خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

الأحد ٨ شوّال ١٤٤١

Sunday, May 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۶:۲۰ شناسه خبر : ۷۹۰۲۸۱
بسته اخبار سیاسی ۲۶ اردیبهشت
تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌ها/کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم
کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم، تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌ها، تشریح برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان، گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت است

به گزارش خبرگزاری شبستان، کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم، تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌ها، تشریح برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان، گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم است/ با ارز ۴۲۰۰ تومانی مخالفم

«حسن غفوری فرد» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان  در مورد کوپنی شدن ارزاق گفت: کوپنی شدن ارزاق آخرین قدم باید باشد اگر مردم برای تهیه حداقل معیشت در  سختی قرار دارند کوپنی شدن ارزاق باید به عنوان آخرین قدم در این امر برداشته شود.

 

رئیس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: هر جا کوپنی شدن ارزاق مطرح بوده است معمولا  فساد و دلال بازی نیز همراه است البته ممکن است با امکاناتی که الان در اختیار داریم شاید بهتر و ساده تر از اول انقلاب بتوانیم این موضوع را اجرا کنیم.

 

دبیرکل جامعه اسلامی ورزشکاران تصریح کرد: یکی از دلایلی که کوپنی شدن بنزین رد شد این بود که معمولا کوپنی شدن با فساد و دلال بازی همراه است بنابراین اگر به نتیجه ای نرسیدیم به عنوان آخرین قدم از آن باید استفاده کنیم.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در مورد احیای کارت سوخت نیز اظهار کرد: احیای کارت سوخت ملازم با کوپنی شدن ارزاق نیست و احیای کارت سوخت یکی از ضروریات است.

 

اجرای گام دوم تعلیق برخی تعهدات برجامی در صورت عدم اقدام عملی اروپا

«علی نجفی خوشرودی» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به اولین اقدام ایران در برجام مبنی بر فرصت 60 روزه به اتحادیه اروپا گفت: ما امیدواریم که اروپاییها گامهای عملی را در برجام بردارند. اگرچه تلاشهای را انجام داده اند و شاید در آینده نیز این تلاش ها را  ادامه دهند و تمایل و اراده شان با این کار باشد ولی اینکه واقعا بتوانند این کاررا انجام دهند برای ما محل تردید است.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظرم اراده اروپایی ها این است که تعهداتشان در برجام راعملیاتی کنند و تلاش شان نیزاین است ولی اینکه در عمل بخواهند و توانایی داشته باشند که این کار را انجام دهند برمی گردد به عوامل مختلفی که وجود دارد.

 

وی ادامه داد: اروپایی ها ملاحظات روابط شان با آمریکا را می کنند چرا که آمریکایی در سطح بین المللی ابزارها و اهرمهای دارند که به وسیله آنها به سایر کشورها فشار وارد می کنند ضمن اینکه خیلی از این تعهدات که باید اجرایی شود متوجه شرکت ها است که  این شرکت ها شاید خیلی از دولت ها حرف شنوی نداشته باشند و کار خودشان را انجام دهند.

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امیدواریم اروپا همه ظرفیتهایش را بسیج کند که خاصیت و چارچوب برجام حفظ شود.

 

گفت وگوی برجامی ظریف با همتای ژاپنی اش

حمد جواد ظریف که به دعوت همتای ژاپنی خود  تارو کونو  به توکیو سفر کرده است صبح پنجشنبه به وقت ژاپن با وی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین با اشاره به روابط تاریخی ایران و ژاپن بر لزوم توسعه و تعمیق آن و تداوم رایزنی‌های سیاسی میان مقامات دو کشور تاکید کردند.

 

آخرین تحولات برجام و اقدام قانونی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با بد عهدی و قانون شکنی دولت آمریکا و عدم اقدام قابل قبول اروپایی‌ها در اجرای برجام از محورهای اصلی گفتگوهای دو وزیر بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به تفصیل تشریح کرد.

 

برگزاری مراسم اعتکاف قرآنی بسیج دانشجویی

«سید ابوالقاسم فضایلی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان در مورد برگزاری مراسم اعتکاف قرآنی در ماه مبارک رمضان گفت: اعتکاف قرآنی در سه روز پایانی ماه رمضان در دانشگاههای سراسر کشور برگزار می شود و ثبت نام برای این اعتکاف در غرفه سازمان بسیج دانشجویی و دانشگاههای کشور انجام می شود.

 

مسئول مرکز قرآن و عترت سازمان بسیج دانشجویی کشور افزود: اعتکاف قرآنی با رویکرد علمی است که در ایام تعطیلات قبل از امتحانات دانشگاه برگزار می شود و دانشجویان به همراه اعتکاف قرانی جلسات و مطالعات دروس خود را در قالب گروه های علمی برگزار می کنند.

