خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١

Sunday, December 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۱۲:۱۷ شناسه خبر : ۷۸۹۶۱۵

واکنش فراهانی به پیشنهاد عدم شرکت کارمندان شهرداری در انتخابات شورایاری ها
رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در خصوص پیشنهاد حذف کارمندان شهرداری از کاندیداتوری در انتخابات شورایاری ها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «مجید فراهانی» در جریان بررسی آیین نامه اجرایی انتخابات شورایاری ها گفت: کارمندان شهرداری تهران نمی توانند کاندید انتخابات شورایاری شوند چرا که باعث ایجاد تعارض منافع می شود.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه شورایاری نهاد نظارتی است و نمی تواند خودش مجری باشد، خاطرنشان کرد: کارمندان شهرداری در منطقه خاصی که فعالیت می کنند، نمی توانند کاندید شورایاری شوند اما می توان شرایطی فراهم کرد که در محل سکونت خود عضو شورایاری شوند.

 

فراهانی با بیان اینکه پیشنهاد حذف کارمندان شهرداری از کاندیداتوری در انتخابات شورایاری ها با حقوق شهروندی در تعارض است، گفت: با این اقدام طیف وسیعی از نیروهای منتصب به شهرداری را از حق شهروندی خود محروم می کنیم.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه افراد شاغل در شهرداری و مدیریت شهری نگاه دقیق تر و تخصصی تری به وظایف شهری دارند، افزود: این افراد به مسایل مربوط به پسماند، فضای سبز، مسایل فرهنگی و اجتماعی اشراف بیشتری دارند.

 

فراهانی با بیان اینکه پیشنهاد حذف کارمندان شهرداری از کاندیداتوری در انتخابات شورایاری ها کرامت اعضای منتصب به مدیران شهری را زیر سوال می برد، گفت: نباید افرادی را که در منطقه ای سکونت دارند از حق حضور در شورایاری ها سلب کنیم.

 

در ادامه، پیشنهاد عدم شرکت کارمندان شهرداری در انتخابات شورایاری ها با 9 رأی مخالف به تصویب اعضای شورای شهر تهران نرسید.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نیازهای صنایع و جامعه در قالب ۱۰ هزار پایان نامه تعریف شده است

نگاهداری گفت: مساله محوری از ریکردهای اصلی دانشگاه آزاد می باشد و نیازهای روز جامعه و صنایع در قالب ۱۰ هزار عنوان پایان نامه تعریف شده است تا به این نیازها پاسخ داده شود.

اخبار برگزیده شبستان