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/88

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اندیشمند مسیحی در گفتگو با شبستان:

همایش بزرگ پیاده روی اربعین وصف ناشدنی است/واژه خستگی در این مسیر رنگ می بازد

آنتوان بارا با بیان اینکه صحنه هایی در پیاده روی اربعین وجود دارد که نه می شود آن را توصیف کرد و نه راحت از کنار آن گذشت، گفت: همه در فهم شکل گیری این سیل خروشان جمعیت و پذیرایی آن عاجز هستند.

اخبار برگزیده شبستان