 

فضایلی با بیان اینکه این اعتکاف به همان شیوه اعتکاف رجبیه برگزار می شود، اظهار کرد: در کنار اعتکاف قرآنی؛ حلقه های قرآنی نیز برگزار می شود که مانند همان حلقه های صالحین در بسیج دانشجویی است و حلقه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز همگی ذیل حلقه های قرآنی برگزار می شود.

 

برنامه های بسیج دانشجویی در ماه رمضان تشریح شد

«سید ابوالقاسم فضایلی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد فعالیت های قرآنی بسیج دانشجویی در ماه مبارک رمضان و نمایشگاه قرآن گفت: در نمایشگاه قرآن بسیج دانشجویی در سه بخش مشاوره قرآنی در حفظ قرآن، مسائل اعتقادی و روابط اجتماعی، ثبت نام حلقه های قرآنی و اعتکاف قرآنی فعالیت می کند. این برنامه ها از جمله برنامه های شاخص بسیج دانشجویی در ماه رمضان است که آغاز این طرح ها در ماه مبارک و پس از پایان این ماه نیز ادامه می یابد.

 

مسئول مرکز قرآن عترت بسیج دانشجویی کشور افزود: حلقه های قرآنی در ماه رمضان آغاز و بعد از آن نیز ادامه دارد و تا جشنواره قرآن و عترت در پاییز ادامه می یابد که ثبت نام این حلقه ها در نمایشگاه قرآن است.

 

مسئول مرکز قرآن عترت بسیج دانشجویی کشور در مورد برنامه های دیگر بسیج دانشجویی در نمایشگاه قرآن اظهار کرد: نمایش مصور سوره مبارک فجر در غرفه بسیج دانشجویی از دیگر برنامه  بسیج دانشجویی در نمایشگاه قرآن است.

 

وی افزود: در روز پنجشنبه نیز نشست با عنوان چالش های فرهنگی و قرآنی در جامعه ایران اسلامی در غرفه ایکنا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه برگزار می شود.

 

ارایه محتوای اسلام ناب محمدی راه مقابله با مسحیت تبشیری است

«حجت الاسلام سید رضا اکرمی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد تبلیغات مسحیت تبشیری در کشور گفت: موضوع تبلیغ مسحیت برای امسال یا سال گذشته نیست. مسحیت در کل جهان و از جمله ایران تبلیغ دارد اما به برکت جمهوری اسلامی ایران و پیروزی انقلاب مسحیت نیز دچار تحولاتی شد و این امر موجب تغییر تفکر برخی اندیشمندان غربی شده تا جایی که قبل از این می گفتند که مذهب مواد مخدر و خیال بافی است و به آن بهاء نمی دادند اما بعد از پیروزی انقلاب مذهب به میدان آمد و دین جایگاه رفیعی پیدا کرد و و مسحیت نیز فعال شد.

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به سفرهای پاپ به کشورهای دنیا برای تبلیغ مسحیت اظهار کرد: سفرهای پاپ در گذشته به این مقدار و وسعت نبود اما امروز می بینیم که رویکرد آنها نسبت به مسیحیت و ترویج آن متفاوت از گذشته است.

 

مشاور عالی وزیر کشور در امور روحانیت ادامه داد: باید اصل موضوع را بپذیریم اما از سوی دیگر اگر کسی به مسحیت روی می آرود از طرفی بسیاری از مسحیان به اسلام روی می آورند که موجب شگفتی غرب شده است و گفته می شود که سال 2050 دوران پیروزی اسلام در کل جهان است و همین امر موجب هراس آنها شده است این گرایش به دلیل واقعیت و حقیقت اسلام ناب محمدی است.

 

رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور اظهار کرد: کتاب تورات و انجیل به هیچ وجه قابل مقایسه با قرآن نیست آنها به کتاب شان می گویند کتاب مقدس اما مسلمانان به قرآن می گویند قران آسمانی و این واقعیت اسلام است که با رشد و پیشرفتی که بعد از انقلاب داشته و پیروزی انقلاب در این امر قطعا موثر بوده است.

 

تنها راه حفظ برجام، اجرای آن توسط همه طرف‌های آن است

«سید عباس موسوی»، سخنگوی وزارت خارجه که در جریان سفر ظریف به ژاپن او را همراهی می کند با انتشار عکسی از دیدار امروز صبح وزیر امور خارجه با نخست وزیر ژاپن در صفحه توییتر خود نوشت :‏ «ظریف در توکیو: نمی شود یک توافق چند جانبه را یک جانبه اجرا کرد. تنها راه حفظ برجام اجرای آن توسط همه طرف های آن است.»/

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در گفت‌وگوی تلفنی مطرح شد؛

دستورات رئیس جمهوری برای مهار آتش سوزی کهگیلویه و بویراحمد

رئیس جمهوری در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت بکارگیری تمام امکانات برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد.

اخبار برگزیده شبستان